SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leki kontrolujące estrogen i regenerujące układ HPTA

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
ARIMIDEX
(Anastozole)

Charakterystyczne informacje:

Czas działania: 4-6 godzin
Właściwości: antyestrogen / przedkonkursowy inhibitor (doustny)
Przeciętne dawki: 0.5 - 3mg dziennie
Trądzik: Brak
Retencja wody: Brak
Toksyczność dla wątroby: Tak, zależy od dawki
Zmniejszenie funkcjonowania HPTA: Nie, ten lek normalizuję prace układu


Arimidex jest antyestrogenem. Zazwyczaj jest pod postacią tabletek 0.5 mg. Lek działa jako niesteroidowy środek hamujący enzym aromatazę, odpowiedzialny za konwersje testosteronu i innych androgenów do estrogenu. To oznacza, że jest mniej estrogenu, który przyczynia się do odkładania tłuszczu, ginekomastii oraz retencji wody. W medycynie Arimidex używany jest do leczenia raka prostaty, w sporcie zaś do zmniejszania skutków ubocznych spowodowanych przez nadmiar estrogenów oraz jako pomoc do tworzenia masywnej sylwetki na zawody kulturystyczne. Lek działa inaczej niż Nolvadex, który po prostu blokuje receptory estrogenowe; zapobiega on powstawaniu i redukuje produkcję estrogenów. Pomimo iż obecność niektórych estrogenów jest niezbędna do osiągnięcia maksymalnej efektywności pewnych SAA, ich zbyt duża ilość może spowodować odkładanie tłuszczu, retencje wody oraz rozrost tkanki sutka nazywaną potocznie ginekomastią lub sutkami d*****. Arimidex powoduje zmniejszenie aromatyzacji o około 75 - 85 %.

Mężczyźni, którzy doświadczyli wzmożonej aromatyzacji podczas stosowania SAA lub ci, którzy są bardzo wrażliwi na estrogeny zwykle stosują dawkę 0.5 - 3 mg dziennie. W rzeczywistości, kontrola nad poziomem estrogenów jest zachowana zwykle przy dawce 0.5 mg dziennie. Kobiety zwykle osiągają doskonały wygląd (również nóg) przy dawce 0.5 - 1 mg dziennie. Arimidex ma bardzo krótki okres aktywności, więc 0.5 mg jest często brane 2 do 6 razy dziennie w jednakowych odstępach. Łącząc 10-30 mg Nolvadexu z 1mg Arimidexu możemy osiągnąć nawet zerową aktywność estrogenów podczas cyklu z SAA. Będąc na cyklu na SAA kontrola poziomu estrogenów staje się problemem. W takim wypadku dawkowanie można zacząć od dużej dawki i stopniowo ją zmniejszać, aż do 7-14 dni po skończeniu cyklu. Ten sposób jest bardzo dobry na wyczyszczenie organizmu z nadmiernej ilości estrogenów po cyklu SAA.
4

THE NEXT STEP IS SPORT NUTRITION
Building The Perfect Beast

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 4498 Napisanych postów 66674 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 696784
Estrogen to grupa hormonów, w którą skład wchodzą: estradiol, estron i estriol. Mówi się, że hormony te, są żeńskimi hormonami, ale warto pamiętać, że mężczyznom są bardzo potrzebne żeńskie hormony. Produkcja estrogenów jest silnie powiązana z pracą mózgu, gdyż to właśnie mózg tą produkcją steruje. U mężczyzn estrogeny wytwarzane są w mosznie, tkance tłuszczowej oraz w mózgu. Warto nadmienić, iż ich stężenie we krwi mężczyzny jest znikome, ale mimo wszystko bardzo istotne.

Niedobór estrogenów u mężczyzn przynieść może za sobą poważne skutki zdrowotne. Bardzo często odbija się to na psychice, mężczyźni są ospali, spada ich koncentracja, są również nieskorzy do miłości, libido jest niskie, pojawić się może nawet problem z płodnością, im mniej estrogenów, tym mniej ruchliwe są plemniki.

Wiadomo, że i niedobór, ale i nadmiar estrogenów może niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Nadmiar estrogenów powoduje między innymi ginekomastię, czyli odkładanie się sporej tkanki tłuszczowej na klatce piersiowej, ale też na biodrach, czyli typowych rejonach kobiecych.
Jeśli poziom estrogenów jest u mężczyzny zaburzony, należy szukać pomocy u androloga, który po głębszej diagnozie, na pewno zacznie indywidualne leczenie.Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
CYCLOFENILL
(taka sama nazwa chemiczna)

Charakterystyczne informacje:

Czas działania: 8-12 godzin
Właściwości: Syntetyczny estrogen / stymulator wydzielania gonadotropin/ antyestrogen (doustny)
Przeciętne dawki: Mężczyźni: 400-600mg dziennie
Trądzik: Rzadko / mały Retencja wody: Rzadko
Wysokie ciśnienie krwi: Rzadko
Aromatyzacja: Brak Toksyczność dla wątroby: Nie odnotowano
Silny stymulator wydzielania gonadotropin / antyestrogen


Używanie Cyclofenilu jest zbliżone do HCG wraz z CLOMIDEM. Jest to antyestrogen oraz stymulator wydzielania gonadotropin / testosteronu. Zajmuje on miejsce w receptorach estrogenowych, zaś jego działanie jako estrogenu jest niewielkie, przez co odnawia układ podwzgórze - przysadka - jądra. Ciało mężczyzny może produkować więcej testosteronu niż to robi. Mówiąc krótko, nie widzi powodu, aby tak robić. Gdy przysadka odczuje, iż poziom testosteronu jest odpowiedni, zarówno naturalnego (endogennego) lub dostarczonego z zewnątrz (egzogennego) wyłącza uwalnianie gonadotropin z podwzgórza / przysadki. W takim wypadku komórki Leydiga w jądrach nie otrzymują sygnału do produkcji testosteronu. Cyclofenil interweniuje w to negatywne sprzężenie zwrotne. To oznacza, że układ podwzgórze - przysadka - jądra rozpoczyna normalną pracę i więcej testosteronu jest produkowane. Po ok. 5 – 6 tygodniach podwzgórze zorientuje się, co się dzieje i naprawdę wyłączy produkcję „dobroci”.

