SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

LEGALNOŚĆ PRODUKTÓW, OŚWIADCZENIE OLIMP LABS

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4946 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42640
Poniżej przedstawiamy OŚWIADCZENIE OLIMP LABS® oraz wytyczne JAK PRAWIDŁOWO OCENIĆ LEGALNOŚĆ PRODUKTU?

Oświadczenie

„W związku z pojawiającymi się fałszywymi informacjami dotyczącymi produktów firmy OLIMP Laboratories, które jakoby miałyby zawierać w swoim składzie niedozwolone komponenty lub substancje zarejestrowane jako leki lub miałyby być wycofane ze sprzedaży od roku 2010 informujemy, że:

- wszystkie składniki zawarte w naszych produktach są dozwolone, legalne i w pełni bezpieczne dla konsumenta;

- wszystkie nasze produkty będące w obrocie uzyskały pozytywne odpowiedzi z GIS na notyfikację produktu (w przypadku starszych produktów były to zezwolenia GIS na wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu) lub zostały pozytywnie ocenione w postępowaniach wyjaśniających prowadzonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego na podstawie pozytywnych opinii Instytutu Żywności i Żywienia lub innych jednostek naukowych i w związku z tym znajdują się rejestrach (wykazach środków spożywczych GIS (http://www.gis.gov.pl/?dep=149);

- składniki zawarte w naszych produktach znajdują się w środkach spożywczych obecnych na rynkach państw członkowskich Unii Europejskiej;

- bierzemy pełną odpowiedzialność za legalność i bezpieczeństwo wytwarzanych przez nas produktów.

Podkreślamy, że żaden ze sprzedawanych przez naszą firmę produktów nie został prawomocnie zakwalifikowany jako produkt leczniczy ani uznany za niebezpieczny dla zdrowia.

Uprzedzamy, że twierdzenie jakoby produkty firmy OLIMP Laboratories zwierały niedozwolone komponenty jest nieprawdziwe, gdyż przepisy prawa nie zakazują stosowania składników zawartych w naszych produktach. Zakaz taki nie wynika też z treści jakiejkolwiek prawomocnej decyzji administracyjnej.

Znakiem rozpoznawalnym marki Olimp na rynkach polskim i zagranicznym, a w szczególności w instytucjach takich jak GIS, IŻŻ i innych jednostkach i gremiach naukowych jest nienaganna reputacja, wiarygodność firmy oraz najwyższa jakość wytwarzanych produktów.

Informujemy też, że rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji nt. naszych produktów oraz samej firmy może stanowić naruszenie dóbr osobistych OLIMP Laboratories chronionych na podstawie art. 43 Kodeksu cywilnego.

Dlatego w przypadku otrzymania informacji o naruszaniu naszych dóbr osobistych na skutek ww. działań dezinformujących będziemy uprawnieni do domagania się natychmiastowego publicznego i indywidualnego odwołania gołosłownych i bezpodstawnych twierdzeń i informacji adresowanych do dystrybutorów, w tym poprzez skierowanie odpowiednich sprostowań do adresatów, a w przypadku braku sprostowania rezerwujemy sobie prawo do skierowania sprawy na drogę sądową.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o kontakt z naszą firmą osób, do których dotarły takie nieprawdziwe informacje."
Z poważaniem
OLIMP LABS


JAK PRAWIDŁOWO OCENIĆ LEGALNOŚĆ PRODUKTU?

W celu prawidłowego zweryfikowania legalności produktów znajdujących się w obrocie należy :

1) zażądać od producenta, importera, dystrybutora kopii zgłoszenia produktu do GIS i co najważniejsze - pozytywnej odpowiedzi GIS na to zgłoszenie

i/lub

2) sprawdzić status produktu w rejestrze GIS http://www.gis.gov.pl/?dep=149 , by wykluczyć możliwość sfałszowania dokumentów rejestracyjnych

SAMA OBECNOŚĆ PRODUKTU W REJESTRZE GIS JEST NIEWYSTARCZAJĄCA - NAJWAŻNIEJSZY JEST POZYTYWNY STATUS czyli:
s - suplement diety;
śsspż - środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego (dietetyczny środek spożywczy);
żw - żywność wzbogacana.

- Jeśli w rejestrze GIS przy danym produkcie znajduje się symbol PL (produkt leczniczy) oznacza to, że produkt zawiera substancje lecznicze i nie ma prawa być w obrocie jako suplement diety czy dietetyczny środek spożywczy

- Jeśli w rejestrze GIS przy danym produkcie znajduje się symbol NŻ (nowa żywność) - oznacza to, że produkt zawiera w składzie substancję będącą nową żywnością (o nieudokumentowanym stosowaniu w krajach EU) i jego obrót możliwy jest jedynie po indywidualnej specjalnej rejestracji (procedura Novel food) - podmiot wprowadzający do obrotu (producent, dystrybutor importer) powinien przedstawić kopie takich dokumentów.

