SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kynga / estímulo - reacción

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
Cześć poniższy dziennik pt. "Kynga / estímulo - reacción" jest kontynuacją Terca / Zdrową i aktywną być!. Zakładam nowy dziennik ponieważ (o czym nie wiedziałam zakładając konto) istnieje już :) osobniczka o nicku Terco i uważam, że byłoby w porządku wobec niej, gdybym nie posługiwała się prawie identycznym nickim, no i ja się nie będę już tak niezręcznie czuła :)

Poniżej zamieszczam streszczenie poprzedniego dziennika i uprzejmie wszystkich proszę o wpisywanie się tu a nie tam ;)
Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy zechcieli mnie wesprzeć swą wiedzą, jak i emocjonalnie, w poprzednim dzienniku i mam nadzieję, że tu również będą się pojawiać...
...a pamiętajcie, jesteście tu mile widziani!
--------------------------------------------




Witam

Mam na imię Kinga. Niniejszy dziennik zakładam z kilku powodów. Wierzę, że będzie mnie on motywował do pracy nad sobą i chętnie zapoznam się z sugestiami, które mam nadzieję, że nie spłyną na mnie całą błotną lawiną po tym co tu przedstawię ;P

:D No to start!

Płeć: kobieta
Wiek: 26 lat
Waga: 93
Wzrost: 165

Cel: :D hm:

1. Zdrowy i aktywny - sportowo, tryb życia ;),
Ponadto:
1. Spokojna redukcja (lepiej dłużej ale rozsądniej i bez skutków ubocznych),
2. następnie pod'rzebienie :D
3. Wzmocnienie całego organizmu,
4. Cellulit - wr! !!!!!-nie chcę go!!!! ...przynajmniej nie w takiej ilości!

Także jest tego trochę. Myślę, ba jestem przekonana, że jak się za to rozsądnie zabiorę, z Waszą pomocą, to wszystkie powyższe się uda osiągnąć. A przy fuzji odpowiednich treningów i odżywiania, to redukcja będzie tylko efektem ubocznym :) pozostałe oczywiście też :D


Obwody:

DATA 25-11-2010

WAGA 93,1kg
RAMIĘ L 36,5 cm
RAMIĘ P 37 cm
BIUST 113 cm
POD BIUSTEM 102 cm
PAS 93,5 cm
M. PASEM
A BIODRAMI 113 cm
BIODRA 116 cm
UDO L 72 cm
UDO P 72 cm
ŁYDKA L 42 cm
ŁYDKA P 41 cm

Aktywność w ciągu dnia: praca ok. 65% siedząca, ok. 35% chodząca :)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Ok. 2 lata temu przez kilka m-cy siłownia bez żadnego planu + codziennie godzina aerobów. Od paru m-cy staram się ćwiczyć regularnie (początkowo bieganie, które musiałam przerwać z uwagi na kolano a naprawdę zaczęło mi to sprawiać przyjemność, basen, marsze po lesie, miesiąc - siłownia). Zawzięłam się do tego stopnia, że w końcu nauczyłam się pływać, sama, samusieńka (i jestem z siebie bardzo dumna! ).

Staram się ćwiczyć regularnie a obecnie do dyspozycji są: basen, ćwiczenia w domu.

Ruch preferuję rano. Jest to dla mnie zastrzyk energii, endorfinki ;) moi sprzymierzeńcy, żeby następnego dnia mi się chciało za to wszystko zabrać :) Poza tym logistycznie, jak ćwiczę rano, to nie ma wymówek i że po południu/wieczorem muszę to, tamto... nie ma, nie ma ;)

Odżywianie: posiłki staram się aby były zbilansowane i spożywane o tych samych porach, aczkolwiek ;) nie zawsze się tak dzieje, choć staram się bardzo, bardzo ;)

Ograniczenia żywieniowe: podroby - ;> nikt mnie do nich nie przekona!! ;> ...i nie radzę ;D

Stan zdrowia: mmmhm... tu trochę niestety muszę napisać.