Mimo iż niektórzy robią na tym środku siłę i masę, nie jest on dobrym lekiem. Niektórzy „naturalni” kulturyści używali go z pewnym rezultatem, podobnie jak starsi mężczyźni. Jednakże osoby stosujące doping używają go do podniesienia naturalnego poziomu testosteronu z dużym sukcesem. Normalnie 200mg jest używane 2-3 razy dziennie przez 4-6 tygodni zaczynając albo 3 tygodnie przed skończeniem cyklu, albo zaraz po. Pierwsza metoda jest skuteczniejsza, ponieważ tydzień zajmuje Cyclofenilowi stanie się aktywnym. Skutki uboczne czasami odnotowywane to: lekki trądzik, podniesiona ochota na sex (to jest skutek uboczny?) oraz uderzenia gorąca.NAZWY HANDLOWE:

FERTODUR 200 MG TAB
FERTODUR 200 MG TAB
NEOCLYN 200 MG TAB
ONDOGYNE 400 MG TAB
REHIBIN 100 MG TAB
SEXOVID 100 MG TAB


Dla zainteresowanych: tak zwani naturalni kulturyści, używając Cyclofenil razem z prohormonami, uzyskali niespodziewane rezultaty. Sposób ten jest efektywny z kilku powodów. Niższa aktywność estrogenów oznacza lepszy wygląd. Kombinacja endo- i egzogennego testosteronu daje w rezultacie wysoki jego poziom, również z faktu, iż występuje większy poziom wolnego testosteronu, gdyż niektóre prohormony mają zdolność do odłączania się od białka SHGB. Przeciętnie to 6-cio tygodniowy cykl z wykorzystaniem prohormonów oraz Cyclofenilu, który zaczyna się od tygodnia 5-tego i jest używany przez 4 tygodnie. Robiąc taki cykl przedłużony o 2 tygodnie i przy zapewnieniu braku blokady układu powinien przynieść zadowalające rezultaty.

THE NEXT STEP IS SPORT NUTRITION
Building The Perfect Beast

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
PROVIRON
(Mesterone)

Charakterystyczne informacje:

Czas działania: 8 - 12 godzin (efekty do 24 godzin)
Klasa leku: Steryd androgenny / anty - aromatyzer (doustny)
Przeciętne dawki: Mężczyźni: 25 - 200mg dziennie. Kobiety: 25-50mg dziennie
Trądzik: Rzadko
Retencja wody: Brak
Toksyczność dla wątroby: Niska
Wysokie ciśnienie krwi: Rzadki
Aromatyzacja: Brak
Zmniejszenie funkcjonowania HPTA: Nie


Proviron jest czysto androgennym sterydem bez właściwości anabolicznych. Lek jest używany zarówno jako antyestrogen, który zapobiega aromatyzacji do estrogenów, jak i ze względu na swój utwardzający efekt. W przeciwieństwie do Nolvadexu (który jedynie zapobiega łączeniu się estrogenów z receptorami i blokowaniu ich), Proviron zapobiega tworzeniu się estrogenów. Gdy zachowany jest niższy poziom estrogenów, sportowcom udaje się uniknąć lub w znacznej części zapobiec retencji wody i zmniejszyć ryzyko ginekomastii oraz odkładania tłuszczu.Gdyby ten lek działał doskonale, nie musielibyśmy oglądać ginekomastii podczas zawodów kulturystycznych.

Proviron jest popularny jako antyestrogen używany po cyklu SAA (by zapobiec staniu się estrogenu dominującym hormonem i podnieść poziom seksualności utraconej z powodu niskiego poziomu androgenów). W rzeczywistości lek ten jest używany w medycynie w celu zwiększenia produkcji spermy i wyeliminowania zaburzeń seksualnych u mężczyzn. W niektórych wypadkach Proviron jest przepisywany kobietom, aby zahamować lub całkowicie zatrzymać menstruację. U mężczyzn jedynie zastępuje poziom androgenów, nie leczy problemów niskiej produkcji testosteronu. Czytelnik powinien wiedzieć, iż obniżenie ilości estrogenów skutkuje zwiększoną aktywnością układu podwzgórze - przysadka - jądra. Kiedyś Proviron był używany przez sportowców przez cały rok w celu zwiększenia twardości umięśnienia. Teraz został on zastąpiony przez efedrynę i Clenbuterol. Przy okazji, efektem ubocznym zażywania Provironu są częste i czasami bolesne erekcje (co z tego?). To z tego, iż erekcja, która trwa kilka dni może spowodować uszkodzenie penisa lub problemy ze wzwodem.

Zauważono jeszcze jeden efekt używania tego leku. Proviron ma właściwość do wiązania białka SHBG. Dzięki temu podane SAA (lub endogenny testosteron) jest w stanie wolnym / niezwiązanym. Skutkuje to wyższą aktywnością androgenów i anabolików przy jednoczesnej niższej ich podaży.

