SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kto pyta nie błądzi

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2926
Witam.
Pytanie nie tylko dla wtajemniczonych :
Kolejny zestaw suplementów zamówiłem. Tym razem żeby nie zmarnować wydanej kasy przez złe stosowanie tego jest pytanie :
Jak stosować BCAA oraz Białko?
BCAA tylko przed treningiem siłowym/aero (ew. w trakcie) [jaka dawka? 10g czy stosować się do 1g/10kg mc / na ile wcześniej je zażyć przed treningiem, godzinę wcześniej czy tuż po wejściu do szatni?]

Białko po treningu siłowym [dawka 30g w 300ml mleka? / na jaki czas po treningu? bezpośrednio przyrządzone i wypite po wejściu do szatni?

Zmieniony przez - AnonimBS w dniu 2011-07-28 21:00:57

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 332 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13706
Tak jak napisałeś BCAA przed treningiem (ok 30 min) w dawce 10 g wystarczy. A bialko bezpośrednio po treningu, możesz dorzucić jakieś węglowodany do szejka. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok dzięki Jakub, sogacz idzie.

Jeszcze jedno pytanie : odnośnie treningu HIIT
Rozumiem że całość (rozgrzewka [3min], sprint[15sek], trucht[45sek], ochłonięcie[5min]) nie powinno przekraczać 20-25min? Czy też wlicza się jedynie sprint i trucht.
Jaki jest optymalny czas sprintu i truchtu? Tak jak pisałem 15/45sek czy też inaczej można.

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30760
Liczysz czas treningu właściwego, a optymalny czas to taki, jaki da Ci na tyle w kość, żebyś mial wrażenie, że zaraz wyrzygasz płuca

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
I sog także dla Ciebie.

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kostka rosołowa-pytanie