SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady w kuchni, czyli nasze babskie przepisy ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 237117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 486 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15795
Ciasto z kaszą jaglaną i jabłkami.
(Z przepisu Okrasy przerobiłam je na wersję Ladiesową i wyszło genialne ) Mąkę zastąpiłam wheyem, cukier stevią i jest pyszne

Składniki:
- 2-3 jabłka
- 6 jajek
- 25 dag twarogu półtłustego
- 25 dag kaszy jaglanej
- 2-3 marchewki
- 1/2 małego selera korzeniowego
- 60g odżywki białkowej (u mnie waniliowe)
- limonka
- 3 łyżki płatków owsianych
Ewentualnie można jeszcze dodać:
- 3 łyżki suszonych żurawin ugotowanych w 50 ml wytrawnego wina
- kilka rozgniecionych tabletek stevii (jak lubimy bardziej słodkie) i kilka kropli aromatu waniliowego.

Przygotowanie:
Dokładnie płuczemy kaszę jaglaną, następnie gotujemy. (2 razy więcej wody niż kaszy)
Żółtka ucieramy ze stevią lub same, dodajemy twaróg (dobrze go wcześniej rozgnieść widelcem, aby nie było grudek) miksujemy razem.
Dodajemy ugotowaną kaszę, utarte jabłka, startą marchew i starty seler (skropiony sokiem z limonki), odżywkę białkową i mieszamy.
Dodajemy ugotowane w winie żurawiny, skórkę z limonki, pianę z białek i delikatnie mieszamy. Przekładamy na dużą blachę wyłożoną papierem do pieczenia.
Ja na wierzchu ułożyłam jeszcze cieniutko pokrojone kawałki jabłek, posypałam cynamonem i płatkami owsianymi.
Pieczemy w temperaturze 180 stopni przez około godzinę. W przepisie było 45 min, ale u mnie to było za krótko.
Ciasto jest genialne, więc szczerze polecam. Pierwszy raz zrobiłam je w sobotę, ale jutro będę powtarzać, bo tak posmakowało mi i mojemu mężczyźnie, że już zniknęło








Całe ciasto:





Wyszły mi 24 kawałki, każdy po około: 90 kcal BTW 7/2/10

Zmieniony przez - Ola1 w dniu 2013-03-25 17:59:54
...
Napisał(a)
Usunięty przez Saida za pkt 1 regulaminu
COACHERKA "Gruszka"
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 21 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1909
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Flaki

Co:
- ok 0,5kg flaków wołowych (w garmażeryjnym najlepiej już obgotowane kupić bo ze świeżymi 5x więcej roboty )
- żebra (ja miałam 2) lub mostek wołowy
- 2 marchewki
- pół selera
- pietruszka
- por
- duża cebula
- 2łyżki mąki (ja dałam gryczaną)
- sól, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, pieprz, papryka ostra i imbir

Jak:
Gotujemy rosół. Żebra zalewamy ok 2l wody i zagotowujemy. Jak woda zacznie wrzeć dodajemy włoszczyznę, zielę, listek laurowy i sól. Zmniejszamy ogień i na małym ogniu dusimy do miękkości mięsa (ok 1-1,5godziny). Jak wywar mamy już gotowy to wyjmujemy z niego warzywa i mięso.
Flaki przepłukujemy i zalewamy wrzącą wodą. Gotujemy 7-10min. Ponownie przepłukujemy i zalewamy wrzącą wodą i solimy tym razem gotujemy do miękkości ok 30-40min. Przepłukiwanie i ponowne krótkie gotowanie możemy powtórzyć więcej razy - pomaga ono pozbyć się charakterystycznego zapachy jakie mają flaki
W miedzy czasie kroimy lub trzemy na tarce o dużych oczkach warzywa.
Po ugotowaniu flaków dorzucamy je do wcześniej gotowego rosołu, dodajemy majeranku, pieprzu, papryki ostrej i imbiru. Lekko zagotowujemy.
Cebule kroimy w grubszą kostkę i na patelni podsmażamy na maśle. Dodajemy mąkę, podsmażamy. Dodajemy łyżkę wywaru tak żeby powstała zasmażka. Całość dodajemy do flaków i jeszcze gotujemy przez jakieś 10 min. Smakujemy czy dobre i miarę potrzeby doprawiamy do smaku. na sam koniec dorzucamy pokrojone/potarkowane warzywa
Mięso z gotowania wywaru możemy pokroić w cienkie paseczki i tez dodać do całości.
Smacznego