Jeśli chodzi o dawki, mężczyźni „zazwyczaj” używają 25 – 200 mg dziennie, często łącząc to z Nolvadexem (*zobacz „Nolvadex”). Kobiety często doświadczają efektów maskulinizacji. Należy dodać, że kobiety notorycznie używają Provironu wraz z innymi androgenami. Przy dawce 25 – 50 mg dziennie łącząc go z Nolvadexem osiągają dobre efekty przy kilku skutkach ubocznych. Teslac jest uważany za lepszy antyaromatyzer (który blokuje produkcje estrogenów), jednak jest on znacznie droższy. 50mg Provironu wraz z 250 – 1000 mg Teslacu lub 150mg Provironu wraz z 20mg Nolvadexu dziennie jest w stanie niemal całkowicie zablokować estrogeny (zarówno podczas, jak i po cyklu sterydowym).

NAZWY HANDLOWE:

MESTORANUM 25 MG TAB
PROVIRON 10 MG TAB
PROVIRON 20 MG TAB
PROVIRON 25 MG TAB
PROVIRON 50 MG TAB
VISTEMON 25 MG TAB

THE NEXT STEP IS SPORT NUTRITION
Building The Perfect Beast

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
CLOMID
(Clomiphene Citrate 25mg & 50mg tab)Charakterystyczne informacje:

Czas działania: 8-12 godzin
Właściwości: syntetyczny estrogen / stymulator osi podwzgórze - przysadka - jądra (doustny)
Przeciętne dawki: Mężczyźni: 50-100mg dziennie
Retencja wody: Nie
Wysokie ciśnienie krwi: Rzadko
Aromatyzacja: Brak
Toksyczność dla wątroby: Niska, czasami odnotowywana
Silny stymulator gonadotropin / łagodny anty - estrogen
Clomiphene jest syntetycznym estrogenem, którego przeznaczeniem było wspomagać owulację. Kulturyści (mężczyźni) po skończeniu cyklu SAA chcący podnieść poziom testosteronu (lub po prostu ci, którzy chcą podnieść jego poziom) używają tego leku z dużym sukcesem. Clomiphene podnosi aktywność w osi podwzgórze - przysadka - jądra poprzez stymulację uwalniania gonadotropin z przysadki mózgowej. To skutkuje większym poziomem LH (lutotropina) oraz FSH (folikulotropina). Stwarza to sygnał dla komórek śródmiąższowych Leydiga w jądrach do produkcji większej ilości testosteronu oraz spermy. Normalnie z Clomiphenem zajmuje to 5 – 15 dni. Większość zaczyna od 50mg dwa razy dziennie przez 5 dni, następnie redukuje dawkę do 50mg dziennie przez kolejne 5 – 10 dni. Ponieważ Clomid ma szybki okres odpowiedzi, korzystnym jest używanie dawki 100mg dziennie przez 5 dni w środku cyklu, gdy planujemy dłuższe stosowanie SAA. Lek jest rzadko używany dłużej niż 15 dni, z tego prostego powodu, iż jest to niepotrzebne. Celem jest normalizacja wydzielania testosteronu po cyklu SAA jak najszybciej jest to możliwe, by zminimalizować utratę masy oraz siły.

Dlaczego kulturyści używają Clomidu?

Clomid to nazwa rodzajowa dla cytrynianu klomifenu (Clomiphene Citrate). Jest on syntetycznym estrogenem wydawanym z przepisu lekarza w celu usprawnienia owulacji u kobiet. Inną jego nazwą jest Serophene.

Większość sterydów anabolicznych, zwłaszcza androgenów, powoduje inhibicję własnej produkcji testosteronu. Kiedy kulturysta kończy cykl sterydowy, naturalna produkcja testosteronu nie istnieje, a poziom sterydów we krwi zmniejsza się. Pozostawia to po sobie współczynnik kataboliczny: wysoki poziom hormonów anabolicznych we krwi, skutkiem czego organizm znajduje się w stanie katabolizmu i w konsekwencji większość nabytej w czasie cyklu tkanki mięśniowej zostanie stracona.

Clomid stymuluje podwzgórze, które z kolei mobilizuje przedni płat przysadki mózgowej (inaczej hypophysis) do uwalniania hormonów gonadotropowych. Hormony te to folikulotropina (FSH) i hormon luteinizujący (LH – inaczej hormon pobudzający komórki śródmiąższowe (ICSH)). FSH pobudza jądra do produkcji większej ilości testosteronu, zaś LH stymuluje je do jego sekrecji. Ten mechanizm sprzężenia zwrotnego znany jest jako układ podwzgórze – przysadka – jądra ( HPTA – hypothalamic – pituitary – testes axis), który przyczynia się do wzrostu własnej produkcji testosteronu i wzrostu jego poziomu we krwi, aby częściowo zrekompensować zmniejszające się poziomy sterydów egzogenicznych. Jest to istotne, aby zminimalizować pocyklową utratę masy mięśniowej.

Nie wszystkie sterydy powodują zamknięcie mechanizmu sprzężenia zwrotnego. Każdy jest inny, należy więc wziąć pod uwagę fakt, jak długo i w jakiej dawce używało się konkretnego sterydu po to, by określić czy konieczne jest podawanie Clomidu czy też nie.

Clomid działa również jako antyestrogen. Ponieważ jest to słaby estrogen syntetyczny, przyłącza się on do receptorów estrogenowych znajdujących się na komórkach, tym samym blokując do nich dostęp znajdującemu się we krwi estrogenowi. Minimalizuje to negatywne skutki typu ginekomastia i retencja wody, które mogą być wynikiem obecności estrogenów aromatyzujących z testosteronu.

