SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady w kuchni, czyli nasze babskie przepisy ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 237127

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1032 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6937
jo1984
Ciekawy pomysł na sałetkę, jakby się komuś poniewierała puszka tuny w domu bez kukurydzy
Letnia sałatka z tuńczyka:



o boskie! serio dobry pomysł!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dodałam jeszcze cebulę w ilości 1/2 szt. Oto rezultat, cała micha moja
Boszsz... jak to smakuje....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1032 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6937
zgodnie z zapowiedzią :)

CHLEB BERZGLUTENOWY NA ZAKWASIE
Zakwas
ok 10 dag mąki (ryżowej ,gryczanej z niepalonej gryki, kukurydzianej, jaglanej, amarantusowj)
trochę soku z cytryny-ok 1 łyżeczki(może być sok domowy z kwaśnych jabłek ,ale z 2 łyżki)-bardzo ważny dodatek
woda gazowana obowiązkowo i dużo ciepła ok 30 stopni
( zimą stoją na kaloryferze) ,mieszam 2 razy dziennie ,dolewam tej wody gazowanej i dosypuję co 2-3 dni trochę mąki ,a jak piekę zostawiam 1 czubatą łyżeczkę zakwasu ,a resztę to świeża mąka i gazowana woda
Tu uwaga do mąki
lepsze mąki są domowe np mielone w młynku do kawy, są smaczniejsze chleby
Chleb
CHLEB BEZGLUTENOWY
1 szklanka zakwasu(myślę ,że każdy bezglutenowy może być, choć gryczany najmniej bąbelkuje ,choć najładniej wygląda i pachnie)a najlepiej dwa mieszane tu był kukurydziany i ryżowy
1 szklanka mąki z ryżu(zmielony pełny ryż)
1 szklanka mąki kukurydzianej
1/2 szklanki mąki z qwinoa
1/2 szklanki mąki jaglanej lub z amarantusa(ale chyba każda bezglutenowa może być )
ew .2-3 łyżki mąki(skrobi) ziemniaczanej
trochę soli
2-3 łyżki oleju na zimno
4 łyżki (czubate) siemienia lnianego ,zmielić i wymieszać z
1 szklanką wrzątku, wystudzić ,ubić
zagnieść ciasto chlebowe dolewając wody lub wody gazowanej(wtedy trochę lepiej rośnie ,chyba)
przełożyć do malutkiej keksówki ( natłuszczonej ,posypanej kukurydzianką)
tak 2-3 niżej od krawędzi, rosło w kuchence z czteroma świeczkami ,po 3 -4 godzinach ,wyjęłam świeczki ,a włączyłam kuchenkę na 220 stopni ,piekło się ok 40 minut, a potem zmniejszyłam do 190 stopni
Pod koniec ,kilka razy spryskałam chleb, skórka zrobiła się błyszcząca
Wyjęłam ,wystudziłam na kratce
Robiłam takie wersje tego chleba
-sama mąka gryczana - z nie palonej kaszy gryczanej
-po połowie czyli po 1,5 szklanki mąki gryczanej i kukurydzianej(a zakwasy wtedy kukurydziany i gryczany)
- po połowie gryczana i jaglana
-po połowie gryczana i z ryżu ciemnego
-po połowie ryżowa i kukurydziana
Ważne
1 szklanka zakwasu bezglutenowego(najlepiej z dwa rodzaje)
3 szklanki maki bezglutenowej(mieszam różne)
ten glut z siemienia lnianego(4 łyżki +szklanka wrzątku ,wystudzić)
sól
trochę oleju i....
musi się udać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 459 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4986
Bezglutenowe Ciasto Rabarbarowo-Jabłkowe

-2,5 szkl mąki kukurydzianej
-2 jaja
-200 gram masła extra
-trochę stewii

Zagnieść ciasto zostawić w zamrażarce na ok 0,5 godz

W tym czasie rabarbar i jabłka obrać(dowolna ilość).Ugotować na parze ok 10 minut z kilkoma goździkami.Odłożyć.Ciasto wyjąć,częścią wylepić blachę,podpiec 15 minut w 180 C.Wyjąć ,wyłożyć owoce(goździki usunąć)posypać cynamomem i stewią.Resztę ciasta pokruszyć na owoce.Piec ok 35-40 min do zrumienienia w temp 180C.Oprószyć lekko stewią w cynamonem(mi zostało zmieszanego z owoców.Smacznego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 459 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4986
Bezglutenowe Ciasto Rabarbarowo-Jabłkowe

-2,5 szkl mąki kukurydzianej
-2 jaja
-200 gram masła extra
-trochę stewii

Zagnieść ciasto zostawić w zamrażarce na ok 0,5 godz

W tym czasie rabarbar i jabłka obrać(dowolna ilość).Ugotować na parze ok 10 minut z kilkoma goździkami.Odłożyć.Ciasto wyjąć,częścią wylepić blachę,podpiec 15 minut w 180 C.Wyjąć ,wyłożyć owoce(goździki usunąć)posypać cynamomem i stewią.Resztę ciasta pokruszyć na owoce.Piec ok 35-40 min do zrumienienia w temp 180C.Oprószyć lekko stewią w cynamonem(mi zostało zmieszanego z owoców.Smacznego

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MUFFINS



skład:
270g mąki żytniej
4 jaja
80g oleju kokosowego
250g jogurtu naturalnego
50g cukru trzcinowego
40g odżywka białkowa <dałam truskawkową>
200g świeże truskawki
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
1 łyżka proszku do pieczenia
aromat waniliowy
10g wiórki kokosowe

Piekarnik nastawiamy na 200*
Przygotowujemy foremkę na 12 muffinek,wykładamy papilotkami.

1 miska:
-ubijamy 4 jajka
-dodajemy 250g jogurtu i 80g oleju kokowoswgo i mieszamy

2 miska:
- wsypujemy mąkę żytnią 270g,40g wheya, 50g cukru, 1/2 łyżkę sody, proszek do pieczenia i mieszamy

Zawartość miski 1 wlewamy do miski 2 i mieszamy. Dodajemy drobno pokrojone truskawki i mieszamy do momentu połączenia składników.
Tak przygotowaną masę przelewamy do formy na muffinki,możemy dodatkowo posypać wiórkami kokosowymi i wstawiamydo piekarnika na 20min.
Gotowe
idealne do kawy
I jeszcze BTW

Na 1 muffinkę:
200kcal B:7,5g T:9g W:21g

Smacznego







Zmieniony przez - MagdaLenka88 w dniu 2013-05-20 15:42:14
...
Napisał(a)
Usunięty przez Saida za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1032 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6937
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Attika pytania zadajemy w pogadankach -> https://www.sfd.pl/Lady_przy_garach,_czyli_luźne_pogadanki_o_kuchni_i_nie_tylko_;_-t699560-s210.html#post2

To jest temat tylko na przepisy

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Usunięty przez Saida za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1032 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6937
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
COACHERKA "Gruszka"
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 21 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1909
po prostu jaja i odzywka bialkowa do tostera . mozna tez dac owsiankę jak jest pora weglowodanowa




Zmieniony przez - COACHERKA w dniu 2013-05-21 13:28:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zmniejszyc tkankę mieśniową?

Następny temat

Poppy/Poczatek, plan i pare pytan

WHEY premium