SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lem : Tam i Z Powrotem -forma, operacja ,rehabilitacja ,forma

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6591 Napisanych postów 27474 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 712861
W poprzednich tematach konkursowych trochę o tym wspominaliśmy.

Lem miał dziś operację kolana-za osłabione wiazadło zamontowano mu dosłownie ścięgno z mięśnia przywodziciela-oczywiście jego własnego.

Już wyszedł z narkozy,testuje swój procesor na potęgach i pierwiastkach -za całki jeszcze się nie bierze ale pielęgniarki już podrywa :)

Mam nadzieję ,że będzie to taki dziennik-zobaczymy na konkretnym gościu,jak takie tam i z powrotem przebiega w czasie.
Zaraz mu link podam,może już ze szpitala coś tu wrzuci :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5410 Napisanych postów 46313 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 371837
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 311 dni Przeczytanych tematów 392
Witam szanowne grono :)

To mój pierwszy dzień po operacji, jestem już w domu. Operacja to rekonstrukcja ACL metodą przeszczepu ścięgna udowego. Ostatnie 3 miesiące ostro ćwiczyłem pod okiem Mastiego i jak najszybciej chcę wrócić na siłownię i do wspinaczki. Pierwszy tydzień pooperacyjny to głównie kontrolowanie opuchlizny, proste ćwiczenia izometryczne i krótkie 5-10 minutowe spacery. Od przyszłego tygodnia zaczynam rehabilitację u fizjoterapeuty.

Według prognoz po około 6ciu tygodniach będę w stanie poruszać się autem - jest to pewien kamień milowy, który pozwoli mi wrócić na siłownię :) Do tego czasu ćwiczenia w domu za pomocą ławeczki, 2 hantelek, poręczy do dipów i drążka ściennego.

Pielęgniarek nie uchwyciłem - morfina trochę zakręciła w głowie :)

Wrzucam parę zdjęć sylwetki z przed operacji i pare zdjęć po operacji. Sylwetka wyszła jakoś krzywo - śpieszyłem się do szpitala i nie miałem czasu już poprawiać pozowania.

Waga - 83kg, wymiary zrobię jutro. Główny cel to zrzucić trochę tłuszczu (przy wspinaniu to zbędny balast) i nie tracić tego co udało się zbudować przez ostatnie 3 miesiące. Przed operacją udało się zrobić raz Muscle Up. Ciekawe ile zajmie do tego powrót :)

2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6591 Napisanych postów 27474 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 712861
Nieźle cię pokrzywiło na tych zdjęciach.
Ale zapewniam-Lem jest prosty -to złudzenie fotograficzne

Pewnie ktoś przechodził także taką operacje-podzielcie się wrażeniami,jak przebiegała rehabilitacja itp..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 311 dni Przeczytanych tematów 392
Czołem!

Dnia 3go po operacji udało mi się wykonać parę kroków bez kul. Oznacza to, że stabilność w kolanie jest całkiem niezła a poziom bólu - do zniesienia. Nie mniej na razie nie będę powtarzał tego sportu ekstremalnego, chyba że fizjoterapeuta, z którym jutro widzę się po raz pierwszy pozwoli. Dotychczasowych ćwiczeń nie wrzucałem, bo polegały na podnoszeniu nogi leżąc 1s30p kilka razy dziennie oraz zginanie i prostowanie nogi również leżąc (obecnie zakres ruchu to tak na oko 60 stopni, ale jutro u fizjo to zmierzymy i będę miał konkret).

Zmieniony przez - LemJestFantastą w dniu 2020-10-12 20:39:29

Zmieniony przez - LemJestFantastą w dniu 2020-10-12 20:41:02

Zmieniony przez - LemJestFantastą w dniu 2020-10-12 20:44:39
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8863 Napisanych postów 26802 Wiek 72 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1104693
Prywatnie machałeś tą nogą
Aż mnie skręca ciekawość co jest na filmiku!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5410 Napisanych postów 46313 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 371837
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Wybaczcie, to moje początki z youtubem :D już powinno działać
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8863 Napisanych postów 26802 Wiek 72 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1104693
Stosuj się do zaleceń bo pośpiech może zaszkodzić w dłuższej perspektywie na sprawności.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niski poziom hormonu wzrostu - jaki lekarz?

Whole01