SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leczenie trądziku

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1303

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam czy jest ktoś w stanie określić w jaki sposób mam wyleczyć ten trądzik/plamy ? Używam kremu ziaja lecz bez większych rezultatów







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wizyta u dermatologa, wizyta u dermatologa i jeszcze raz lekarz. On się na tym zna, większy czy mniejszy stażem i tak nam pomoże.

Mi pomogły dość dobrze tradycyjne metody i konsultacje z dermatologiem:

Higiena, dobrze myć twarz,
używać delikatnych toników,
wycierać gdy się poci,
uważać by jakiś lakier i kosmetyki nie dostały się na twarz - jeśli będą to umyć dobrze.
Pamiętać o nawilżeniu twarzy (Nivea Men jest super), bo wysuszona daje wypryski.

Usuwamy WSZYSTKIE fast-foody, słodycze, czekoladę itp. z diety.
0 cukru (ew. jabłko dziennie, marchew itp. ale nie zwykły trzcinowy).
Eliminacja soli, ew. czasem szczypta do smaku.
Ograniczenie kofeiny do absolutnego minimum (najlepiej 0).
Eliminacja mleka ( nabiał tylko 100g twarogu dziennie )
Dbać o wątrobę, nie obciążać jej nadmiernie dietą
Zakaz alkoholu
Zakaz ostrych przypraw i produktów np. chilli

Odsłonięta twarz, by żadne włosy nie nachodziły np. na czoło.

Używa się produktów nieprzetworzonych, zdrowych.
U mnie standardowo mięso (trzeba szukać dobrego jakościowo), jaja, kasza jaglana i owsianka, olej lniany i rzepakowy tłoczone na zimno, czasem ryba tłusta.

Suplementacja dzienna:
500mg witaminy C
Multiwitaminy (uważać na duże dawki witaminy B12) ja mam 100% rws każdej - 1 tab
Kompleks witamin B Olimp - 1 tab
Witamina PP - 1tab (recepta)
Witamina B2 Teva - 2 tab
Ostropest Plamisty 15g
Siemię lniane zalane ciepłą wodą 25g
Spirulina 2,5g
Tauryna 1500mg (trzy razy w tygodniu) uważa się że jest dobra na wątrobę
Cynk 30mg - (dobrze przyswajalny glukonian cynku 30mg )
Marchew 200g, poza tym warzywa jakie kto lubi
Leki od dermatologa

Nie wyciskam, bo potem blizna jeszcze bardziej rzuca się w oczy.

Piję czystą wodę i herbaty, czasem gdy chcę słodkie wybieram butelkę Coca-Coli ZERO, ale nie za dużo bo ma kofeinę, raczej nic lepszego nie wykombinuję tu.

Trzeba uważać na stres, który bardzo nasila trądzik, staram się dużo śmiać i spokojnie do wszystkiego podchodzić.
Niebezpieczne też jest przemęczenie, raz mnie po tym wysypało na nosie, trzeba się dobrze wysypiać.

U mnie to wygląda tak, możesz wyciągnąć wnioski, może ci się coś przyda z tego. Jak coś sobie przypomnę to dopiszę.



Zmieniony przez - jakkjakk w dniu 2017-08-01 14:09:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolega wyżej dobrze napisał: ogarnięty lekarz to podstawa. Jest wiele rodzajów trądziku i wiele leków, które wymagają okresowych badań krwi a nawet prób wątrobowych (przynajmniej wątrobę badał mój kolega, ale nwm czy prawidłową nazwę badania mi podał).
Zanim na dobrego lekarza trafiłem minęło kilkanaście lat !!! Trądzik wyleczony, część blizn na plecach została (zredukowały się w czasie rocznej kuracji)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
j/w dermatolog, kazdy rodzaj skóry moze wymagać innego typu leczenia

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5
Sama długo walczyłam z moim trądzikiem - bardzo się go wstydziłam, ale niestety żadne kremy, ani specjalne wymyślne kuracje zupełnie nie działały. Pomógł dopiero zabieg laserem Ellipse w Vici Clinic w Krakowie. Trądzik po tygodniu zupełnie, trwale zniknął. Jestem bardzo zadowolona, że się zdecydowałam, bo inaczej chyba dalej wstydziłabym się siebie i ukrywała przed światem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka w domu

Wiecej