Niemniej jednak jego antyestrogenowe działanie jest dosyć słabe, stąd nie powinno się na nim polegać, jeśli zamierza się używać sterydów androgennych, które aromatyzują w znacznym stopniu bądź też jeżeli ma się predyspozycje do ginekomastii. O wiele lepsze działanie antyestrogenne posiadają Arimidex i Nolvadex (Tamoxifen).

Ważna informacja: Mimo że często uważa się w ten sposób, Clomid nie stymuluje uwalniania naturalnego testosteronu, a raczej działa na zasadzie redukcji inhibicji estrogenowej wywołanej cyklem sterydowym. Czyni to w podobny sposób jak Nolvadex, blokując receptory estrogenowe w sutkach, by tym samym walczyć z rozwojem ginekomastii, np. poprzez blokadę receptorów estrogenowych w podwzgórzu i przysadce mózgowej, stąd redukując inhibicję podniesionego poziomu estrogenów. Pozwala to poziomowi LH powrócić do normalnego bądź nawet ulec podwyższeniu, co z kolei normalizuje naturalny poziom testosteronu.

Zahamowanie funkcjonowania HPTA wywołane jest zarówno przez podniesiony poziom androgenów, estrogenów lub progesteronu. Przy zakończeniu cyklu sterydowego, poziom androgenów zaczyna spadać; podawanie Clomidu rozpoczynane jest więc zwykle podług okresu półtrwania najdłużej działającego środka (zobacz poniżej).

Może to również wyjaśnić powód, dla którego jednostki często postrzegają regenerację po stosowaniu Decy za trudniejszą, gdyż obecny progesteron pozostaje nietknięty przez Clomid. Wiadomo, że Clomid i Nolvadex (mające podobną budowę chemiczną) są jednakowo nieskuteczne w odniesieniu do redukcji ilości progesteronu powiązanego z ginekomastią; tak więc rozsądnym będzie przypuszczenie, iż Clomid posiada niewielkie oddziaływanie na poziom progesteronu.

Clomid podczas cyklu

W czasie stosowania sterydów anabolicznych, w organizmie wzrasta poziom androgenów powodując, iż receptory androgeniczne stają się o wiele bardziej aktywniejsze, a poprzez HPTA dają sygnał jądrom, by te zaprzestały produkcji testosteronu. Podczas gdy w ciele występuje o wiele wyższy poziom androgenów i tak długo jak jest on wystarczająco wielki, Clomid nie pomoże w podtrzymaniu naturalnej produkcji testosteronu. Teoretycznie będzie on prawie całkowicie wyłączony.

Jednakże niektórzy użytkownicy androgenów (stosujący olbrzymie dawki przez długi okres) zalecają dodanie niewielkiej ilości Clomidu w środku cyklu, aczkolwiek ze względu na ilość środków, jakie stosują, ciężko im stwierdzić, czy przynosi to jakieś korzyści. Stąd też jedynym celem podawania Clomidu w trakcie cyklu jest jego efekt antyestrogenowy.

Kiedy rozpocząć stosowanie Clomidu

Właściwy czas rozpoczęcia podawania Clomidu zależy od typu i cyklu sterydów, które się używa. Różne sterydy mają odmienne okresy półtrwania (wskazuje to na czas, w jakim ilość danej substancji zmniejsza się we krwi), a podawanie Clomidu powinno być dostosowane właśnie do niego.

Jak można było zobaczyć powyżej, Clomid przyjęty w czasie, gdy poziom androgenów we krwi jest nadal wysoki, będzie stratą. Zanim urzeczywistni się terapię Clomidem, istotnym jest odczekanie aż spadnie poziom androgenów w krwiobiegu. Mimo to, jeżeli poda się go zbyt późno, można prawdopodobnie stracić przyrosty.

Lista znajdująca się poniżej określa, kiedy powinno rozpocząć się podawanie Clomidu. Należy wybrać z niej wszystkie sterydy, jakie były stosowane w cyklu i od tego, którego używanie było rozpoczęte jako ostatnie, należy określić rozpoczęcie administracji Clomidu. Na przykład, jeżeli cykl składał się z Dianabolu, Sustanonu i Winstrolu, czas podawania Clomidu powinien być liczony na 3 tydzień po cyklu, ponieważ Sustanon pozostaje aktywnym w organizmie przez najdłuższy okres czasu.STERYD
CZAS PO OSTATNIM PODANIU
DŁUGOŚĆ CYKLU Z CLOMIDEM

Anadrol50/Anapolan50
8 - 12 godzin
3 tygodnie

Deca Durabolan
3 tygodnie
4 tygodnie

Dianabol
4 - 8 godzin
3 tygodnie

Equipoise
17 - 21 dni
3 tygodnie

Finajet/Trenbolone
3 dni
3 tygodnie

Primabolan Depot
10 - 14 dni
2 tygodnie

Sustanon
3 tygodnie
3 tygodnie

Testosterone Cypionate:
2 tygodnie
3 tygodnie

Testosterone Enanthate/Testaviron
2 tygodnie
3 tygodnie

Testosterone Propionate
3 dni
3 tygodnie

Testosterone Suspension
4 - 8 godzin
2-3 tygodnie

Winstrol
8 - 12 godzin
2-3 tygodnie


Jak brać Clomid

Clomid ma długi okres półtrwania (prawdopodobnie 5 dni), nie ma więc potrzeby rozbijania dawki w ciągu dnia. Jeśli podawany był Sustanon, a stosowanie Clomidu rozpoczęto 3 tygodnie po ostatniej iniekcji, szacowałbym, że poziom androgenów jest wystarczająco niski, aby rozpocząć wysyłanie odpowiedniego sygnału. Jeżeli jest on nadal dość wysoki, należy rozpocząć od znacznej ilości, która mogłaby zadziałać lub pomóc, nawet jeśli poziom androgenów jest nadal dosyć pokaźny. Można spróbować 300 mg dnia 1; następnie 100 mg przez kolejne 10 dni, kończąc na 50 mg poprzez ostatnie 10 dób.