Zmieniony przez - Arphiel w dniu 2013-03-27 13:14:44

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 926 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45086
Jako że święta idą pomyślałam, że wrzucę 2 proste przepisy:

Pascha Wielkanocna

Składniki:
*kg zmielonego dobrego twarogu - najlepszy wiejski tłusty, ze śmietanki
*150ml śmietany 36%
*150g masła
*8żółtek
*bakalie wg uznania
*ziarenka z 1 laski wanilii lub łyżeczka ekstraktu waniliowego
*opcjonalnie stewia lub odżywka białkowa dla dosłodzenia, dla mnie sam dodatek bakalii i owoców+ aromat wanilii wystarcza

Wykonanie:
*rozetrzeć żółtka, dodać kremówkę, ucierając cały czas wstawić na palnik i podgrzewać aż masa lekko zgęstnieje (nie możemy doprowadzić do zagotowania, bo się zetnie)
*tak przygotowaną masę mieszamy z twarogiem, roztopionym i przestudzonym masłem, wanilią. Miksujemy na gładką, puszystą masę.
*Dodać bakalie, owoce. Opcjonalnie można też dodać kakao, rum, różnego rodzaju domowe nalewki cytrusowe, dobrze się komponują
*Wyłożyć gazą miskę, przełożyć masę solidnie ugniatając.
*Ukształtowaną masę przenieść z gazą na sitko, by serwatka swobodnie ściekała. Wstawić na noc do stężenia do lodówki.

Żurek

Składniki:
* 1,5L bulionu warzywno-mięsnego
* 0,5l zakwasu z żytniej mąki
* 300g kiełbasy
* 100g boczku
* 5 jajek na twardo
* śmietana 18%
* majeranek
*liście laurowe
*ziele angielskie
*sól, pieprz, czosnek

Wykonanie:
*zakwas przygotowujemy dokładnie tak samo jak ten na chleb, robię tylko nieco rzadszy - więcej wody dolewam
*gotujemy rosół na włoszczyźnie i mięsie, odcedzamy
*dodajemy zakwas - ja zbieram głównie płyn z góry, plus ewentualnie trochę mąki, resztę wykorzystuję na chleb - gotujemy ok 15 min
* w tym czasie podsmażamy boczek z kiełbasą
*do zupy dodajemy boczek, kiełbasę, przeciśnięty przez praskę czosnek, przyprawy, gotujemy ok 15min
*dodajemy przed podaniem pokrojone jaja na twardo + ewentualnie łyżkę śmietany na talerzu

Zmieniony przez - lorane w dniu 2013-03-27 14:30:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 934
Ciasto marchewkowe bez tłuszczu
1 szklanka mąki pełnoziarnistej
1,5 szklanki otrębów
2 jajka
3/4 szklanki mleka
1 średnie jabłko
2 marchewki
1 łyżka przyprawy do piernika
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki stewii

polewa
300g chudego serka homogenizowanego naturalnego
1 łyżeczka żelatyny
1 łyżka stewii

Jajka miksujemy z połową mleka. Jabłko i marchew ścieramy na tarce i lekko odsączamy. Do jajek dodajemy wymieszane suche składniki i miksujemy ponownie. Dodajemy starta marchewkę i jabłko, mieszamy łyżką i dolewamy resztę mleka jeżeli masa jest zbyt gęsta. Pieczemy około 35 min w 170 stopniach- aż do suchego patyczka.

