SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Licencja na pracownika ochrony z bronią

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 104144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Mam parę pytań odnośnie pracowników oschrony oraz licencji.
Byłbym bardzo wdzięczny za szybkie odpowiedzi .

Czy majakiekolwiek znaczenie gdzie sie licencję zrobi , tzn : czy zrobi się w firmie w której się będzie pracowało czy może w jakiejs specjalnej szkole kształcenia detektywów i pracowników ochrony ?
Czy ewentualnie licencja takiej szkoły jest chonorowana ta terenie całego kraju we wszystkich firmach (coś w rodzaju matury ) czy może tylko w niektórych .?
I czy jest może jakiś ranking takich szkół oraz agencji ochrony ?
Jaka agencję polecalibyście wy , chodzi mi o jak najlepszą , z najlepszymi perspektywami na przyszłość .
Oraz czy może któraś ze szkuł szkolenia pracownikóe i detektywów jest honorowana w agencjach bardzieh niż inna .
I jeszcze jedno , co trzeba posiadać : jakie licencje żeby być w monitoringu , tzn jeździć samochodem z bronią , i jak kształtują się tam zarobki .
I ostatnie pytanko : czy kategoria "D" ma jakieś znaczenie , czy przyjma mnie do jakiejś powazniejszej roboty z taka kategorią ?

Jeszcze raz dzięki dla każdego kto może mi pomuc w rozwianiu moich wątpliwości .

Dzięki.
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - gollum w dniu 2003-06-03 01:35:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Ochroniarz, czyli pracownik ochrony jest zawodem wykonywanym przez pracowników ochrony mienia w jej wewnętrznej służbie zajmującej się zapewnieniem bezpieczeństwa w różnych miejscach, takich jak: centra handlowe, dworce, sklepy, miejsca publiczne itp. Może on wykonywać swoją pracę w różnych formach: stałej, doraźnej, konwojowaniu mienia, dozorze sygnałów alarmowych, czy monitoringu.

W zasadzie nie ma ustaleń co do tego typu pracy. Każdy może pracować jako ochroniarz. Jednak aby posiadać broń, konieczne jest uzyskanie wpisu kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, o czym mówi, ustawia o broni i amunicji. W tym celu niezbędne jest przystąpienie do egzaminu z zakresu znajomości przepisów ustawy o broni i amunicji, przepisów kodeksu karnego w zakresie działania w obronie koniecznej. Również w przypadku zasad budowy broni i bezpiecznego jej używania.

Cena odbycia takiego kuru to około 2500 zł a składa się na nią:

- opłata skarbowa,
- badania lekarskie,
- psychologiczne,
- egzamin,
- opłata skarbowa.

Nie ma znaczenia, gdzie zrobisz tego typu kurs. Każdy ma pozwolenie z tego samego źródła, czyli państwowe, a nie z prywatnej szkoły. Niestety w przypadku kategorii D, prawdopodobnie nie przejdziesz badań lekarskich.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Czy majakiekolwiek znaczenie gdzie sie licencję zrobi , tzn : czy zrobi się w firmie w której się będzie pracowało czy może w jakiejs specjalnej szkole kształcenia detektywów i pracowników ochrony ? "

Licencje pracownika ochrony wydaje ZAWSZE Komendant Wojewodzki Policji

"Czy ewentualnie licencja takiej szkoły jest chonorowana ta terenie całego kraju we wszystkich firmach (coś w rodzaju matury ) czy może tylko w niektórych .? "

Licencja to licencja, pierwszego lub drugiego stopnia, do tego licencja dwustopniowa zabezpieczenia technicznego

"I czy jest może jakiś ranking takich szkół oraz agencji ochrony ? "

nie wiem

"Jaka agencję polecalibyście wy , chodzi mi o jak najlepszą , z najlepszymi perspektywami na przyszłość .
Oraz czy może któraś ze szkuł szkolenia pracownikóe i detektywów jest honorowana w agencjach bardzieh niż inna . "

Szkola nie ma nic do rzeczy, bo to jest jakby zamiast krotszego kursu. No i daje to ze nie trzeba zdawac egzaminu na licencje w KWP.

"I jeszcze jedno , co trzeba posiadać : jakie licencje żeby być w monitoringu , tzn jeździć samochodem z bronią , i jak kształtują się tam zarobki . "

Poczytaj sobie Ustawe o ochronie osob i mienia, wszystko tam znajdziesz. Na taka fuche jak konwoj z tego co wiem trzeba czhyba z 10 lat pracowac :)

"I ostatnie pytanko : czy kategoria "D" ma jakieś znaczenie , czy przyjma mnie do jakiejś powazniejszej roboty z taka kategorią ?"