Clomid jest bardziej skuteczny po cyklu od HCG, lecz pewne długoterminowi użytkownicy wolą używać HCG podczas cyklu bądź przygotować jądra do terapii Clomidem.

Wraz z Clomiphenem często jest łączona HCG lub też Clomid często jest używany po HCG. Dzieje się tak dlatego, iż Clomiphene pobudza podwzgórze i przysadkę oraz regeneruje cały system regulacyjny podczas gdy HCG jedynie „imituje” LH, ponieważ stymuluje komórki Leydiga w jądrach do produkcji naturalnego testosteronu. (*zobacz także HCG)

Niektórych może dziwić, że Clomiphene jest syntetycznym estrogenem. Owszem jest, ale działa jak antyestrogen. Dzieje się tak dlatego iż Clomiphene posiada bardzo słaby efekt estrogeniczny. To oznacza, że silniejsze i aktywniejsze estrogeny, takie jak te utworzone podczas aromatyzacji sterydów androgennych, są wyrzucane z receptorów i zastępowane słabszymi; słabsza ginekomastia, słabsza retencja wody. Clomiphene nie jest raczej tak skuteczny w blokowaniu estrogenów jak Nolvadex czy Proviron, jednak po cyklu jest doskonały.

NAZWY HANDLOWE:

ARDOMON 50 MG TAB
CLOMID 50 MG TAB
CLOMIPHEN - MERCK 50 MG TAB
CLOSTILBEGYT 50 MG TAB
CLOMIFEN 50 MG TAB
CLOMIFEN 25 MG KAPS
OMNIFIN 50 MG TAB
TOKORMON 50 MG TAB

THE NEXT STEP IS SPORT NUTRITION
Building The Perfect Beast

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
HCG
(Human Chorionic Gonadotropin - ludzka gonadotropina łożyskowa)

Charakterystyczne informacje:

Czas działania: 64 godziny
Właściwości: Hormon luteinizujący (LH) gonadotropina
Przeciętne dawki: Mężczyźni: 2000 - 5000 i.u. wstrzykiwanych co 5 dni
Trądzik: Tak
Retencja wody: Tak, HCG jest żeńskim hormonem
Toksyczność dla wątroby: Brak
Aromatyzacja: Brak, jednakże HCG podnosi poziom testosteronu, co może sprzyjać jego aromatyzacji.


HCG jest używany w medycynie do stymulowania owulacji u kobiet oraz do wzmagania produkcji estrogenów. Mężczyźni używają HCG z innego ważnego powodu. HCG ma niemal identyczną sekwencję aminokwasów jak hormon luteinizujący (LH). LH jest normalnie produkowany w przysadce mózgowej, skąd trafia do jąder do komórek śródmiąższowych Leydiga. Pod jego wpływem komórki Leydiga produkują androgeny takie jak testosteron. Oczywiście oznacza to, iż tak zwani naturalni kulturyści używają HCG do podnoszenia endogennego (naturalnego) poziomu testosteronu. Według niektórych badań, lek ten działa tak dobrze, iż jednorazowa iniekcja 1500 - 2000 i.u. zwiększa poziom testosteronu w plazmie krwi o 200 - 300% ponad normalny poziom. Dla tych, którzy używają wysoko aromatyzujących SAA, HCG jest niemal częścią cyklu, przyjmowany w celu podniesienia naturalnego poziomu testosteronu po cyklu.

Gdy przyjmujemy egzogenne (zewnętrzne) androgeny, takie jak SAA, układ wewnątrzwydzielniczy zostaje wyłączony (częściowo lub zupełnie), aby zapewnić homeostazę. Dzieje się tak dlatego, iż podwzgórze wyczuwa nadwyżkę estrogenów z aromatyzacji SAA (do mniejszego stopnia nadwyżkę androgenów) i wysyła sygnał do przysadki do częściowego lub całkowitego zaprzestania produkcji LH oraz FSH. Ponieważ komórki Leydiga w jądrach nie dostają sygnałów od LH częściowo lub całkowicie przestają produkować testosteron. Produkcja spermy jest także zredukowana jako rezultat niższego poziomu FSH. Ponieważ jądra nie produkują androgenów oraz / i spermy - kurczą się. To często kończy się również obniżeniem poziomu libido. Wielu stosujących gigantyczne dawki zauważa dysfunkcję seksualną przez krótki okres czasu po cyklu.