- Jeśli w rejestrze GIS przy produkcie znajduje się symbol PWT (postępowanie w toku) lub jest brak symbolu (dotyczy starszych wykazów) to oznacza, że toczy/toczyło się postępowanie wyjaśniające. W takiej sytuacji należy zażądać od wprowadzającego do obrotu (producenta, dystrybutora, importera) pozytywnej (ostatecznej) odpowiedzi GIS na to postępowanie wyjaśniające (czyli ostatecznego przyjęcia do wiadomości wprowadzenia do obrotu danego produkt) - to jedyna gwarancja, że produkt jest legalny - w innym wypadku wprowadzanie i obrót takim produktem może być nielegalne.

WAŻNE!!!

Niektóre firmy konkurencyjne (w szczególności importujące produkty z krajów spoza EU np. USA, których wiele składników jest zabronionych do stosowania w suplementach diety i dietetycznych środkach spożywczych w krajach EU) stosuje praktyki zgłaszania do GIS produktów z wątpliwymi składami i jednoczesnego wprowadzania tych produktów na "własną" odpowiedzialność do obrotu nie czekając na pozytywną odpowiedź GIS i licząc na długi czas trwania postępowania wyjaśniającego (PWT). W toku tego postępowania wyjaśniającego stosuje się wielokrotne uzupełnianie lub modyfikowanie dokumentacji - jedynie w celu przedłużenia owego postępowania wyjaśniającego. Należy przy tym zaznaczyć, że owy potencjalnie niebezpieczny lub niedozwolony produkt cały czas jest w obrocie!

- jeśli natomiast produkt nie znajduje się w rejestrze GIS może oznaczać to, że produkt nie został zgłoszony do GIS, a co za tym idzie wprowadzanie i obrót takim produktem może być nielegalne!

WNIOSKI:

Z uwagi na własne zdrowie, sugerujemy zatem mocno zastanowić się nad spożywaniem produktów nie figurujących rejestrach GIS lub ze statusem PWT, NŻ ponieważ ich bezpieczeństwo i legalność nie zostały ostatecznie potwierdzone.

Także sprzedaż produktów nie figurujących w rejestrach GIS lub ze statusem PWT, NŻ może wiązać się z ryzykiem ich wycofania i/lub wszczęciem postępowania administracyjnego dotyczącego wprowadzania produktów potencjalnie zagrażających zdrowiu i życiu ludzi.

Pragniemy raz jeszcze podkreślić, że wszystkie nasze produkty będące w obrocie zostały zgłoszone do GIS, uzyskały pozytywne odpowiedzi z GIS na notyfikację produktu lub zostały pozytywnie ocenione w postępowaniach wyjaśniających na podstawie pozytywnych opinii Instytutu Żywności i Żywienia lub innych jednostek naukowych.

Pozdrawiamy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 41358 Wiek 49 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126171
powoli Olimp dociera rowniez do tzw mas

czyli nie tylko sportowcy i ludzie aktywni beda wiedzieli ze moga korzystac z produktow Olimpu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 4186 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 51177
I wszystko jasne! Po nowym roku nic sie dla nas nie zmieni! Tylko się cieszyć!

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20331
WSZYSTKO SIĘ ZMIENI,
JESLI CODEX ALIMENTARIUS WEJDZIE W ŻYCIE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 41358 Wiek 49 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126171
poczekajmy jeszcze kilka tygodni do wyjasnienia co zmieni CA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 9764 Wiek 209 dni Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23550
Z moich informacji wynika, że na razie nie zanosi się na większe zmiany.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 280 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10967
ogólnie czy pośród produktów olimpa??

Co z synefryna, arginina (pow 0,5g), glukozamina. Nie wiem czy coś z waszych produktów jest jeszcze na "magicznej liśćie GISu". Będą dostępne od nowego roku czy robić zapasy ??

Wiem że męcze bo jest oświadczenei ale czy wzieliście w nim pod uwage liste GISu??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20331
zanosi się na duże zmiany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 55031
Nie no to jakaś paranoja - arginine tylko do 0,5 g

patologia co się dzieje!!!

oddajcie efke a szczególnie tussipect złodzieje!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 41358 Wiek 49 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126171
eeee z tym to naprawde trza ostroznie ....
i tutaj byl jakis sens regulacji
ale np glukozamina ?? - jedynie w podtekscie widze takowy ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 55031
Z efką był żart, ale
popatrz na raport Duńczyków oefedrynie. Robili oni badanie na kilkutysiącach ludzi! Wnioski im wyszły takie, że przy odpowiedniej dawce efka jest ok.

Glukozamina to chyba dlatego, że nie działa solo

Mówie, jak wejdzie to badziewie naprawde i bedzie np. arginina man 0,5 g to bedzie poprostu patologia!! Trzeba bedzie wyemigrowac z Europy :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17554
Spoko, spoko za wielka wode tez sie wezma, kasa jest kasa....

Niech masa bedzie z wami ....:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Herbata, łysina, prostata.

Następny temat

Do Pana Ambroziaka

30