SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kto ma przewagę fizyczną

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2262

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2014
Cześć, pomijając niektóre czynniki spytam po prostu wprost. Kto jest silniejszy, ktoś kto ma 170cm i waży 90kg czy ktoś kto ma 190cm i też waży 90kg? Mi się wydaje, że silniejsza będzie osoba niższa, szkielet krótszy, ale większa masa mięśniowa, i myślę, że to jest ta przewaga. Osoba niższa zdecydowanie lepiej poradziłaby sobie w parterze właśnie ze względu na przewagę siły, co o tym sądzicie? Ja osobiście jestem tym wysokim, 182cm kwalifikuje mnie jeszcze w wadze do 67kg, i szczerze bałbym się walczyć z kimś niższym, wolałbym z wyższym. A wy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ziumol daruj sobie.

Damren
To daj mi linka do tych tematów, poczytam sobie o nich ;d


Nie ma za bardzo co w nich czytać gdyż szybko kończyły się tym samym wnioskiem co napisałem.

Trzeba odnaleźć w sobie złoty środek i jak najlepiej wykorzystywać swoje warunki. Dopasować styl walki do swoich możliwości. Są zawodnicy zarówno wysocy i chudzi, niscy przypakowani, jak i też "średni". Jak troche potrenujesz i nabierzesz doświadczenia to sam będziesz wiedział jak najlepiej Ci sie walczy i w jakiej wadze najlepiej sie czujesz.

Temat zamykam bo już i tak poraz kolejny tutaj nic odkrywczego nie wymyślimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2449 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12760
Nie ma ogólnej zasady niski i umięśniony= win in graund wysoki i szczupły= loser
i co do tego co napisałeś o tym że wolał byś walczyć z wysokim niż niskim "nie ocenia się książki po okładce" :d
I o jaką "siłę" dokładnie Ci chodzi bo chyba nie statyczną czyli np kto więcej pociśnie w martwym ? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2014
No wiesz o co chodzi, o ogólną siłę fizyczną, siłę ciosu, krzepę w parterze... i mi tu nie chodzi o poszczególne osoby, tylko o uogólnianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 423 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9117
z tym parterem to nie do końca tak jak napisałeś, jeszcze pozostają cechy takie jak wytrzymałość czy technika.w stójce znowu dużo większy zasięg też utrudnia walkę mniejszemu,ale to tylko teoria...

,,Kto trening dziś odpuszcza ten się z gejem w nocy puszcza."-Mirko Crocop Filipović

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 422 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8777
loteria nic wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 475
niski zbity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Lepiej przygotowany fizycznie i psychicznie do walki ma większe szanse .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Wygra lepiej przygotowany. IMO wzrost nie ma aż takiego znaczenia w grapplingu z racji tego, że niski i wysoki ma swoje plusy i minusy. A Twoja teorię obala fakt, że np. MP ADCC jest Narkun - najwyższy w kategorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma na to reguły, chodzi o to by jak najlepiej wykorzystywać swoje warunki fizyczne i dopasować styl walki do swoich możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2014
No niby tak, ale spójrzcie np. na Grove. Mamed był mniejszy i masa mięśniowa była zdecydowanie po stronie Khalidova, dlatego był silniejszy. Tak samo Moks vs Naruszczka. Niby Moks mniejszy, ale nie płakał z tego powodu, wystarczy obalić i już się ma przewagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Popatrz na Jonesa albo Diazów. Przykładów jest wiele zarówno w jedną jak i w drugą strone. Z resztą ten temat już wałkowany X razy był
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z nogami (sztywnośc, ból)

Następny temat

Trening dynamiczny i siłowy .

WHEY premium