SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lepszy czas - 1000 i 3000 m

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 838
Witam

Temat na pewno się powtarza, ale chcę zadać dokładne pytanie i uzyskać szczegółową odpowiedź od doświadczonych użytkowników sfd

Mam 17 lat, 175 cm wzrostu, ważę 58 kg i chcę polepszyć czas na 1 i 3 km. Na jego poprawę mam 1 rok. Kilometr przebiegam równo w
4 minuty.
Jak narazie biegam 3 lub 5 kilometrów truchtem z przerwami. W wakację chcę biegać codziennie po 5 km + basen (25 x 25 m).
Czy jest duża różnica pomiędzy ułożonym programem a zwykłym bieganiem na trochę dłuższy dystans?

Jak więc biegać, żeby w rok zejść mniej więcej do 3:20/3:30 min?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 838
Mój numer gg jest na profilu (9414773), napisz nawet jak mnie nie będzie, to dodam Cię na listę
Data egzaminów 8-10 lipiec 2009
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Jak więc biegać, żeby w rok zejść mniej więcej do 3:20/3:30 min?

Powiem Ci, ze z 4 minut zejść na 3:20 jest o nieebo łatwiej niz np. z 3:00 na 2:50 Mysle ze da sie to zrobić w 2 miesiące a nie w cały rok poszukaj jakiegos dobrego planu itd

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 759 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
ten swoj wymarzony czas 3:20 zejdziesz okolo 2-3 miesiace pracy. Duza jest rozniaca miedzy bieganiem a treningiem:) poszukaj planu i wklej go tu i ci sprawdzimy albo uluz sam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 838
O układaniu takiego programu nie mam żadnego pojęcia
Jeśli mógłby ktoś, niech mi pomoże albo chociaż da jakieś wskazówki :P
Chciałbym prosty trening na kilka kilometrów biegu, nie jakiś skomplikowany z przerwami na marsz itd. :P Będę wdzięczny za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1474 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40987
Siemka. Czy jest duża różnica pomiędzy ułożonym programem a zwykłym bieganiem na trochę dłuższy dystans? -tak jest różnica i to duża.Trochę mało napisałeś o tym swoim bieganiu,napisz ile już tak biegasz po 3 i 5 km?3:20 czy 3:30 to zrobisz w 2-3 miesiące jak już ktoś wcześniej napisał,w rok o którym piszesz jesteś w stanie zejść myślę,że do ok 3:10-3:00.Jak Cregg napisał,łatwiej zejść z 4:00 do 3:30,niż z 3:00 do 2:50,na początku czas jest łatwo poprawić,ale w miarę jego polepszania robi się to coraz trudniejsze.Co do planu to nie powinieneś lączyć różnych treningów w jeden, tzn jak biegasz 5x100 to nie biegasz pózniej np. 3km i nie robisz skipów na sile biegowa, danego dnia powinieneś robić wybieganie, wytrzymałość, czyli interwały lub sile biegowa,wtedy efekty będą.Dalej..co to jest siła biegowa? to wszelkiego rodzaju skipy(A,B,C,D,N),wieloskoki,podbiegi pod górkę na stosunkowo krótkim dystansie-na początku wystarczy Ci 60-80m.Dalej..co to są interwały? [https://www.sfd.pl/_INTERWAŁY_-t55900.html] 
to jest link do temaciku o interwałach więc sobie poczytaj.Dalej co to jest rozbieganie?to lekki trucht na jakimś dystansie np.5 czy tam 6 km,zależy od stopnia zaawansowania czyli dopasowany do każdego.pozdro

http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/121820
Jeśli ktoś pomoże będę ogromnie wdzięczny!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 838
Dużo dzięki Tobie się dowiedziałem, dzięki.
Rok temu w wakacje biegałem po 4 lub 5 km, w rok szkolny nie zawsze, ze względu na różne okoliczności i chęci. Czas, który mam (4:10) zdecydowanie mnie nie zadowala, dlatego przez ostatni rok chciałbym się postarać i zejść do 3:30/40
Do dyspozycji mam las z okrążeniem 1km, bez żadnych wzniesień i tym podobne i stadion.
Nie wiem co polecasz, może powiększanie dystansu po pewnym czasie i mierzenie czasu? Tak jak już pisałem najbardziej interesuje mnie jednak jak najprostszy trening - po prostu jakiś dystans dziennie z przerwami lub bez... Mam cały rok na zejście z 4:10, tak więc myślę, że i bez specjalnego treningu zdążę czas poprawić
Jeśli masz propozycję to podpowiedz coś
Jak biegać i na jaki dystans, chciałbym tez móc po tym biec na 3 km z prędkością mniej więcej jak na 1 km (czas min 14:40 na 3 km)

