SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kupujemy,kupujemy 2

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 244322

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31821
a u mnie w cerfourze bardzo ladnie , zero syfu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 357 Napisanych postów 1970 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69199
po piersi tylko rano wtedy sa ladne a juz popoludniu smierdza.... siedza caly dzien w skrzyniach i wala....
zakupy tylko rano;0
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ładne duże zmutowane piersi, bez kości, pakowane po około 1 kg, wąchałem i nic nie czuć. ale szybko ludzie biorą więc radzę z rana wbijać. kupowałem w kerfur market, tam nie ma na wagę więc nie wiem jak one wyglądają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4882
zmienie troche temat ... w lidlu jest dostepny tatar beef master 200g za 6zl, fajnie zmielone mieso po przysmazeniu wychodzi swietny burger/ kotlet. co o tym myslicie? nadaje sie to mieso? 89 % miesa niby zawiera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56316
Do smażenia to to się nie nadaje. Tatar paczkowany w większości to mięso peklowane czy jakoś tak. Poszukaj video Piotra Ogińskiego o tatarze sokołowa, po usmażeniu tatar beef master wygląda podobnie wiem bo próbowałem. Nie dla tego, że mięso jest złej jakości czy coś tylko chyba jest to jakieś mięso peklowane - tak coś słyszałem. W każdym razie po usmażeniu mi to w ogóle nie odpowiada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 680 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 44261
Smarzyłem danie tatarskie z biedronki. Nie ma tragedi na szybko można zrobić. Mięso jest samo w sobie słońe także go nie sól
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4882
smazylem wlasnie tego tatara beff mastera, super burger wyszedl. ale czy to mieso jest ok czy jakas chemia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1031 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39690
do smarzenia sie nie nadaje. nie wyglada i nie smakuje jak prawdziwa wolowina
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 150 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5116
jako tatar jadam, bo po prostu lubie
ale do smazenia liche jak dla mnie, a burgery tez dosc czesto robie i zawsze z normalnego miecha, wlasnorecznie mielonego

Zmieniony przez - kozik-ban w dniu 2013-10-11 19:42:38

właściwe konto:
http://potreningu.pl/ludzie/profil/503fda6a9a634cc72f00b4a4/KoZiK
aktualnie na przymusowych wakacjach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1031 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39690
na tatara jeszcze ujdzie, ale do smarzenia nie nadaje sie. ja na burgery w tesco kupuje zazwyczaj juz zmielone 100% wolowina 7g fatu, tylko tez nie wiadomo co to jest tak naprawde, ale ladne czerwone miesko.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kara za doping

Następny temat

prosze o rade !

WHEY premium