;] pkt 1. Lewe kolano - wg dwóch ortopedów... to może być początek zwyrodnienia stawu. W każdym razie na co dzień wygląda to tak: coś jest luźne niby nie mocno ale jednak), coś przeskakuje, :> hałasuje strzela, były czasy, że był ból nawet podczas zwykłego chodzenia (ale do wytrzymania). Zaczęło się od wiosennego pomysłu na bieganie. Zawsze nienawidziłam biegać. Ale przemogłam się, co drugi dzień przez kilka tygodni rano przed pracą biegałam w parku, ...tak po asfalcie. W dni kiedy nie mogłam rano, robiłyśmy sobie z qmpelą wypady do lasu i tam już - bezpieczniej, bo po ściółce... ale... właśnie tam był atak kłucia w kolanie, bólu. Zwolniłam do spokojnego marszu jednak nie pomogło. Next, 2 tygodnie przerwy i znów próba w lesie... - :( identico to samo. Jazda rowerem też sprawiała lekki ból, ale upierd...wy. No i mam takie przeświadczenie, że jak organizm wysyła mi sygnał, to już coś się dzieje i tak, ot bez powodu ‘by mi nie marudził. Ostatecznie, mimo, iż starałam się cały czas uważać, nie robić nic hop-siup, to kiedy kolano się odzywało, włączałam, tryb oszczędny... i z automatu, drugie kolano też miało lżej.

Brałam na to...
(I ortopeda) Aglan, Structum, Diosminex, Traumon żel,
(II ortopeda) Arthryl... ubolewałam przy kasie w aptece, szczególnie, że (cyt. lekarza) potrzebne są dwa opakowania... w końcu kupiłam jedno a drugie zamierzam. + kiedy bolało, to Traumon żel.
Jak już jesteśmy przy nogach, to jak widać po zdjęciach... obficie gdzie niegdzie ;] ... w następstwie czego jakieś pajączki, szczególnie na tej lewej nodze też są (były bóle ale odkąd już regularniej ćwiczę, minęły).

pkt 2. Wpadłam ponad rok temu, żeby pomóc w remoncie mieszkania... efektem czego wystąpiły "trzaskające palce" u prawej ręki. Uporałam się z tym za sprawą Aglanu, jakiegoś zastrzyku z kortykosteroidu (czy jakoś tak) i Butapirazolu maści. Jednak po dłuższym ćwiczeniu z hantlami (a wiadomo, żeby były postępy to zwiększałam delikatnie obciążenie) znów palce zaczęły puchnąć, czyli jakiś stan zapalny się pojawił. Smarowałam Butapirazolem, zakładałam rękawiczki rowerowe ;) i na razie jest OK, a ostatnio nawet jak się coś dzieje, to jakoś samo szybciej przechodzi.

pkt 3. Alergia na Cladosporium, tj. pleśnie. Efekt, tworząca się opuchlizna w nosie i zapchana na zmianę raz jedna raz druga dziurka, co jest strasznie przeszkadzające przy aerobach. Wiadomo, jaką funkcję pełni nos... a jak na dworze jest zimno, hm... muszę jakoś sobie radzić, żeby nie oddychać ustami, bo gardło coś jest wrażliwe na to i źle się to kończy. A jedną dziurką ciężko jest mi się dotlenić.
Odwiedziłam od kilku lat zapomnianego alergologa i w efekcie stosuję: Zyx, Avamys, Symbicort (ostatni o dziwo na astmę, której nie mam, ale ponoć ma mi to pomóc. Więc kilka tygodni tak będzie.)

Opcja szczepień jest rozważana... i właśnie w tym celu mam te leki na początku, żeby zobaczyć, czy one faktycznie pomogą, bo odczulanie niestety nie jest tanie i trzeba liczyć się z częstymi - regularnymi wizytami w poradni.

Preferowane formy aktywności fizycznej: basen, ćwiczenia siłowe w domu, spacery, rower stacjonarny (...tego ostatniego nie posiadam, ale mam bbbbbbardzo miłą koleżankę, którą ciepło pozdrawiam, bo na pewno czyta, a która mi go udostępnia :)

- w domu mam do dyspozycji niestety tylko hantle 3kg
- poza tym podstawowe sprzęty domowe jak łóżko, krzesło... :) no i podłoga.
- dodam, że mieszkanko mam małe więc i z miejscem kłopot.