Więc co mężczyźni robią w sprawie swoich jąder? Iniekcje z HCG działają jak zamiennik naturalnego LH, który stymuluje jądra do produkcji spermy i testosteronu. Gdy przyjmujemy 2000-5000 i.u. HCG co 5 dni przez 2-3 tygodnie, w trakcie lub po cyklu jądra zaczynają pracować normalnie. Także wzrost całkowitego testosteronu czasami sprawia, że sportowcy osiągają jeszcze lepsze przyrosty. Gdy HCG jest przyjmowany od ostatniego tygodnia cyklu i tradycyjnie przez 1-2 tygodnie po cyklu, funkcjonowanie jąder normalizuje się, a większość z zyskanej masy oraz siły zostaje zachowane. Jednakże, w tym miejscu sportowcy nie zostają całkowicie wyprowadzeni z dołka. Wcześniej wspomniano, iż HCG jest tylko częściowym lekarstwem na zablokowanie produkcji androgenów. HCG jedynie zastępuje naturalny LH. Podwzgórze i przysadka ciągle nie mają powodu, aby wznowić produkcję gonadotropin oraz odnowić wydzielanie LH / FSH. Zakończenie używania HCG może spowodować kolejny krach. Jednak pozostawanie na HCG przez dłużej niż 3 tygodnie bez przynajmniej miesiąca przerwy może doprowadzić do trwałej dysfunkcji gonad albo / i atrofii jąder. Mężczyźni często używają również Clomidu lub Cyclofenilu razem z HCG (*zobacz „Clomid”). Dostępne badania pokazują, że Clomid stymuluje przysadkę do uwalniania większej ilości gonadotropin, więc podwyższenie poziomu LH i FSH jest osiągane szybciej. Używając po cyklu SAA 2000-5000 i.u. HCG co piąty dzień przez 2-3 tygodnie oraz łykając Clomid przez 10-15 dni wielu sportowców skutecznie unika spadków masy i siły. Wielu używa w tym celu również Clenbuterolu (*zobacz „Clenbuterol”).Należy dodać, że używanie HCG podwyższy poziom testosteronu w plazmie krwi o 200-300% lub nawet więcej. Z tego powodu wszystkie negatywne skutki uboczne dostarczania testosteronu mogą zmaleć.

Obecność i podawanie HCG

Syntetyczna HCG jest często znana pod nazwą Pregnyl (nazwa rodzajowa) i dostępna w 2500 I.U. oraz 5000 I.U. (nie jest to idealne dla powyższych dawek!). Administracja środka jest zarówno domięśniowa jak i podskórna. Występuje ona w postaci proszku, który należy wymieszać ze sterylna wodą. Proszek jest wrażliwy na zmiany temperatury, stąd też nie powinien być wystawiany na bezpośrednie nagrzanie. Po wymieszaniu, powinien być trzymany w lodówce i zużyty w ciągu kolejnych kilku tygodni – bądź co bądź po wymieszaniu należy przestrzegać kwestii sterylności.

NAZWY HANDLOWE:

A.P.I 5000 I.U. 10000 I.U. 2000 I.U. AMP
BIOGONADYL 500 I.U., 2000 I.U. AMP
CHORAGON 1500 I.U. 5000 I.U. AMP
CHOREX 5000 I.U. 10000 I.U. AMP
CHORON 10 1000 I.U. 10000 I.U. AMP
GESTYL 1000 I.U.AMP
GONADOTROPHON 5500 I.U. 10000 I.U. 5000 I.U.
GONADOTRAFON LH 125 I.U. 250 I.U. 1000 I.U.
GONADOTRAFON LH 2000 I.U.5000 I.U. AMP
GONADOTRPYL 5000 I.U. AMP
HAVATROPIN 10000 I.U. AMP
HCG 5000 I.U. 10000 I.U. AMP
PREGNYL 10000 I.U. AMP
PREGNYL 1500 I.U. 5000 I.U. AMP
PROFASI 10000 I.U. AMP


Jest kilka innych firm produkujących HCG, również w celach weterynaryjnych. HCG zawsze występuje w dwóch ampułkach: jedna zawiera proszek, zaś druga wyjałowioną wodę. Kiedy produkt zostanie połączony (pomieszany, nie wstrząśnięty) musi być zamrożony. HCG często jest składnikiem podróbek, z domniemanym hormonem wzrostu (GH). Prostym sposobem na sprawdzenie czy mamy do czynienia z prawdziwym GH jest zakup testu ciążowego i zwilżenie go preparatem z ampułki. Jeśli test wyjdzie pozytywny, masz przepieprzone. Dzieje się tak ponieważ testy te są czułe na wysoki poziom gonadotropin i wykażą one obecność HCG, zaś GH nie.

THE NEXT STEP IS SPORT NUTRITION
Building The Perfect Beast

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
NOLVADEX
(Tamoxifen Citrate)

Charakterystyczne informacje:

Czas działania: Mniej niż 24 godziny
Właściwości: Antyestrogen / antagonista estrogenów (doustny)
Przeciętne dawki: 10-30mg dziennie
Trądzik: Brak
Retencja wody: Brak
Toksyczność dla wątroby: Tak
Wysokie ciśnienie krwi: Rzadko (nie spowodowane przez lek)


Nolvadex jest lekiem często określanym jako antyestrogen. Może to sugerować, że produkowana jest mniejsza ilość estrogenów lub taka produkcja w ogóle nie występuje, tak jak w przypadku innych podobnych leków jak na przykład Teslac. W rzeczywistości Nolvadex jest antagonistą estrogenów, co znaczy, że zastępuje estrogen w receptorach. Zapobiega to przyłączaniu się aktywnej formy estrogenów do receptora i stworzenia aktywnego kompleksu estrogen - receptor. Ponieważ wiele SAA aromatyzuje (konwertuje do estrogenów) do pewnego stopnia, kontrola feminizujących efektów ubocznych (mężczyźni powinni zwrócić na to szczególną uwagę) jest bardzo ważna. Mężczyźni na ogół mają bardzo niski poziom estrogenów. Podczas cyklu z SAA z powodu aromatyzacji poziom estrogenów wzrasta radykalnie. Taki stan może doprowadzić do pojawienia się objawów feminizacji takich jak odkładanie tłuszczu, retencja wody oraz ginekomastia (powiększenie tkanki piersi i bolesne guzki pod sutkami). Regułą jest, iż większy tempo przemiany androgenów do estrogenów spowoduje wzrost poziomu estrogenów, co zainicjuje pojawienie się feminizujących efektów ubocznych.