Jesli to nie jest udawana kategoria, to nie przejdziesz badan lekarskich na licencje.


-= Badz dzielny! =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10479
Licencja Pracownika Ochrony – to dokument państwowy ( tak jak Prawo Jazdy ) nie ma znaczenia gdzie kończysz kurs czy szkołę ponieważ egzamin i tak zdajesz przed komisją państwową . Kategoria „D” nie ma znaczenia – musisz i tak przejść badania lekarskie i to decyduje .
Tyle jeśli chodzi o licencję – jeżeli chodzi Ci o rzetelne przygotowanie do zawodu istnieją szkoły pomaturalne ( z tego co wiem wiele z nich to „lipa” nastawiona na komercję ale pewnie można znaleźć też coś O.K.)


Pozdrawiam !!!

Crude_B

Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.

Dzięki za odpowiedzi .
Co do kategori myślę że zdałbym raczej bez problemu :)

Jaka agencję byście polecili , ewewntualnie jaką szkołę , jakąś dobrą która ma renomę ?

Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 698 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28956
a jak tak z innej paki ;]
trudno jest zdac taki kurs zeby byc ochroniarzem ? bo kiedys sobie pomysalalem ze jakbym mial takie cos ( w przyszlosci ) to na studiach powiedzmy moglbym sobie dorabiac jako ochrona np w dyskotece albo gdzies =]

-------------------------
Stand and Fight for your Rights

In a world of delusion
Never turn your back on a friend
Cos you can count your real true friends on one hand through life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10479
Nie aż tak trudno – teorii musisz się nauczyć ( test i egzamin ustny ) , egzamin z technik samoobrony i technik interwencyjnych jest prosty ( w sumie to jaja ) , no i musisz umieć strzelać ( pistolet , strzelba gładkolufowa , i pistolet maszynowy ).
W praktyce najwięcej ludzi odpada na teorii i strzelaniu .


Pozdrawiam !!!

Crude_B

Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 708 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8607
do pracy w wiekszosci dyskotek to licencja nie jest potrzebna a nawet lepiej nie miec (bo jeszcze ci odbiora )

Nie ma tego zlego ... czego bym nie zrobil

Dobrze jest żyć, ale życ dobrze jest lepiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mam zamiar dostać się do monitoringu , a tam potrzebna jest chyba licencja 2 stopnia , i pozwolenie na broń .
Byłbym wdzięczny za podpowiedzi , i czy licencja 2 stopnia gwarantuje tam pracę .
Pytam poważnie bo jednak na te licencje trzeba wydać kupę kasy .

Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10479
Monitoring nie wymaga licencji 2-go stopnia chyba ,że do twoich obowiązków należy także planowanie i organizowanie ochrony .
Licencja Pracownika Ochrony jest jednocześnie pozwoleniem na broń tzw. obiektową ( tzn. możesz ją posiadać podczas pracy ).
Co do gwarancji pracy to takowej nigdy nikt Ci nie da ( rynek pracy jest u nas jaki jest ).
Co do dyskotek jeżeli pracujesz prywatnie ( nie jako pracownik firmy ochroniarskiej) licencja to wyrzucenie pieniędzy .


Pozdrawiam !!!

Crude_B

Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 698 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28956
u mnie w miescie z tego co sie orjetuje to z ochrana w dyskotece jest tak : sa dni co moze stac koles co nie ma licencji dostaje chyba jednorazowo za to jakies 40zl ... a tak to przewaznie ochroniarz z licencja =]

-------------------------
Stand and Fight for your Rights

In a world of delusion
Never turn your back on a friend
Cos you can count your real true friends on one hand through life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zamierzam pracować jako pracownik firmy ochroniarskiej , raczej nie na dyskotekach.
Co do licencji , to czy zacząć można robic licencję jescze przed ukończeniem 21 lat ?
Bo tylko wtedy chyba może zostac wydana licencja 2 stopnia , czy tak ?
Czy tu kategoria D może mieć wpływ na wydanie tego obiektowego , służbowego pozwolenia na broń ?

I miałbym jeszcze prośbę , gdyby ktoś mi mógł podać jakiś adres dobrej szkoły policealnej kształcącej pracownikó ochrony i detektywów .


Dzięki.
Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kung Fu - Hu Long Pai

Następny temat

karate + siłownia

WHEY premium