Chodzi po prostu o uczelnię wojskową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3063
to sie przyloz do matur przedewszystkim XD

NO PAIN - NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1474 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40987
Siemka.Jeśli chodzi tylko o to,żebyś zszedł tylko do tych 3:30/40 to rzeczywiście może w twoim wypadku wystarczyć zwykłe bieganie,ale ale....Ja na twoim miejscu bym ich chciał zaskoczyć i wyrobić jak najlepszy czas,bo zawsze wtedy będą lepiej na Ciebie patrzyli,niż a zaliczył tak na styk,byli lepsi,nie przyjmiemy go.Więc masz dużo czasu i na spokojnie możesz szlifować te czasy.Rok to dużo czasu i wchodzi tez w niego zimna,a zimą biegałeś kiedyś?,bo nie warto by było zaczynać teraz biegać,jak zimą byś stracił formę nie biegając.Piszesz,że nie chcesz konkretnego planu i zejść tylko do 3:0/40 więc myślę,że teraz możesz sobie nawet odpuścić to bieganie i zimą też, a po zimie ostro wziąść do pracy,bo łatwo będzie wyrobić ten czas,a na 3km wychodzi Ci przeszło 4 min. prawie 5 na jeden km,więc rewelacyjnego czasu tez nie musisz robić.Zrobisz jak będziesz chciał,ja tylko radziłbym wyrobić o wiele lepsze czasy na te dystansy,bo będzie większa szansa,że Cię przyjmą.pozdro

http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/121820
Jeśli ktoś pomoże będę ogromnie wdzięczny!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26
Witam. jestem tu nowy. Miałem niedawno zaliczenie na 1000m i przebiegłem go w 3:15. Dodam zę warunki nie najlepsze bo biegamy po ,,bieżni,, wokół boiska,które jest dość małe i wychodzi 7 kółek na 1000 a wiadomo że na wirażach to nie zbyt dobrze. Do tego podłoże do d***. Od teraz chciałbym zacząć trening. mam duzo terenu do wykorzystania. wzniesienia spore, lasy itd. potrzebne mi sa rady co do treningu. zile biegac dziennie. Robić przerwy? jakie cwicenia przy tym wykonywac. Do tej pory nie trenowalem, ale widzę czas 3:15 nie jest zly i po kilku miesiacach treningu na pewno bylby lepszy. wiec jak mozecie to dajcie jakieś dobre rady. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 838
Papecik masz rację w tym, co mówisz. Zaliczać na styk nie ma co...
Minimalny czas na sprawdzianie to 3:49, dlatego podniosę poprzeczkę do 3:20/10, hehe :D
Teraz tylko musisz mi podpowiedzieć, czy regularnym bieganiem (4 czy 5 km) dam rady w niecały rok (nie licząc zimy, chociaż i wtedy od czasu do czasu trochę potrenuję) osiągnąć taki wynik?
Jeśli nie, to poradzę się kogoś i spróbuję ułożyć program. Jeśli masz chwilę wolnego czasu możesz mi dać pewne wskazówki co do takiego treningu, kiedy, ile, jaka prędkość, rozgrzewka, co jaki okres mierzyć czas itd.

Trenuję też podciąganie na drążku i widzę, że jakiś program jest niezbędny, ponieważ robię 15 podciągnięć nachwytem od 2 miesięcy i nie mogę przebić tej granicy.

Zmieniony przez - pawelppk w dniu 2008-05-20 19:24:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1474 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40987
Siemka.Cieszy mnie,że podniosłeś sobie poprzeczkę.Nie wiem czy regularnym bieganiem 4 czy 5 km nie licząc zimy dasz radę osiągnąć ten czas,myślę,że powinieneś dać radę,bo ja np.kiedyś jak raz po raz biegałem sobie po kilka km to wyrobiłem 3:05 na 1000m,tylko nie wiem jak to by było z Tobą.Napisz mi dokładnie kiedy masz te egzaminy,dokładna datę??I mam pewien pomysł tylko napisz dokładną datę,albo możemy pogadać na gg,się dogadamy na którąś godzinę,bo tutaj to wiesh???pozdro

http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/121820
Jeśli ktoś pomoże będę ogromnie wdzięczny!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

STUKI

Następny temat

TARCZ HAMULCOWA JAK JEST ZAMONTOWANA

WHEY premium