SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kwas glutaminowy

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19900
Idz ale bialka z odzywek mozesz przyjac na maxa tzn jednorazowo 30gram i tyle razu ile razy bys je jadl w jakis odstepach - ale lkepiej bialko z jedzenia a uzupelniac tylko odzywkami

NiC Na SiŁę - WsZyStKo MłOtKiEm
Jeśli w jakikolwiek sposób ci pomogłem to niewachaj się i daj mi SoGacza ---> o tam kliknij
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Giker a nie 35 lub 40?

Doradca w dziale suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19900
Ja slyszalem ze 30gram moze byc tylko jednorazowo wchloniete - moze zle pisze ale sie nie myle bo to niemoja teza tylko zaczytana tu na forum

Wiec jesli to jest podane blednie to przepraszam

NiC Na SiŁę - WsZyStKo MłOtKiEm
Jeśli w jakikolwiek sposób ci pomogłem to niewachaj się i daj mi SoGacza ---> o tam kliknij
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19304 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158764
nie ma okreslonej liczby ile wchloniemy bialka w porcji..duzoz zalezy od pory dnia czy jestesmy po trneningu itd...

<<<Champions
are Made
Not Born
>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
jak rowniez od wagi, nie ma stalego limitu na przyswajanie bialka, np. co na zrobic koles ktory wazy 120 kg i ma spozycie bialka 240 g i chce wspomoc sie odzywka to zeby dowalic pozadnie to by musial chyba 3-4 porcje dziennie tego bialka wciagac

Szukasz taniego sklepu z odżywkami, z szybką, miłą i profesjonalną obsługą? Zajrzyj do: ODZYWKI.PL by Lalka. Gorąco polecam! Mój nr. 1
Pomogłem, wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Dzięki
Michał G. "GÓRAL" https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=100334 my foto:)
.:: Członek mafia.suple.hardcor.pl ::. >>> Doradca w Suplementacji <<<

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1895 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36903
dokładnie, to wszystko sprawa wagi!

nie mów mi jak mam żyć bo za mnie nie umrzesz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
no i chyba jeszcze od przemiany materii


**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Panowie, cała sprawa toksyczności kwasu glutaminowego zaczęła się od leków, tzw. nootropowych. Kiedyś kwas glutaminowy stosowano, jako lek psychostymulujący. Jak się okazało, tak silnie pobudzał neurony, że je uszkadzał. Więc go wycofano. Szkodzi w bardzo wysokich dawkach jednorazowych ok. 12 g. Chodzi o to, że spożyta oddzielnie wysoka dawka szybko przenika do móżgu, gdzie uzyskuje stężenie toksyczne. Z białek i odżywek, kwas glutaminowy jest całkowicie bezpieczny. Po pierwsze, pod nazwą "kwas glutaminowy" potawana jest najczęściej suma kwasu glutaminowego i glutaminy. Po drugie, aminokwasy konkurują ze sobą o barierę krew-mózg, co sprawia, że w obecności innych, dwudziestu aminokwasów z odżywki, kwas glutaminowy przenika do mózgu w śladowych ilościach.
Glutamina to kwas glutaminowy, który przyłączył dodatkowy azot. W tej postaci nie działa na układ nerwowy i jest całkowicie bezpieczny.
Kwas glutaminowy niemal wogóle pozbawiony jest aktywności antykatabolicznej, nie można więc nim zastąpić glutaminy.
W mięśniach, które są magazynem aminokwasów, enzymy kataboliczne rozbijają białka na aminokwasy, a aminokwasy na azot i łańcuchy węglowe. Katabolizm prowadzony jest dla zaopatrzenia w aminokwasy tkanek pozamięśniowych. Do tych tkanek transportowane są, albo całe aminokwasy, albo jedynie sam azot. Z tego azotu tkanki pozamięśniowe już same wytwarzają sobie potrzebne im aminokwasy. Transport azotu odbywa się poprzez przyłączanie go do kwasu glutaminowego, z wytworzeniem glutaminy - transportera i magazyniera azotu. Im więcej w organizmie glutaminy, tym mniejsze rozbijanie białek mięśniowych na aminokwasy i azot. Katabolizm zostaje ograniczony, bo tkanki pozamięśniowe mają dostatek azotu do budowania brakujących aminokwasów.
Ufff - nie wiem, czy jesno to wytłumaczyłem?...

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
no spox:)
czyli kwas glutaminowy jest niebezpieczny tylko w wysokich dawkach (a nam to nie grozi bo przeciez nie spozywamy 100g odzywki bialkowej na jeden raz.. prawda? )
i trzeba kupic glute bo kwas g. nie ma wlasciwosci antykatabolicznych :D

ps.spoko sa takie wyczerpujace odpowidzi specjalistow Ambroziaka i Szukaly


**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19304 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158764
Ok wazne ze poczatek zrozumialem bo o to mi wlasnie chodzilo...:)

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

P.GŁUCHOWSKI W FILMIE

Następny temat

Jakie smaki?

WHEY premium