SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lekkie treningi po kontuzji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 24 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 680
Witam. Pół roku temu niestety doszło do takiej sytuacji że wziąłem za dużo na hantle i po podniesieniu nad głowę ręką mi uciekła do tył. Do tej pory nie wiadomo co mi jest. Byłem u ortopedy miałem rezonans nie widać nic niepokojącego. Natomiast ręką dalej boli np podczas leżenia na niej albo przy pompkach potrafi też promieniować bólem. O dziwo przy podnoszeniu hantel nie odczuwam jakoś specjalnie bólu dlatego postanowiłem ze jakieś lekkie treningi zrobię. Moje pytanie brzmi:
Czy taki trening ma sens :
15/20 min hantle i 10 min sciskacz do rąk. Plus jakieś ćwiczenia na brzuch z 5 minut. Wiem że efekty pewnie nie będą wielkie ale chociaż trochę żeby były. Najlbardziej mi zależy na przedramieniu. Jeśli to będzie miało znaczenie to niedawno skończyłem redukować 107 kg na 75 .

Płeć :mężczyzna

Wiek :18

Waga :75

Wzrost :178

Cel treningowy : zwiększyć przedramie

Staż treningowy na siłowni : nie chodzę na siłownię

Uprawiane inne sporty : do niedawna dużo cardio

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : hantle, sciskacze,gumy oporowe,

Dieta : nie mam ściśle określonej diety ale jem w okolicach 2000 kalorii dziennie z czego ok 130 g białka. Ale jeśli chodzi o takie częste dania to np mięso, omlety, i dużo owoców jem

Przeciwskazania medyczne : jak narazie wynikając z mojej sytuacji wolę nie robić bardzo wymagających ćwiczeń

Zażywane suplementy : K** bialko

Ostatnio przerabiany plan: zwykła zabawa z hantlami, podnoszenie , trzymanie w dłoni za plecami i unoszenie nadgarstków iyp

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc nie wiem dokładnie. Przed kontuzją z 40 kg doszedłem do 50 kg na ławce na 3 razy ale to było przed redukcja teraz pewnie znowu z 40 będzie




Zmieniony przez - SzymonBąkowski w dniu 2022-03-06 12:43:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
Witaj!
Zeby ocenic czy Twoje dzialania maja jakikolwiek sens, to trzeba zadac sobie pytanie co dokladnie chcesz z tymmi hantlami robic?
jak ma wygladac plan treningowy jaki proponujesz?
co przez te 15-2 min masz zmaiar wykonac? czy ma byc to plan ACT? CZy FBW?
jaka objetosc, jakie cwiczenia, serie, zakresy itd

zerknij na temat
https://www.sfd.pl/art/Trening/Trening_obwodowy_z_hantlami._Gotowe_plany_treningowe_dla_wszystkich_stopni_zaawansowania!-a5679.html

masz tam przykladowe treningi z hantlami

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Niestety nie rozumiem sensu Twojego treningu. Co chcesz robić przez 15-20 minut tymi hantlami? Z tego co napisałeś niewiele wynika. Na pierwszy rzut oka jest to bardzo słabe. Nie wiemy również jak bardzo uraz barku utrudnia Tobie wykonanie normalnego treningu. W czym jednak problem aby wprowadzić sensowny trening ogólnorozwojowy (full body workout)? Po prostu wykorzystać do tego mniejszy ciężar, ewentualnie gumy oporowe w ćwiczeniach, gdzie pojawia się problem. Skoro rezonans nie wykazuje problemu, to dlaczego nie robisz podstawowych ćwiczeń? Siady, ciągi, wyciskania, podciągania?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33063 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Rozpisz sobie jakiś normalny plan ( zestaw ćwiczeń ) i cwicz tym bardziej że rezonans i żaden lekarz nie stwierdził że jest jakiś problem z kończyną . skoro chcesz juz ćwiczyc i coś robic to rób to juz prawidłowo a jak nie chcesz się forsować to mozesz ćwiczyc z mniejszymi cięzarami . Majac hantle i gumy power band mozna zrobic świetny trening i fajnie pobudzić całe ciało . Piszesz ze niedawno skończyleś redukcje która była dość spora ( wiele kg poleciało ) a na dole piszesz ze jesz na oko 2000kcal wiec nadal masz bardzo niskie kcal i warto by było po takiej redukcji troche odpocząć i wejsc przynajmniej na swoje zero kaloryczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Zgadza się. Jeżeli coś boli, a rezonans magnetyczny nie wykazuje problemu w tym miejscu, to sugeruję wybrać się do fizjoterapeuty. Manualnie rozbiję on pospinane mięśnie i punkty spustowe. Poza tym, pokaże ćwiczenia wzmacniające rotatory, co wraz z czasem pomoże wrócić do sprawności i zniwelować uczucie dyskomfortu.

Na temat treningu ogólnorozwojowej full body workout polecam poczytać więcej w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/art/Trening/Trening_FBW__full_body_workout_dla_początkujących_czy_zaawansowanych_-a5184.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podstawowe ćwiczenia z hantlami na wszystkie grupy mięśniowe

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

WHEY premium