SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Legalność Dinitrofenolu

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2206

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 377
Krótkie pytanie:

Czy posiadając DNP moge się czegokolwiek obawiać jeżeli chodzi o prawo? Nie jest to substancja ani psychoaktywna (na pewno nikt nie chciałby tego brać dla tego efektu) ani nic takiego. Mimo tego ciekawi mnie to bardzo, jako że wiedza na ten temat na internecie jest bardzo skromna...

Dziekuje z góry za odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27153
Ustawowo jest zaszeregowana jako substancja niebezpieczna której obrót i stosowanie podlega kontroli.
Jutro może zajrzę do LEX-a to się coś wywnioskuje - trzeba będzie ze 2 ustawy przejrzeć.

Zmieniony przez - Marqz w dniu 2008-06-12 21:58:08

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 377
Dzięki z góry.


Temat nie taki prosty jak widzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27153
2,4 dinitrofenol jest zaszeregowany jako substancja niebezpieczna zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 28 września 2005 w sprawie wykazu substancji niebezpiecznych do Ustawy z dnia 11-01-2001r o substancjach i preparatach chemicznych. (Dz.U. 2001 Nr 11 poz.84 z późn. zm.)

Nic tam nie jest napisane o posiadaniu natomiast ograniczony jest obrót i stosowanie tego typu substancji. Osoby z odpowiednimi kwalifikacjami sporządzają kartę charakterystyki dla danej substancji (czyli dla DNP) i określają stężenia dozwolone w celu
ich bezpiecznego zastosowania.
Niedopuszczalny jest obrót i stosowanie tej substancji bez karty charakterystyki. Obrót podlega koncesjonowaniu podobnie jak transport.
Czyli mieć sobie możesz. Ale chyba rozmawiamy i kilku gramach a nie o cysternie co ? hehehehe

Troche mi zeszło żeby to ustalić. W Dyrektywy UE już się nie zapuszczałem, przyjęłem że prawo krajowe jest spójne z unijnym (musi tak być).

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 377
Wielkie dzieki za trud - sog!



Kilka gram, kilka gram...











Żart, żart - zeby nie było
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27153
Jak masz za dużo to się podziel jestem endo więc łapczywy na wszystkie spalacze.

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie o antyestrogeny

WHEY premium