Żelatynę rozpuszczamy w kilku łyżkach ciepłej wody, serek mieszamy ze stewią i dodajemy do tego żelatynę, mieszamy ponownie. Masę wylewamy na wierzch wystudzonego ciasta i odstawiamy do lodówki aż stężeje.
przepis znaleziony na http://ugotowane-z-pasja.blogspot.com :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6400 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46731
ŚWIĄTECZNA SZYNKA

Propozycja zamiast sklepowych wędlin

Potrzebne nam będą:
- przyprawy [pieprz w ziarnach, liść laurowy, ziele angielskie, czosnek, jałowiec, majeranek, sól]
- sól peklowa [widziałam w hipermarketach Prymat sól do peklowania, lub w sklepach "masarskich"]
- siatka lub sznurek
- odrobina cierpliwości [ok. 10 dni]
- emaliowany garnek [lub jakieś naczynie np. kamionka]




Przygotowanie:

- rozpuszczamy sól peklową zgodnie z instrukcją [u mnie 100 g soli na 0,5 l wody]
- szynkę płuczemy, wrzucamy do garnka
- zalewamy rozpuszczoną solą peklową
- wrzucamy przyprawy [moim zdaniem nie za dużo czosnku góra 2 ząbki]
- przykrywamy szynkę talerzykiem, żeby cała była w roztworze
- przykrywamy garnek pokrywką
- wkładamy do lodówki
- czekamy 10 dni

**** niektórzy co drugi dzień przekładają szynkę w garnku [ja tego nie robię]

Po 10 dniach:




- Wyciągamy szynkę
- płuczemy z soli peklowej i przypraw
- nakłuwamy widelcem i nacieramy solą zwykłą i majerankiem [lub wedle uznania]
- wkładamy w siatkę lub wiążemy ściśle szurkiem



- wkładamy szynkę do garnka [czystego, zalewamy wodą [można dać kapkę soli- jeśli się nie natarło wystarczająco]
- doprowadzamy do wrzenia
- jak wrze, zmniejszamy temperaturę [tak żeby nie wrzało]
- gotujemy pod przykryciem 50 min
- i gotowe

***** można też w szybkowarze ok. 30 min
***** w piekarniku parowym ok 50 min






Zmieniony przez - Gesti w dniu 2013-03-30 21:32:46

Stop boring me and think. It's the new sexy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6400 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46731
SERNIK KOKOSOWY

Potrzebne nam będą:

- płatki owsiane ok. 150 g
- 6 jajek
- proszek do pieczenia
- odżywka białkowa, najlepiej taka, którą można na sztywno ubić
- 800 ml mleka
- 1 kg twarogu
- 100 g wiórek kokosowych
- laska wanilii [opcjonalnie]
- 50 g masła
- papier do pieczenia

***** ostrzegam przed wiaderkami z naturalnym serkiem na sernik [dzisiaj kupiłam i po analizie składu zostawiłam dla gości na następny sernik]

Wersja dla gości:

- szklanka mąki pszennej
- 6 jajek
- proszek do pieczenia
- 2 budynie waniliowe
- cukier waniliowy
- 800 ml mleka
- 1 kg twarogu [może być z wiaderka]
- 100 g wiórek kokosowych
- 50 g masła

Przygotowanie:

Cisto na spód

- mielimy owsiane na mąkę



- dodajemy jajo
- 50 g masła
- łączymy, aby powstało nam kruche ciasto



- wykładamy na blachę


*** można podpiec 15 minut zanim wylejemy masę- w wersji owsianej

Masa serowa

- zmielony twaróg


- 5 żółtek
- odżywka białkowa
- mleko
- całość łączymy w jednolitą masę [płynną]



***na zdjęciu już mam ubitą pianę z białek

Masę wylewamy na wcześniej wyłożony spód



Wkładamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i pieczemy godzinę.

Beza na wierzch
- Z oddzielonych od żółtek białek bijemy pianę
- wkładamy do lodówki i chłodzimy
- jak sernik dochodzi, wyciągamy białka
- dodajemy wiórki kokosowe i odżywkę
- miksujemy


- nakładamy na sernik



Pieczemy kolejne 15 min

I koniec



Zmieniony przez - Gesti w dniu 2013-03-30 22:02:40
Zmieniony przez - Gesti w dniu 2013-03-30 22:03:34
Zmieniony przez - Gesti w dniu 2013-03-30 22:04:36
Zmieniony przez - Gesti w dniu 2013-03-30 22:05:19
Zmieniony przez - Gesti w dniu 2013-03-30 22:06:22