Mogę coś dokupić. Na myśl przyszła mi piłka treningowa (ale z uwagi na brak miejsca, ten pomysł odpada), expander, hantle, tubingi, co polecacie? :)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: j.w., tran.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: zdecydowanie nie chcę. Wolę jak najwięcej dostarczać z pożywienia.

Stosowane wcześniej diety: Wieki temu, kilka podejść było ale nie wytrwałam do końca. Od kwietnia br. przez 3 m-ce dietetyk. I wszystko niby dobrze, zdrowo, smacznie. Dieta (po wrzuceniu jej do Vitalmaxa) 1000 kcal. Efekt... wiele włosów się pozbyłam, oj... nawet wolę nie wspominać bo żyłka w gardle zaczyna mi vibrować + pod koniec, mogłam spać na stojąco. Ortopeda dodał swoją teorię, że ta dieta zniszczyła mi stawy;... no i odstawiłam.
W końcu, co preferuje... i teraz staram się po prostu dobre, zdrowe produkty jeść.
Nie ma fast'ów, bardzo rzadko jakieś ciacho (siostra lubi piec, a mama namiętnie coś kupuje i wtedy walczę z sobą, nie zawsze z pozytywnym skutkiem).


PROBLEMY, jakie dostrzegam.
Brakuje mi aerobów i wręcz tęsknię za nimi. Jest zimna, więc możliwości dodatkowo się zmniejszają.
Jeśli mielibyście co do tego sugestie... z przyjemnością wysłucham.


Zmieniony przez - Kynga w dniu 2010-12-11 11:46:27

Zmieniony przez - Kynga w dniu 2010-12-11 11:46:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
Z jedzeniem... ;/ poszłam dziś trochę na łatwiznę. Postaram się jutro poprawić :)

Z samego rańca mam wypad na basen i ssssaunnnę :) yeaahh :) Radość aż mi kipi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336


E hmmm... galeria ;> (..ale mi głupio)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
- - TRENING - -

Ostatnia wizyta na siłowni była wspomagana przez personalny plan treningowy (i wolę myśleć, że trener się przyłożył przy jego układaniu niż że wywaliłam kasę w błoto). A, że nie posiadam wszystkich maszyn :) , to w oparciu o materiały z SFD, dopasowałam go bardziej do warunków domowych. Obciążenie 3kg.

===========================================================================

ROZGRZEWKA - 5 min rowerek na łóżku + kilka minut tańca + rozgrzewka jak z liceum

===========================================================================

PN, ŚR, PT - rano DOM I + popołudniu/wieczorem BASEN
WT, CZ, SOB - rano DOM II
ND - Spacery, ogólnie regeneracja + czasem BASEN

============================================================================

DOM I

KLATKA PIERSIOWA SERIE POWT.

1 Rozpiętki na leżąco 4 20
2 Wyciskanie sztangirelek na leżąco 3 15

UDA I POŚLADKI
3 W leżeniu na plecach, kolana kąt 90,
wznos bioder (wspinanie na piętach) 3 15
4 Wypychanie ugiętego pod kątek 90st.
kolana do tyłu 4 15
5 W leżeniu bokiem unoszenie nogi
zewnętrznej 4 15
6 Wspięcia na palce jednej nogi 3 15

BRZUCH
7 Brzuszki z ugiętymi kolanami ∡90 4 20

BRZUCH - SKOŚNE
8 W pozycji stojącej skłony do boku
z hantlami 4 20

=============================================================================

DOM II

PLECY SERIE POWT.
1 Przyciąganie sztangielki
do linii tułowia w podporze 4 20

PROSTOWNIK
2 Wznos tułowia w leżeniu na brzuchu 3 20

TRICEPS
3 W pozycji siedzącej wycisk. francuskie
oburącz sztangielką 3 15
4 Prostowanie przedramienia
w podporze przodem 3 15

BICEPS
5 W pozycji stojącej zginanie przedramion
ze sztangielkami podchwytem 3 15
6 W pozycji stojącej wznos sztangielek
do linii brody nachwytem 3 15

M. NARAMIENNE
7 Wznos ramion bokiem 3 12
8 Wyciskanie sztangielek (kąt 90 st) 3 15

BRZUCH
9 Nożyce poziome na macie 5 20

BRZUCH - SKOŚNE
10 Brzuszki skośne 4 20

===============================================================================

Rozciąganie

===============================================================================



- - DIETA - -

Mnóstwo przeczytałam jeszcze zanim zapisałam się na forum ale nie wszystko jest mi tak łatwo zastosować i myślę, że nadal mam problem z kompozycją posiłków.