Ważne jest, aby czytający uświadomił sobie, że Nolvadex nie obniża produkcji estrogenów, ale zwyczajnie blokuje receptory estrogenowe. Z tego powodu nagłe zaprzestanie stosowania Nolvadexu spowoduje podwyższenie poziomu krążącego estrogenu do gigantycznego stopnia i spowoduje opróżnienie receptorów i feminizację ciała.

Po zakończeniu cyklu sterydowego poziom naturalnego testosteronu w organizmie jest obniżony. Z powodu aromatyzacji SAA poziom estrogenu jest zdecydowanie wyższy niż zwykle, zaś Nolvadex pomaga blokując jedynie receptory estrogenowe. Gdyby sportowiec nieumyślnie skończył cykl SAA bez zregenerowania osi podwzgórze - przysadka - jądra, większość przyrostów masy i siły znikłaby, gdyż estrogen stałby się hormonem dominującym. Więc co zrobią chłopcy (którzy nie chcą stać się dziewczynkami)?

Proviron jest antyestrogenem (*zobacz „Proviron”), który pomaga zapobiegać produkcji estrogenów przez podwyższenie poziomu androgenów. Podczas ostatniego tygodnia cyklu SAA niektórzy kulturyści zaczynają brać HCG (*zobacz „HCG”) oraz dodają do tego 25mg Provironu / 10 – 20 mg Nolvadexu 1 – 2 razy dziennie. Jest to często stosowana metoda niemal całkowitego zablokowania aktywności estrogenów. Ponieważ Nolvadex podwyższa produkcję naturalnego testosteronu, podobnie jak czyni HCG, większość uzyskanych przyrostów zostaje zachowana. Nolvadex działa wprost na podwzgórze, więc wzrasta wydzielanie gonadotropin (hormony mówiące komórkom Leydiga znajdującym się w jądrach, by rozpoczęły produkcje androgenów takich jak testosteron). Wielu dodaje Clomid (*zobacz „Clomid”) do ich zestawów po cyklu zaczynając 6-10 dni po HCG i używając go przez zwykle zalecany okres dwóch tygodni. W większości przypadków rezultatem jest normalny (lub wyższy) poziom seksualności oraz produkcji androgenów!Wysokie dawki Nolvadexu mogą zahamować produkcję naturalnego testosteronu. Dzieje się tak dla tego, iż enzym niezbędny do jego produkcji jest zablokowany.
Nolvadex jest często dodawany do cyklu z wykorzystaniem silnie aromatyzujących środków jak na przykład testosteron, Dianabol lub tych, które stymulują receptory progesteronowe jak Anadrol – 50. Ci, którzy są narażeni na odkładanie tłuszczu, retencję wody lub ginekomastię, powinni obowiązkowo używać Nolvadexu. Wielu blokuje aktywność estrogenów używając jedynie 10mg dziennie, podczas gdy inni potrzebują znacznie więcej, jak np. 60mg dziennie (20mg podzielone na 3 dawki). Najlepszy rezultat można osiągnąć zaczynając od niewielkiej dawki i w miarę konieczności zwiększać ją stopniowo. Jest ważne, aby czytelnik wiedział, iż do działania SAA jest niezbędny odpowiedni poziom estrogenów, by osiągnęły one swoją maksymalną siłę działania i zapewniły pożądane efekty. To dlatego wiele SAA traci swoje anaboliczne właściwości, gdy zostanie połączone z antyestrogenami. Ci, którzy używali silnie anabolicznych / słabych - umiarkowanych androgennie sterydów takich jak nandrolony, Primobolan czy Winstrol i nie połączyli ich z wysoko aromatyzującymi sterydami (jak testosteron), często rozważali pominięcie używania Nolvadexu podczas cyklu, co jest najlepszym wyjściem, jeśli celem jest zbudowanie masy. Kobiety używają Nolvadexu, ponieważ pomaga w utracie tłuszczu przez zachowanie niższej niż zwykle aktywności estrogenów. Trudno zobaczyć zawodniczkę, której udałoby się uzyskać naprawdę wyrzeźbione nogi bez używania go. Kobiety często łączą 10 – 20 mg Nolvadexu wraz z 50 – 75 mg Provironu dziennie przez kilka ostatnich tygodni przed zawodami. Panie powinny wiedzieć, że środki antykoncepcyjne są również estrogenami i Nolvadex może zmniejszać ich skuteczność. Skutkami ubocznymi stosowania go przez kobiety są: nieregularne miesiączki, słabe krwawienie, czasami okres nie pojawia się przez czas stosowania Nolvadexu. Znane są panie, które używały Nolvadexu właśnie z tego powodu i nie można powiedzieć, że jest to niewłaściwe. W końcu używanie doustnych środków antykoncepcyjnych powoduje rozregulowanie lub nawet zatrzymanie menstruacji i jest akceptowane w kręgach medycznych. Niektórzy sportowcy doświadczyli paradoksu używając wysokich dawek Nolvadexu. Zamiast obniżyć aktywność estrogenów - podwyższył ją. Doszło tutaj do nadprodukcji przez korę nadnerczy prohormonu zwanego DHEA. DHEA jest androgenem uwalnianym w małych ilościach. W tym wypadku do głosu doszły enzymy. Badania pokazują, iż DHEA konwertuje do androstenedionu i w pewnym stopniu do estrogenów u mężczyzn (to jest do bani!). Kobiecy system hormonalny często doprowadza do przemiany DHEA lub androstenedionu w testosteron. Ten nowo uformowany estrogen wdziera się do receptora blokując działanie Nolvadexu. W tym wypadku Proviron, a w szczególności Teslac będą lepszym rozwiązaniem.

