SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kung fu w Krakowie

temat działu:

Baza klubów Sztuk Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 32355

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 204
ale przecież na tej stronie nie pisze adresu klubu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
to może mi ktoś podać adres tej szkoły bo na stronie adres nie pisze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 7168 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 46566
Może po prostu zadzwoń do instruktora i zapytaj o szczegóły?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27
Cześć Wam
W tym topiku był poruszany temat tego, że WT jest mało popularny i niektóre szkoły zdzierają kasę od swojego targetu którym są "inteligentni ludzie" javascript: test('');
Ćwiczę WT w Krakowie od ponad roku, i płacę 100zł a w poprzednim 70zł za dwa treningi w tygodniu. Do tego mamy bardzo małą grupę, bo zwykle na treningu jest max sześć osób i dwoje instruktorów (czasami zdarzało się że było dwie osoby, i każdy przez cały trening ćwiczył z instruktorem) i to dobrze, jeśli jest mniej osób, na pewno można się dużo szybciej czegoś nauczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3013 Wiek 54 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22083
Cavior, mała ciekawostka - tam jest podany adres i terminy zajęć. Po wejściu na stronę główną dochodzi się do tych informacji po dwóch kliknięciach.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 7168 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 46566
Dacheng: widocznie przeoczyłem, przeglądałem na szybko

Dionizos1: U kogo trenujesz to WT? 100 za dwa treningi w tygodniu to bardzo dużo. Dla porównania: w, można powiedzieć, elitarnym klubie Muay Thai u P. Ochniowskiego jeśli czegoś nie mylę za podobną kwotę są 3 w tygodniu. W Grapplingu Kraków za 100 można chodzić na wszystko (6 treningow w tygodniu, 2 BJJ, 2 MMA, 2 KB). W mojej sekcji Aikido za troche wiecej, 120 zł masz możliwość chodzenia na wszystkie grupy w sekcji głównej i w filii(5 treningow, łącznie 8 godzin tygodniowo).

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2008-01-06 16:02:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27
U Vasko Stojanova
www.kungfu.pl -to strona naszej szkoły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 4405 Wiek 1 rok Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45765
Zgadzam się z Caviorem - 100 zł za 2 treningi w tygodniu to duża kasa. W moim klubie MT - i to super wyposażonym - za tyle można było chodzić i na 10 treningów tygodniowo. A Warszawa teoretycznie jest najdroższa.

Kilka uwag odnośnie strony:

Są to tradycyjne formy nauczania kungfu rozwijane od ponad 200 lat.

Nie jestem ekspertem od kung fu, ale wydawało mi się, że ma ono trochę starsze tradycje ?

Dodatkowo zdobywa wiedzę o skutecznych i efektywnych ćwiczeniach fitness oraz strategii obrony i walki dostosowanej do swoich warunków fizycznych lub przeciwnika.

Od fitnessu po combat...pełen zakres usług. I to wszystko w ramach 2 zajec tygodniowo?

Poznaje również słabe i mocne strony adeptów innych stylów walki takich jak karate czy boks.

A, to wielce intrygujące. Rozumiem że wasz shihing na tę okolicznosć zaprasza na sparingi wybitnych zawodników karate czy boksu bo jakoś cięzko mi sobie wyobrazić takie zajęcia w formie teoretycznej?

Uczniowie już po kilku miesiącach treningu znają wszystkie podstawowe techniki i strategie, które pozwalają na skuteczną samoobronę w sytuacjach zagrożenia.

bez komentarza

http://www.kungfu.pl/infopage.php?id=8

Obejrzałam tylko ostatni filmik, 'obrona przed hakiem'. Z filmiku wynika że pan sihing myli hak z sierpowym (czy raczej sierpopodobnym), którym uderza tu atakujący

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3013 Wiek 54 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22083
Są to tradycyjne formy nauczania kungfu rozwijane od ponad 200 lat.
Nie jestem ekspertem od kung fu, ale wydawało mi się, że ma ono trochę starsze tradycje ?

Ogólnie chińskie sztuki walki mają starsze tradycje, tak jak i sztuki/systemy walki na całym świecie - rozwijane od najdawniejszych czasów.

Natomiast jeśli chodzi o konkretne, znane chińskie systemy, to z dużym trudem można znaleźć takie, które mają kilkusetletnią, przynajmniej w przybliżeniu udokumentowaną historię.

Większość uprawianych dzisiaj tradycyjnych systemów kung-fu wykształciła się w okresie ostatniej dynastii cesarskiej - Qing (1644-1911), z czego naprawdę duża część w jej końcówce - w XIX wieku, ale też i na początku XX wieku kształowały się jeszcze nowe systemy, określane jako tradycyjne.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
zna ktoś może jakieś informacje o filiach choy lee fut w krakowie tam gdzie odbywają się treningi poza ulicą królewską kiedy gdzie ile kosztują itd?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi w 3miescie

Następny temat

Jest klub bokserski w trojmiescie ?

aerofull