Poniżej kilka obliczeń.
1. BMR (podst. Zapotrzebowanie kaloryczne) = 93kg * 24h = 2.232 kcal/dobę

2. Poprawny BMR dla kobiet
2.232 kcal *0,9 = 2.008,8.

3. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne; przyjęłam wskaźnik 1,3 (ćwiczenia co dzinnie + aeroby)
2.008,8 x 1,3 = 2.611,44 kcal - 400 kcal(redukcja) = 2.211,44 kcal ~ 2.200 kcal

Białko (1g~4kcal). Przyjęłam 2,1 g/kmc
B = 2,1g *93kg = 195 g/kmc * 4 kcal = 781,2 kcal ~ 781 kcal

Tłuszcze (1g~9kcal). Przedział, którego należy się trzymać 25 - 35%. Przyjęłam 30% * dzienne zapotrzebowanie z aktywnością fizyczną.
T = 2.200 * 30% = 660 kcal : 9kcal = 73,3 g ~ 73 g : 93kg = 0,78g

Węglowodany (pozostała część z zapotrzebowania)
W = 2.200 = 781 (B) - 660 (T) = 759 kcal; 759 kcal : 4kcal = 189,75g ~ 190g : 93kg = 2,04 ~ 2,0g

Podział posiłków na godziny (10:00 - 14:00 praca).

PN, ŚR, PT rozkład jak poniżej, natomiast WT, CZ, SOB dochodzi basen, który odpowiada mi albo po pracy albo wieczorem, wokół którego muszę rozplanować posiłki.

I. I śniadanie 6:45
Trening poranny w domu
II. II śniadanie 9:00
III. Przegryzka 11:45
IV. Obiad 14:15
(basen tu)
V. Podwieczorek 17:00
(...lub tu)
VI. Kolacja 19:00

Przyjęłam następujący podział kcal w ciągu dnia:
I śn - 20%,
II śn - 20%,
Przegryzka -12,5%,
Obiad - 20%,
Podwieczorek - 12,5%,
Kolacja - 15%

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Po konsultacjach z Obliques...

...w moim jadłospisie dozwolone są:

Dozwolone ww:

- owoce w ilości 15g fruktozy dziennie - pomocna mi jest Tabela z zawartością fruktozy: [http://www.thepaleodiet.com/nutritional_tools/fruits_table.html]
- strączkowe typu soczewica, ciecierzyca fasolki - fasolki - super!, ciecierzyca, soczewica... no nie bardzo... ale spróbuję, żeby nie było że wymiękłam na wstępie ;) ,
- owsianka po namoczeniu przez noc,
- warzywa w nieograniczonej ilości (prócz ziemniaków i kukurydzy).

Dozwolone źródła białka:

- mięsa, ryby, ptactwo (te gatunki tłustsze lepsze), jajka.

Dozwolone źródła tłuszczu:
- oliwa z oliwek
- masło - :D
- olej kokosowy,
- smalec... hm.. do czego mam do stosować? ;/ (naleśniki bym mogła zrobić ale chyba nie są wskazane) i wcale nie żartuję, proszę o porady :)
- avokado,
- oleje z nasion i orzechów,

Wiem, że nabiał na tym etapie zabroniony. Nie wiem tylko co z kaszami, ryżami, makaronami (durum, lub razowe).


Co do obróbki: głównie gotowanie na parze - smakuje mi to, zupy, koktajle, rzadko coś pieczone.


Zmienił się też układ kalorii, i tak...
Zapotrzebowanie na dzień, jakiego będę się trzymać, to 1800 kcal, z podziałem na:


Białko (1g~4kcal)
B = 130g/93 = 1,39g ~ 1,4g, 130g * 4kcal = 520kcal,

Tłuszcze (1g~9kcal)
T = 90g/93 = 0,97g, 90g * 9kcal = 810kcal,

Węglowodany
W = 120g/93 = 1,29g; 120 * 4 = 480kcal.