Ginekomastia spowodowana brakiem reakcji na ten lek zwykle może być usunięta wyłącznie przez interwencję chirurga. Pochodne DHT mogą spowodować produkcję endogennych estrogenów u niektórych mężczyzn. Cytadren jest często dołączany do Nolvadexu.

NAZWY HANDLOWE:

CRIOXIFELO 20MG TAB
DEFAROL 10MG TAB
JENOXIFEN 10, 20, 30MG TAB
NOLVADEX 10MG TAB
NOLVADEX 20, 30, 40MG TAB
NOLVADEX D 20MG TAB
NOLVADEX FORTE 40MG TAB
TAMEXIN 10, 20, 30, 40MG TAB
TAMIFEN 40MG TAB
TAMOXIFEN TABLETS 10MG TAB
TAXUS 20MG TAB
TENOFEN 10, 20MG TAB

*JEST KILKA INNYCH NAZW NIE PODANYCH WYŻEJ

THE NEXT STEP IS SPORT NUTRITION
Building The Perfect Beast

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
TESLAC
(Testolactone)

Charakterystyczne informacje:

Czas działania: 12-24 godzin (doustnie)
Właściwości: Antyestrogen / inhibitor enzymu aromatazy
Przeciętne dawki: Doustnie - 200-300mg dziennie, iniekcja 100mg/1ml dziennie
Trądzik: Rzadko
Retencja wody: Brak
Toksyczność dla wątroby: Niska
Wysokie ciśnienie krwi: Rzadki
Aromatyzacja: Brak
Zmniejszenie funkcjonowania HPTA: Nie (Podwyższa aktywność układu)
Konwersja do DHT: Brak


Teslac jest używany jako antyestrogen. Zamiast oddziaływania jako antagonista estrogenu (współzawodnicząc o receptor), Teslac zapobiega aromatyzacji androgenów w estrogeny poprzez inhibicje enzymu zwanego aromatazą. Zapobiega to oczywiście bądź minimalizuje negatywne skutki działania estrogenów takie jak ginekomastia, retencja wody i odkładanie się tłuszczu w miejscach typowych kobietom. Teslac jest unikalny, gdyż powoduje stałe nieodwracalne zahamowanie produkcji estrogenów u mężczyzn.

Mówiąc technicznie, Teslac jest sterydem androgennym podobnym do testosteronu. Jednak ma bardzo niski działanie androgenne i jest całkowicie pozbawiony efektów anabolicznych. W medycynie używa się go do leczenia raka piersi u kobiet. Dla mężczyzn jest najprawdopodobniej najlepszym możliwym antyestrogenem oraz powoduje podwyższenie poziomu endogennego testosteronu. Teslac podnosi poziom testosteronu przez pobudzenie podwzgórza, co stymuluje następnie przysadkę do uwalniania gonadotropin. To z kolei sprawia, iż w komórkach Leydiga w jądrach produkowana jest znacznie większa ilość testosteronu (podobnie jak w przypadku HCG). Jednak w przeciwieństwie do niego, Teslacowi zajmuje kilkanaście dni, aby spowodować efekt. Tak więc przedłużanie zażywania go jest niezbędne (pod opieką lekarza). Z tych powodów Teslac „stwarza” doskonałe anaboliczne i androgenne środowisko. Nawet tak zwani naturalni kulturyści (tak jakby podnoszenie setek ton ciężaru i picie napojów proteinowych było naturalne) odnoszą korzyści z używania tego leku.

Podczas stosowania Teslacu wzrasta poziom wapnia w plazmie krwi.

Według ulotki dołączonej do opakowania należy spożywać 250 – 1000 mg dziennie. Jednak nie jest to konieczna dawka do zablokowania estrogenów. Normalnie 200 – 300 mg dziennie podzielonych na 2 – 3 dawki dobowe jest całkiem efektywne. Niektórzy używają formy iniekcyjnej, której to 100mg dziennie podobno przynosi jeszcze lepsze efekty. Z powodu wysokiej ceny Teslacu, jest on łączony z Provironem. Teslac 100mg dziennie oraz Proviron 50mg dziennie. Kobiety odnoszą znakomite efekty utwardzające przy minimalnych lub całkowitym braku efektów ubocznych. Skutki uboczne są bardzo rzadkie, jednak można się spodziewać: nudności, wymiotów, infekcji języka, bólów ramion oraz nóg oraz wysokiego ciśnienie krwi i utraty apetytu. Jak wspomniano wcześniej, efekty uboczne są rzadkie, jednak kobietom zdarza się wypadanie menstruacji.

Jest to prawdopodobnie najskuteczniejszy doustny antyestrogen dostępny na rynku, zarówno w trakcie i po cyklu lub przed zawodami w celu utwardzenia sylwetki.


NAZWY HANDLOWE:

TESLAC 50MG TAB FLUDESTRIN 50 ORAZ 100MG/ML (INIEKCJE)

zrodlo chemical muscle enchancementZmieniony przez - DMX_DMX w dniu 2006-05-14 07:00:33

THE NEXT STEP IS SPORT NUTRITION
Building The Perfect Beast

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2803 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12744
juz było, ale masz Soga za job !

~ ex fatiga ~

~ masz pytanie? bernard_levaar@yahoo.com ~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 595 Napisanych postów 23110 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 106488
no sog za prace
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1489 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7453
j/w bylo juz dawno

"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, kiedy umrzesz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12908
Do modów/administratora nie wiem czemu ale mogę moderować ten temat i wpisy tutaj ocb?(coś się po***ało).
Do autora większośc ludzi to zna i nie spisuj na chama z innych stron.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak z przemytem?

Następny temat

2 paki Oma / przyszłościowy efekt?

Fitmeal