SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

LESZCZ19 dziennik - pierwsze HST

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6128

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 197 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1684
Dzieki Perez...widziałem tojego bloga..."megazmiana" aż trudno uwierzyć.Trzymaj tak dalej!

Ćwicze 3 lata.
Wyniki mam początkującego.
Pomocy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 197 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1684
Dzisiaj dzień wolny, czyli napisze tylko o "pseudo diecie":

śNIADANIE:
-70g owsianki
-0,5l mleka
-rodzynki

OBIAD:
-mode ziemniaki :/
-130g piersi
-fasolka szparagowa


Odwiedzcie blog Pereziusza- przemiana niesamowita!SZOK!

Ćwicze 3 lata.
Wyniki mam początkującego.
Pomocy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15780
jak często jadasz posiłki i ile ich jesz w ciągu dnia ??

Jak mniejszą ilość posiłków jadasz to więcej białka możesz spożywać w każdym posiłku.

Z pół litra mleka to będziesz mieć z 16-17 gram białka. Niewiele, jak na posiłek, który ma Ci starczyć na parę godzin. Z obiadem już lepiej. Chociaż do fasolki szparagowej dobrym połączeniem byłaby kasza gryczana lub ryż, albo jakieś inne produkty zbożowe (aminokwasy z produktów zbożowych z tymi z roślin strączkowych się uzupełniają i dają pełnowartościowe białko). Ziemniaki też są ok. Zwłaszcza ze względu na minerały ale osobiście uważam z ich ilością.

Jako, że jest to dzień nietreningowy możesz pomyśleć też nad zmniejszoną ilością węglowodanów w takie dni. Zwłaszcza tych o średnim indeksie glikemicznym (ziemniaki, kasze, ryże, pieczywo).

Węglowodany o niskim indeksie glikemicznym spokojnie możesz dodawać, a jakaś suróweczka (np. z marchwi i kalarepki, z kapusty czerwonej i białej) może być ciekawym i przyjemnym dodatkiem. Do surówek możesz także dodawać różnego rodzaju kiełki, otręby pszenne, czy też ocet jabłkowy. W ten sposób dostarczasz różnego rodzaju witaminy i minerały, które też odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu.

O węglowodanach i indeksie glikemicznym możesz poczytać (http://dietamm.com/). Według mnie bardzo prosto i przejrzyście jest to tam przedstawione. Dobre źródło wiedzy jezeli chodzi o węglowodany.

Z racji na treningi to nawet węglowodanów określanych tam jako złych, czyli prostych, o wysokim indeksie glikemicznym nie musisz się tak bardzo obawiać. W czasie okołotreningowym nic złego raczej nie zrobią.

Możesz też pomyśleć o tłuszczach w swoim odżywianiu. Też są ważne. Upraszczając to tłuszcze są nasycone (tłuszcze zwierzęce, tłuste mięso, w żółtkach jajek, mleku) i nienasycone: jedno i wielonienasycone. Tłuszcze nienasycone są przeważnie w formie płynnej (oliwa z oliwek, olej lniany, słonecznikowy itp.). Zawierają je także tłuste ryby, czy też orzechy. Wszystkie tłuszcze są dobre, kwestia tylko ilości i równowagi.

Na tyle na ile możesz mieć wpływ na własne odżywianie to staraj się o to dbać. Czasami nawet drobne dodatki mogą mieć pozytywny wpływ.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 197 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1684
No staram sie w miarę możliwości...mam nadzieje zże na stałem wyeliminuje jasne pieczywo z diety.Dzięki Tomasz_77 bo wnosisz coś do tematu

Moje posiłki wyglądają tak:
-śniadanie
-przed treningowy
TRENING
-gainbolic (wydaje mi sie swietny w tym momencie dnia)
-po treningowy (obiad)
-podwieczorek
-czasem coś na kolacje ale raczej mało węgli

Troche brakuje mi treningu...3 razy w tygodniu to troche mało, ale cóż taki plan...

