SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ktore wyciskanie na barki lepsze?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 59 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 958
Witam!
Mam jedno pytanie: ktore wyciskanie na barki jest lepsze wyciskanie zza glowy siedzac czy wyciskanie z przed glowy stojac? Nie mam lawki z katem 90 stopni wiec nie mam oparcia plecow. Wczesniej cwiczylem wyciskanie siedzac ale teraz pomyslalem ze moze wyciskanie stojac bedzie lepsze. Cwicze ponad 1,5 roku i robie 6 powtorzen z ciezarem 37kg wiec to chyba troche malo zeby pobudzic miesnie zwlaszcza ze z tym ciezarem robie treningi prawie ok pol roku. Barki raczej nie sa przetrenowane bo robie przerwy na regeneracje. I jeszcze jedno pytanie: ktore z tych cwiczen mniej obciaza kregoslup poniewaz mam problemy z kregoslupem i nie chce go za bardzo przeciazac.
Za wszystkie pomocne odpowiedzi serdecznie dziekuje!

Mój cel: wyciskanie-130kg, martwy ciąg-200kg, przysiad-180kg. Niestety z przysiadem i martwym się nie uda... kręgosłup :-/

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
hhehee

odlordozowanie to taki zarcik słowny, nie uzywaj publicznie bo znachorzy sie zbulwersują

wiedza to nic, bo znam wielu co posiadajac wiedze boja sie na jej podstawie przeprowadzic ... proces samodzielnego tworczego myslenia


korzystajac z kokazji
pozdrawiam wiec Niwiksa i Dżaro

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1550 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20747
każde wyciskanie w górę obciążą kręgosłup, bardziej napewno zza karku niż sprzed klatki ale w siadzie opartym a nie stojąc, ja bym na Twoim miejscu zrezygnował z wyciskania jeśli to coś poważnego z kręgosłupem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 500 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10030
Wyciskanie sprzed klatki stojąc obciąża bardzo kręgosłup. Jeżeli chodzi o mięśnie, to idzie to bardziej na przednie aktony, a zza karku lepiej czuć boczne.

Przynajmniej tak jest w moim odczucie.

Dodatkowo przy wyciskaniu sprzed klatki, gdy już idzie Ci bardzo ciężko, można pomóc sobie trochę nogami, ale tego Ci nie polecam.


Wg mnie najlepiej robić wyciskanie hantlami.


Pozdro...

EDIT:

Jeszcze jedno. Na barki rób więcej powtórzeń - 6 razy to za mało.

Na koniec rób unoszenie bokiem, ale z tym, że nie opuszczaj do końca hantli. Cały czas utrzymuj napięcie.

Spróbuj zrobić więcej powtórzeń, a na koniec unoszenie tak jak napisałem wyżej. Wtedy zobaczysz jak bardzo mogą palić barki.

Zmieniony przez - Gryf92 w dniu 2008-10-30 15:42:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
LOL ale wiedza...
Stojąc mnie obciąża "kręgosłup" niż siedząc. Takie trudne do pomyślenia? jak stoisz to ciężar sztangi rozkłada się na nogi + kręgosłup a siedząc na sam kręgosłup. Poza tym lekko można ugiąć kolana i mieśnie nóg amortyzują dodatkowo.
PS. Wszystkie wyciskania na barki obojętnie w jakiej pozycji najpierw angażują przedni a potem dodatkowo boczny. I to że czujesz nie znaczy że pracuje i rośnie. Hasło "No Pain No Gain" już nie jest modne

Zmieniony przez - Ciupelek w dniu 2008-10-30 15:46:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2443
Wersja bezpieczniejsza jest oczywiscie wersja gdy sie siedzi opartym o lawke. Kregoslup ma wtedy oparcie i nie jest tak obciazony. Podczas wyciskania zolnierskiego dodatkowo mozna wziac wiekszy ciezar(umozliwia to lekkie wybicie z nog) co jeszcze bardziej obciaza kregoslup. Ciupelek-ciekawa teoria ale nieprawdziwa; kregoslup jest tak samo obciazony podczas pozycji siedzacej(bez oparcia) jak i stojacej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
BUHAHA . To Wodyn i inni pisali żeby lepiej robić bez oparcia a najlepiej na stojąco żebyś Ty swoim myśleniem klato***** ich negował. Spoko. Twój wybór.
PS. Nie nie prawdziwa bo prawdziwa.
PS2.Poszukaj na forum było ładnie napisane wszystko

Zmieniony przez - Ciupelek w dniu 2008-10-30 16:52:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13383
Siedząc lędźwie są bardziej obciążone niż stojąc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2443
W pozycji siedzącej: staramy się zwracać dużą uwagę na prawidłową pozycję-przez cały czas należy mieć wypchniętą ku przodowi klatkę piersiową i zachowywać naturalna krzywiznę kręgosłupa. Taka pozycja zabezpiecza (oczywiście nie w pełni) przed urazami dolnego odcinka kręgosłupa. (można zastosować oparcie o ławkę-zmniejsza naciski na dyski międzykręgowe).
Z atlasu cwiczeń;
a i "nieprawdziwa" pisze się razem

Pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1676 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25938
adam..napisales ze masz problemy z kregoslupem wiec zrezygnuj narazie z wszelkich form wyciskania dopoki nie skolujesz laweczki z oparciem zdrowie jest najwazniejsze! samo unoszenie chantli bokiem/z przodu/w opadzie wystarczy by rozwinac wszystkie aktony miesni naramiennych..
a wracajac do samego wyciskania na barki to najbezpieczniejsza forma beda "arnoldki"na laweczce z oparciem, a wyciskanie sztangi stojac jest najbardziej kontuzjogenne, poniewaz do niestabilnej pozycji kregoslupa poprzez brak oparcia dochodza jeszcze niekontrolowane ruchy bioder..pozdro

Ciupelek..wodyn, ani nikt z pojeciem nie proponuje wyciskania stojac osobie z jakimkolwiek urazem kregoslupa

Zmieniony przez - mały666 w dniu 2008-10-30 17:08:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2443
oj ciupelek- chyba glupio teraz byloby wysmiewac opinie malego666 -w koncu on zaczynal przygode z silownia gdy Ciebie jeszcze na swiecie nie bylo....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
a) nie wiek i wymiary świadczą o wiedzy
b) przecież ja nie poleciłem żadnego z wyżej wymienionych wyciskań przy problemie z kręgosłupem lecz napisałem że wyciskanie stojąc "mniej" obciąża kręgosłup ponieważ dłuższa jest linia amortyzacji + można uginać kolana.
PS.axilo nie przytaczaj mi atlasu bo on był aktualny za czasow Weidera i "No Pain No Gain". Na dzień dzisiejszy atlas nadaje się dla pan z aerobiku.

Zmieniony przez - Ciupelek w dniu 2008-10-30 17:21:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy na masę

Następny temat

Muay Thai+Siłownia

WHEY premium