SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

LAPSON - czyli do WSOWL na pełnej .... motywacji1

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
godula
Co do techniki im gorsza technika tym więcej wysiłku i więcej mięśni.



Ciekawe... Mi się wydawało, że technicznie zarzucenie powiedzmy 80 kg x 10 męczy bardziej, niż nieumiejętne machanie 30 kg x 10.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Daj spokój, crossfitowcy wiedzą lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
W sumie tak. Przecież w bicepsie jest więcej mięsa, niż w udach, pośladkach i kapturach, więc to logiczne, że używając samych łap wysiłek będzie angażował więcej mięśni i będzie większym obciążeniem treningowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Sory panowie, że przerwie ale ja tylko z wypiską i już mnie nie ma

TRENING SIŁOWY

Thrusters 8x30, 8x38, 8x38, 6x42, 10x34
MC 10x46, 10x52, 13x52
Dipsy 8x, 8x5, 6x5, 7x, 5x
Uginanie na bicka 3s


Wiem, wiem w MC za mało ciężaru wziąłem ale to był max, który miałem na chacie. Za tydzień załatwie więcej. Siła w dipsach spadła, ale nie ma sie co dziwić przez ostatnie tygodnie "unikałem" ich wykonywania, ale wszystko jest do odrobienia.
Dobra nie spamuje Wam już panowie tylko nie banujta!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
cyt"Ciekawe... Mi się wydawało, że technicznie zarzucenie powiedzmy 80 kg x 10 męczy bardziej, niż nieumiejętne machanie 30 kg x 10.

Pandarek-w ciężarach liczy się wyrafinowana technika i nie chodzi tam o to by się zmęczyć tylko o to by jak najniższym kosztem dla siebie wynieść ponad głowę czy to w podrzucie czy to w rwaniu jak największy ciężar w pojedyńczym boju.A w crossficie ćwiczenia typu rwanie ,zarzut,podrzuty itp to treningi przede wszystkim wydolnościowe mające na celu poprawę wytrzymałości siłowej.Tak się śmiejesz z 30 kg a nawet taki ciężar może doprowadzić do wymiotów.Co ci szkodzi wyrwij sztangielkę o wadze 30kg jedną reką w seriach po dziesięc.Tym ćwiczeniem nie brzydzą się ani trójboiści ani sztangiści .Od czasu do czasu warto zejść z ciężaru na rzecz ilości celem poprawy wydolności.Co do techniki jest ona ważna bo im lepsza tym można ćwiczyć intensywniej(większe cięzary) ,zdrowiej,bezpieczniej no i dalej zajedziesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Cieszę się, że wytłumaczyłeś mi różnicę między dwubojem a crossfitem nie mniej, niż z tego, że na końcu wypowiedzi przyznałeś mi rację :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Oczywiście że technika ma duże znaczenie.prosty przykład ktoś nie robiąc technicznie zarzutu zrobi to ćwiczenie powiedzmy 50kg x8 góra 10 pow.Ktoś kto dysponuje techniką zrobi 50x20p-Pierwszy wykonał pracę -500kg drugi 1 tona.Tylko nie ma tego złego....i tak dalej ten z gorszą techniką przy okazji spompował łapy i napewno mu urosną ten drugi nie ale poprawił swoją wydolność wykonując więcej pracy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Proponowałbym ćwiczyć bicepsa izolacjami, a nie liczyć, że urośnie przy partoleniu innych ćwiczeń.

Sory za spam autorze, z mojej strony eot.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Tak tylko biceps robiony w izolacji a nie w grupie mięśniowej lubi się przy byle g...wnie spompować .Nawet niosąc siatki.Biceps robiony przy okazji zarzutów,drążka czy wiosłowania to zniesie nawet całodzienne piłowanie piłą "moja twoja".Taka jest różnica między mięsniem wyrobionym w izolacji a mięsniem wyrobionym w zespole.Oczywiście jeśli chcesz mieć wielkie buły to zgoda-wielostawy plus izolacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Wiem, wiem w MC za mało ciężaru wziąłem ale to był max-A nie lepiej pojechać dalej na rumuńskim martwym ciągu jest o wiele bezpieczniejszy w dużych ilościach powtórzeń niż klasyk.Klasyka zostaw na robienie siły w niskim zakresie powt a na rumuńskim spokjnie możesz pojechać wydolnościowo nawet 20p-30 p.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót na siłownie plan FBW

Następny temat

Mój Trening 5 dniowy proszę fachową opinię, pomoc i korektę

WHEY premium