Zmieniony przez - leszcz19 w dniu 2008-07-17 16:58:05

Ćwicze 3 lata.
Wyniki mam początkującego.
Pomocy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15780
to ilość posiłków masz całkiem spoko.

Zauważyłem, ze jak nie zadbam o odpowiednią ilość posiłków to mam tendencje do podjadania. Przeważnie są to orzeszki, ziarna słonecznika, pestki dyni, ale chyba lepiej zjeść coś konkretnego raz a dobrze niż tak ciągle podjadać. Zwłaszcza jak niekiedy mnie frustruje to, ze takim podjadaniem trudno głód zaspokoić.

"Troche brakuje mi treningu...3 razy w tygodniu to troche mało, ale cóż taki plan... "

jeszcze z przyjemnością będziesz odpoczywał w dni nietreningowe
Ewentualnie możesz jakoś zwiększać intensywność treningów. Czy to przez skracanie czasu pomiędzy seriami, czy zwalnianie, wydłużanie ruchów, akcenty na fazę negatywną ruchu.

Pierwsze treningi też odczuwałem jako lekkie i tak trochę je podkręcałem. Niekiedy robiłem też jakby drugi obwód, tzn. poszczególne ćwiczenia wykonywałem jeszcze raz.

HST to fajny system treningowy. W bardzo dużym stopniu się nim inspiruję i bardzo mi się podoba. To, że ćwiczy się całe ciało, i także to, że co drugi dzień.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 197 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1684
Na kolacje znowu duzo sera bialego z cebulą i czosnkiem + kiełbasa krakowska + ciemne pieczywo.Obfita kolacja bo wróciłem po robocie głodny jak wilk...Jutro trening, jak by powiedział Marcinkiewicz: Jest! Jest! Jest!



EDIT:

śniadanie:

-60g owsianki
-400ml mleka
-rodzynki
-cukru troche do smaku
-2 lalka gotowane

O 11 trening.

Zmieniony przez - leszcz19 w dniu 2008-07-18 10:09:51

Ćwicze 3 lata.
Wyniki mam początkującego.
Pomocy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 197 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1684
Trzeci trening "15" dał już sie nieco we znaki...Szczególnie bary i triceps.Bary mam bardzo słabe:/ a na wąskie wyciskanie przesadziłem z ciezarem początkowym. Do tego dzisiaj skróciłem nieco przerwy i w rezultacie było ciężko w tych dwóch partiach:/

Trzeci trening:

KLATA 2x15 - 47kg

TRIC 1x15 - 43,5kg - został ciężar z ostatniego treningu, w poniedziałek zwieksze o 3kg

BARY (przód) 2x15 - 23kg
BARY (do brody) 1x15 - 24,5kg

PLECY 3x15 - 40kg

BIC 1x15 - 23kg

PRZYSIADY ...wiem ze żle robie ale chyba sobie odpuszcze przysiady...gorąco jest i wieczorami gramy w piłe to potrzebuje świeżości w nogach.




Po treningu 150g GB6000 z wodą-***owo smakuje z wodą

Na obiad dzisiaj, jako ze piątek mam ruskie pierogi...nadaje sie to?Dorzucę ze dwa jajka i może by?

Ćwicze 3 lata.
Wyniki mam początkującego.
Pomocy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 571 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35898
Siady i ciągi rób na początku, bo to najcięższe ćwiczenia. Nie odpuszczaj sobie ich, bo one głównie budują masę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 197 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1684
Bede sie starał

Ćwicze 3 lata.
Wyniki mam początkującego.
Pomocy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 920
Przez pierwszy tydzień góra dwa możesz odczuwać brak świeżości, ale później będzie już normalnie! Nie odpuszczaj bo to ważne ćwiczenie... Piłkarze też ćwiczą nogi na siłowni...

- Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie! Możemy atakować w każdym kierunku!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spam umiera ale afera**Lato w pelni , panny w czerni , drugi spamik juz sie kreci **

Następny temat

Proste FBW

WHEY premium