SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyczny torcik

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4513

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 250 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6388
Zainspirowany przepisem https://www.sfd.pl/Najgorsze_Pancaksy_na_świecie_%_-t1013804.html postanowiłem dodać coś od siebie. Bardzo zasmakowały mi owe pancaksy i jako, że jestem na IF wcinałem dwa takie jako pierwszy posiłek. Zacząłem kombinować jak je połączyć w całość i wyszedł mi fajny torcik.

Potrzebne składniki:
5 całych jaj
2 duże banany lub 3 małe
50ml chudego mleka
100g mąki orkiszowej
400g serka wiejskiego lekkiego
10g proszku do pieczenia
20g żelatyny
słodzik



Przygotowanie:

CIASTO:
Jajka rozbijamy do miski i wlewamy 50ml mleka. W szklance odmierzamy 100g mąki, do której dodajemy proszek do pieczenia i opcjonalnie rozgnieciony słodzik. Jajka z mlekiem miksujemy i dodajemy wszystko co wsypaliśmy do szklanki ciągle miksując (najlepiej dodawać stopniowo). Kolejno dodajemy pokrojone w plasterki banany (oczywiście obrane :D) i miksujemy dalej do uzyskania jednolitej masy.



Połowę masy wylewamy na rozgrzaną patelnię (polecam robić to na teflonowej, bo wtedy wyjdzie nam bez użycia dodatkowego tłuszczu), przykrywamy pokrywką i smażymy na wolnym ogniu do momentu, gdy góra się zetnie na tyle, że będziemy mogli bez problemu przekręcić nasze ciasto. Po przekręceniu smażymy ciągle na tym samym ogniu przez około 2 min. Ciasto zdejmujemy do ostygnięcia i analogicznie postępujemy z drugą połową, która została nam w misce :) (na zdjęciu troszeczkę mi się przypiekło, ale nic nie szkodzi)



MASA:
Serek wiejski wylewamy do miski, dodajemy do niego kakao/aromat do ciast/białko lub nic. Ja akurat dałem kakao, bo aromaty mi się "przejadły" a białko właśnie mi się skończyło (ale osobiście najbardziej polecam wersję z białkiem). W zagotowanej wodzie rozpuszczamy żelatynę i opcjonalnie słodzik i dodajemy to do miski. Całość miksujemy starając się uzyskać jednolitą masę.

Gotowe! Zostało tylko połączyć ciasto z masą :) Mniej więcej 1/3 masy przełożyć oba placki wierzchnią tak by ładnie do siebie przylegały, a pozostałą część wylać na wierzch. Można oczywiście dodać jeszcze jakieś owoce typu truskawki/maliny/borówki. Całość wstawiamy do lodówki do czasu zastygnięcia masy.





Całość po zastygnięciu masy prezentuje się następująco:


U mnie wygląda trochę ubogo, ale z dodatkiem owoców jest o wiele bardziej apetyczny. Torcik jest pyszny, bardzo wyraźnie czuć smak bananów w cieście podkreślonych nutką kakao z masy :)

MAKRO:


Można oczywiście przy tym kombinować np. dać same białka bez żółtek i otrzymamy wtedy posiłek low fat :) lub dodać jeszcze białko w prochu do masy co zdecydowanie podniesie ilość białka w posiłku.


Polecam również wersję na ciepło. Ciasto robimy tak samo, a co do masy to do serka nie dodajemy żelatyny z wodą tylko samo kakao/rozgnieciony słodzik/białko i miksujemy, otrzymamy wówczas masę podobną do ubitych białek jaj (po odwróceniu miski nie będzie nam spływała). Przekładamy taką masą ciasto i jemy :) SMACZNEGO!

Zapraszam wszystkich do śledzenia mojej metamorfozy na:

http://www.sfd.pl/kamos1602__PROJEKT_MASA_-t899186.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Bardzo przejrzysty przepis, Sog! Zrobię jak spadnie mi 5 kg z wagi, czyli mam nadzieję, że niebawem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 250 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6388
Polecam jak najbardziej, obecnie jest to moje ulubione danie, które szamam codziennie :)

@dziękuję za soga

Zmieniony przez - kamos1602 w dniu 2014-07-16 15:23:00

Zapraszam wszystkich do śledzenia mojej metamorfozy na:

http://www.sfd.pl/kamos1602__PROJEKT_MASA_-t899186.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 4463 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78211
mąka razowa zamiast orkiszowej obleci?

Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie - znajdziesz powód.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 250 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6388
Nie próbowałem, ale na pewno wyjdzie. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać tak puszyste ciasto jak w moim przypadku to spróbuj dać jej trochę mniej (powiedzmy 70g)

Zapraszam wszystkich do śledzenia mojej metamorfozy na:

http://www.sfd.pl/kamos1602__PROJEKT_MASA_-t899186.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 4463 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78211
tak też uczynię:) lecę do sklepu po składniki

Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie - znajdziesz powód.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 250 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6388
Daj znać jak wyjdzie :) bo sam jestem ciekawy

Zapraszam wszystkich do śledzenia mojej metamorfozy na:

http://www.sfd.pl/kamos1602__PROJEKT_MASA_-t899186.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 184 Napisanych postów 8326 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 40803
jutro zrobie bo wygląda bardzo dobrze.
zamiast mąki dam zmielone owsiane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Zmielone owsiane się nadają do nie powiem czego zmiel, namocz w masie i blenderem potraktować solidnie, może wyjdzie" miętkie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
Nie gadaj greku że zmielone owsiki są kiepskie, obecnie mam zmielone tak drobniutko jak mąka, więc wychodzi wszystko cacunia.

Przepis boski, jak znajdę tylko chwilkę to obowiązkowo zrobię! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 250 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6388
Wrzucam jeszcze zdjęcia wersji białej z borówkami :) Przy wysypanych owocach na talerzu możecie zobaczyć jak gruby ten tort wychodzi (ledwo mieści się w ustach). Od dwóch lat bawię się w kucharza i muszę powiedzieć, że nie jadłem nic lepszego będąc na redukcji. Naprawdę polecam :)







@edit

Do masy poszły: 2 serki wiejskie, żelatyna, słodzik i kilka kropel aromatu waniliowego

Zmieniony przez - kamos1602 w dniu 2014-07-17 16:31:58

Zapraszam wszystkich do śledzenia mojej metamorfozy na:

http://www.sfd.pl/kamos1602__PROJEKT_MASA_-t899186.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chili bezkarne

Następny temat

Twarogowa Rozkosz Vol. 2

WHEY premium