SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leszno, początkujący

temat działu:

Baza klubów Sztuk Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11
Witajcie, jestem nowym użytkownikiem, myślę że mi pomożecie, może nawet ja wam w jakiś sprawach ;]
Więc mam 13[w lipcu 14] lat i mieszkam w Lesznie. Interesuje mnie MT i BJJ jednak w mojej okolicy takowych sztuk nie ma. Jest to:
Taekwondo - Karate - Aikido - Judo - Kick-Boxing - Krav Maga

Kiedyś rok, może dwa, chodziłem na Tang So Do, jednak gówna się nauczyłem, w sumie umiałem z obrotu uderzać itd. jednak to mi niczego nie dało, zero utwardzenia kości itd.

Na KB jest nie miła wiara z tego co wiem, na tw kolega chodzi, ale wkurza mnie bo chodzi 4 lata i kozaczy, jaki to on jest twardy itd. Chcę chodzić na KB, jednak ludzie nie odpowiadają, czy ktoś doradzi którąś z tych sztuk? :) Byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam ;d

Ps: Zapomniałem, jest jeszcze Capoeira.

Zmieniony przez - uchiha90 w dniu 2011-06-02 17:34:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 718
Jezeli zalezy ci bardziej na sporcie niz na stylach combat to ja osobiscie zastanawialbym sie nad Judo lub Kickboxingiem. (ale tu juz twoj własny wybor czy wolisz bardziej grappling czy uderzanie)

Jezeli zalezy ci na samoobronie to krav maga tez wchodzi w gre - ale to akurat zalezy od sekcji, roznie praktykują ;d

Taekwondo - głownie nogi i duzo "ukladów", dlatego ja osobiscie nie polecam, ale jak ktos bardzo lubi kopac to czemu nie :)

Karate - jakie?

Aikido - hmmmm... tam to sie porządnie walczyc nie nauczysz ;D

Super miejsce do treningów sztuk walki w Toruniu dla dorosłych oraz dzieci :) www.tasw.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Judo, tam słyszałem że same chwyty ;d Wolałbym się nauczyć twardo uderzać z rąk, tyle że z Kickboxingiem jest taki problem że z***ana wiara, nie wiem jak ja się tam przystosować mam, a zazwyczaj partner potrzebny[koledzy odpadają, żaden nie lubi chodzić]. Ubezpieczenie 50 zeta, miesiąc 20zł. wywnioskujesz coś z tego? :D Czy słaby, czy nie ;p

Karate, nie wiem właściwie ;d Nie pisze na necie ;]

W Judo jest z tego co wiem więcej układów, chyba że źle wiem? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 718
zle wiesz, judo to głownie walka sportowa polegająca na obaleniu, rzuceniu przeciwnika + malo rozwiniety parter.

a jesli chodzi o ludzi na kickboxingu to jakos sie przystosujesz, na treningach nie cwiczy sie tylko z kolegami tylko zazwyczaj z kimkolwiek ja zawsze z pierwszym lepszym cwicze (co prawda teraz wszyscy to moi koledzy, ale na poczatku nie byli), musisz byc po prostu otwarty i cwiczyc :) zawsze bedzie z kim.

Jaka to sekcja? zobacze na necie cos o nich :)

Zmieniony przez - Pausebreak w dniu 2011-06-02 22:02:29

Zmieniony przez - Pausebreak w dniu 2011-06-02 22:03:06

Super miejsce do treningów sztuk walki w Toruniu dla dorosłych oraz dzieci :) www.tasw.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 428
Na początek jeśli tak Ci zależy na utwardzaniu kości to poczytaj sobie tu coś na forum na ten temat. Było tego już sporo. Ostatnio http://www.sfd.pl/utwardzanie_piszczela-t741113.html

A co do konkretów. Pewnie będziesz musiał poczekać na nowe nabory. Tyle, że na judo z tego co wiem to zapisać się mogą uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej, więc pewnie będziesz za stary;) Są też podobno jakieś zajęcia rekreacyjne, tylko dla dorosłych, więc tu będziesz za młody. Ale skoro judo to dla Ciebie "same chwyty" to kłopot masz już z głowy. Z resztą trochę Ciebie nie rozumiem, ponieważ z jednej strony chcesz "twardo uderzać z rąk" a nie chwytać, a z drugiej piszesz, że interesuje Ciebie bjj. Czy aby na pewno wiesz co to bjj??? W Lesznie możesz ćwiczyć bjj w gorwateamie, więc może się tym zainteresuj. Jeśli Ci chodzi o coś praktycznego to masz też mma u tego samego pana, u którego ćwiczyłeś tangsoodo, tylko tu będziesz mieć problem, bo znów jesteś za młody - no chyba, że z nim ładnie zagadasz;)
Oczywiście pomijając capoeiry, aikida i shotokany (sądzę, że poszukujesz czegoś innego) radzę Ci udać się na kick-boxing. Nie słuchaj plotek. Ja też się nasłuchałem o tym jacy ludzie trenują tu i ówdzie, a jak się sam przeszedłem to okazało się, że tam ćwiczyli naprawdę wporzo chłopaki.
Jak Ci się nie spodoba to dasz sobie spokój, w przeciwnym razie może się wkręcisz. Tylko pamiętaj aby coś opanować to trzeba się przyłożyć. A coś mi się wydaje, że tsd sobie olewałeś, skoro nie pamiętasz nawet czy ćwiczyłeś rok czy dwa...

W Polsce jest zbyt wiele ograniczeń prędkości na drogach :(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 200
Idz na box/kick boxing na cwicznie w Lesznie do Albina Pudlickiego.
Dobra atmosfera do cwiczenia, przypilnuja Cie zebys sie przykladal.
Ludzie w porzadku. Tyle na temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Pudlicki uczy Boksu, nie kb ;p Taki młody kb teraz ; d
Paramapet wiem BJJ to parter ;d Chcę od 16-18 na MMA a teraz KB albo BJJ... Z tego co czytam, to Piotr_pl chodzisz tam? : D Jakie składki na BJJ mniej więcej? :) To moje pyt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3016
http://www.gorwateam.pl/ kto tam uczy tego Bjj?, bo ja tam widzę trenerów TKW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 200
Ustalmy, ze napisalem: "idz do Albina Pudlickiego" poniewaz to on firmuje ta sekcje swoim nazwiskiem.
Ucza tam takze KB.
Ja chodze na cwicznie w lesznie i zawsze jestem bardzo zadowolony, towarzystwo jest odpowiednie, brak cwaniactwa, a takze treningi daja porzadnie w kosc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
O :d Luzik, to od września zacznę chodzić[na razie nie chce mi się piechotą, rower kupuje na urodziny ; p ]. Dzięki za rady ;d
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapasy Wałbrzych

Następny temat

Trenig Kung Fu w wakacje Lublin

Masa