Zmieniony przez - Kynga w dniu 2010-12-11 11:55:06

Zmieniony przez - Kynga w dniu 2010-12-11 11:56:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
Do końca tego tygodnia, planuję dopracować trening i jadło, dlatego proszę o pomoc. Od 13.12.2010r. (aaaa 13'stka - moja ulubiona liczba) a więc tym bardziej dobry początek.

Trening - czy ten, który jest na początku, wg wiedzy speców ;) nadaje się? Bardzo się ładnie uśmiecham i jak by co proszę o korektę. Dodam, że trening będzie się odbywał w małym mieszkanku a do dyspozycji są: ;) meble domowe i hantle 3g. Wiem, że to niewiele, mogę coś dokupić, przy czym poproszę o wskazówkę co to
by miało być.

Żywienie - tutaj stosuję się do zaleceń Obliques.
Poniżej przykładowe menu.

Obliques zaleciła mi 130g bialka/90g tluszczu /120g ww. Starałam się tego trzymać.


1. I Śniadanie 6:45

Dynia, pestki 10g B-2 T-3 W-1 41kcal
Siemie lniane 15g B-3 T-6 W-0 80kcal
Słonecznik, nasiona 5g B-1 T-2 W-1 28kcal
Płatki owsiane 20g B-2 T-1 12 73kcal
Orzechy włoskie 10g B-2 T-7 W-0 65kcal
Pomarańcza 175g B-2 T-0 W-16 77kcal
ŁĄCZNIE: 235g B-11 T-20 W-31 365kcal
...............................................................

2. II śniadanie ok. 9:00/9:30

Wołowina, polędwica 95g B-19 T-3 W-0 107kcal
Ogórek kwaszony 30g B-0 T-0 W-0 3kcal
Cebula 15g B-0 T-0 W-1 4kcal
Pomidor 90g B-1 T-0 W-2 14kcal
Papryka czerwona 50g B-1 T-0 W-2 12kcal
Chleb żytni pełnoziarnisty 30g B-2 T-1 W-14 71kcal
Kiwi 60g B-1 T-0 W-7 34kcal
Masło extra 12g B-0 T-10 W-0 88kcal
ŁĄCZNIE: 382g B-24 T-15 W-27 333kcal
...............................................................

3. Przegryzka ok. 12:00

Migdały 20g B-4 T-10 W-2 114kcal
Sok pomidorowy 250g B-2 T-0 W-6 33kcal
ŁĄCZNIE: 270g B-6 T-11 W-7 147kcal

...............................................................

4. Obiad ok. 14:15
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 200g B-43 T-3 W-0 198kcal
Fasolka szparagowa mrożona 90g B-2 T-0 W-3 22kcal
Zupa jarzynowa 400g B-6 T-4 W-12 112kcal
Kasza gryczana 20g B-3 T-1 W-13 67kcal
Masło extra 5g B-0 T-4 W-0 37kcal
ŁĄCZNIE: 715g B-53 T-12 W-28 436kcal
...............................................................

5. Podwieczorek 17:00
Truskawki mrożone 100g B-1 T-0 W-5 28kcal
Brukselka z wody 200g B-8 T-14 W-15 220kcal
Oliwa z oliwek 5g B-0 T-5 W-0 44kcal
ŁĄCZNIE: 305g B-9 T-20 W-20 292kcal
...............................................................

6. Kolacja 19:00

Dorsz wędzony 120g B-27 T-1 W-0 113kcal
Ćwikła 30g B-0 T-0 W-2 12kcal
Chleb żytni pełnoziarnisty 25g B-2 T-0 W-12 59kcal
Masło extra 7g B-0 T-6 W-0 51kcal
Marchewka z groszkiem I 50g B-1 T-2 W-4 32kcal
ŁĄCZNIE: 232g B-30 T-8 W-18 268kcal
...............................................................

ŁĄCZNA ILOŚĆ B-133g T-85g W-131g 1840kcal

USTALONE DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE B-130g T-90g W-120g 1813kcal

ZREALIZOWANY % DZIENNEGO ZAPOTRZEBOWANIA[%] B-102% T-95% W-109% 102%kcal
...............................................................


I teraz tak, gdy patrzę na wykresik z 'mikroskładników', to 600% wit C, Sodu na 350%, 260 fosforu, ok. 260% wit A. Hhmmm....