Zmieniony przez - Gesti w dniu 2013-03-30 22:07:43

Zmieniony przez - Gesti w dniu 2013-03-30 22:19:25

Stop boring me and think. It's the new sexy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 486 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15795
Rolada szpinakowa z łososiem

Składniki:
- szpinak mrożony rozdrobniony (zazwyczaj opakowania są po 450-500g)- 1op.
- łosoś wędzony 200g
- 4 jajka
- twaróg półtłusty 300g
- śmietana około 50g-100g (aby uzyskać odpowiednią konsystencję twarogu, który nie może być za suchy, ani za wilgotny)
- 3 łyżki mąki z płatków owsianych lub żytniej (robiłam też w wersji bez mąki i wychodzi ok)
- chrzan (lub czosnek, zależy jakie wolimy połączenie)
- pieprz, zioła prowansalskie

Przygotowanie:
Na patelni odparowujemy szpinak, dodajemy przyprawy, chrzan (najlepiej świeżo starty korzeń) żółtka i mąkę. Białka ubijamy na sztywno. Pianę dodajemy do szpinaku i delikatnie mieszamy. Wylewamy na dużą blachę wyłożoną papierem do pieczenia i pieczemy 30 min. w 190 st.
Twaróg rozgniatamy, dodajemy śmietanę, przyprawiamy, dodajemy starty chrzan. Przestygnięty placek smarujemy twarogiem, układamy na nim posiekanego drobno łososia. Zwijamy jak roladę i zawijamy
ściśle w folię. Wkładamy do lodówki na kilka godzin.

Można robić wersję z chrzanem lub z czosnkiem, robiłam obie i każda jest super. Próbowałam nawet zamiast łososia dawać tuńczyka z puszki w kawałkach i też jest smacznie

Smacznego!








Zmieniony przez - Ola1 w dniu 2013-04-03 15:11:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1032 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6937
Na prośbę Kaszmirki wrzucam


owsianka wdg kuchni 5-ciu przemian
1 litr wrzącej wody - ogień
¼ łyżeczka kurkumy – ogień (orzechy włoskie to tez ogień)
1/3 łyżeczki masła – ziemia (można zamienić masło na olej, tu jest miejsce na migdały, pestki dyni, siemię lniane)
¼ łyżki cynamonu - ziemia
8 łyżek płatków owsianych - metal
Kardamon – metal (tu można dodać orzeszki ziemne)
Imbir - metal
Sól (ile kto uważa) - woda
Gotować 35-40 minut
½ łyżki soku z cytryny - drzewo
Kurkuma - ogień
Na końcu coś słodkiego w ilości dowolnej, rodzynki, miód, ponownie cynamon – może byś śladowa ilość) - ziemia

Kończymy ziemią, która rozprowadza energię we wszystkich kierunkach odżywia i nawilża
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1969 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21746
Schab duszony w pomidorach
- schab pokrojony ~600g
- cebula
- pomidory krojone w puszce/świeże
- czosnek
- pietruszka - korzeń
- przyprawy (kurkuma, gałka muszkatołowa, bazylia, oregano, ostra papryka, sól, pieprz)

Mięso myjemy, osuszamy, solimy i pieprzymy. Wrzucamy na patelnię i szybko podsmażamy z obu stron. Dodajemy pokrojoną w piórka lub w kostkę cebulę, pomidory, pietruszkę startą na tarce i zalewamy wszystko wodą. Dusimy do miękkości mięsa. Woda powinna trochę odparować. Dodajemy przyprawy. Na końcu wrzucam czosnek. Powstały sos można zabielić śmietaną, a cebulę w przepisie można wcześniej podsmażyć na osobnej patelni.

Kcal 1132 B/T/W 126/70/0
Liczyłam tylko mięso i 10g smalcu do podsmażenia mięsa jeżeli ktoś nie używa patelni teflonowej.

http://www.sfd.pl/Monia.W.B/dziennik/Podsumowanie_str._38-t843554-s52.html

Walk like you have three men walking behind you.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zmniejszyc tkankę mieśniową?

Następny temat

Poppy/Poczatek, plan i pare pytan

WHEY premium