Te cytrusowe owoce mają mniej tot. met. fructose :) ale wit C wyskakuje. Pytanie: zostawić to jak jest, czy coś zrobić?

BIAŁKA: 67% zwierzęce, 33% roślinne
TŁUSZCZE: ...harmoniaaaaaa
WĘGLE: 1% laktoza, 18% sacharoza, 34% błonnik, ;-/ 47% skrobia.

Poproszę o Wasze sugestie, uwagi, komentarze. Wiem, że to może lekko upierd...we z mojej strony ale zdecydowanie kwalifikuję się do początkujących, chcę się porządnie zabrać do realizacji wyznaczonych sobie celów.


...................
Ma jeszcze ważne pytanko dot. ćwiczeń:
- przy rozpiętkach - coś mi strzyka w lewym barku,
- przy wyciskaniu na leżąco - coś mi strzyka w lewym łokciu.
;/ nie jest to za dobry znak, prawda i co zrobić w takiej sytuacji.

Coś ta moja lewa strona jest... ;/ ... tu kolano, tu bark, tu łokieć.

A, żeby nie było, naprawdę każde ćwiczenie staram się wręcz celebrować, żeby nie robić go źle i myślę, że dużej większości się to udaje.
Zaczyna mnie też nudzić ten trening więc będę się szykować na zmianę.

Zmieniony przez - Kynga w dniu 2010-12-11 12:01:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
"E hmmm... galeria ;> (..ale mi głupio)"

No w żadnym wypadku nie wolno Ci tak myśleć.


Życzę powodzenia, a pod okiem Obli na pewno bedzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 356
Zmieniony przez - Terca w dniu 2010-12-11 16:05:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
adzik123 cześć i dziękuję. Wiesz, moja figura nie przywołuje miłych wrażeń ale wiem, że jest to do wypracowania. Aktualnie czytam, szukam.. co by tu z treningiem zrobić i wtedy jak będzie komplet (dieta niby już jest, choć tu jeszcze mam nadzieję Specjalista ją sprawdzi) to od poniedziałku START. Mam nadzieję, że do tego czasu ze wszystkim się wyrobię.
Także dzięki za wsparcie i zapraszam do zlookania czasem co się nowego wydarzyło .
Pozdrawiam ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
Od dziś zamierzam co dziennie robić choć jedną pompeczkę... no może czasem wyjdą aż ddddddwiiiee hehe. W każdym razie uważam, że to świetne ćwiczenie i warto by było je wprowadzić do treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
Cały dzień spędziłam na forum. Naczytałam się... oooch... ale im więcej, tym większy mętlik mam w głowie. Jest tyle świetnych ćwiczeń... ale pytanie jak je połączyć, jak rozpisać treningi na poszczególne partie ciała... na poszczególne dni tygodnia. No sporo tego, sporo toteż na jutro stawiam sobie za zadanie - ustalić (co najważniejsze), które partie robić w jakie dni i pod to dopasuję ćwiczenia, choć z tym ostatnim nie powinno być już takiego problemu.

Heh... a YT.. skarbnica aż boję się tam zerknąć żeby nie spędzić tam kolejnych godzin.

Co z człowiekiem robi determinacja!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ale ale ile masz czasu na cwiczenia w tygodniu?

Warzyw nie licz w diecie, wiele z nich ma "ujemne" kalorie wiec zawracanie glowy, a te pozostale tez tak na prawde nie sa powodem naszego tyca czy niechudniecia

Sok pomidorowy jest dobry ale jak sama go robisz inaczej nie ma szczegolnie cennych wartosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
Cześć Obli :) Cieszę się, ze zajrzałaś :)

Praktycznie od PN-SOB mogę ćwiczyć. Niedziela też... chociaż wiem, że odpoczynek jest ważny. Jak tak czytam na forum, szczególnie Twój art. (https://www.sfd.pl/Odchudzanie_Łopatologicznie,_czyli_odpowiedzi_na_najczęściej__zadawane_przez_kobiety-t585708.html) i Michaila... to stwierdzam, że to co zawarłam powyżej jest chyba jakąś bzdurą ;-/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie dotyczące planu

Następny temat

Słabe Barki

WHEY premium