SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kto leszy = Bokserzy czy K1 (kałowcy ;-) )

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez KAIN z działu Liga MMA.
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1465 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5238
Wbrez pozorą nie bede "mówił" że wg. leszy jest ten a ten - tak jak już tu i na innych forach pisano już 100 razy.

Ciągle te same argumenty.
Bokserzy sa lepsi bo tam sa wieksze pieniądze więc zawodnicy z K1 czy UFC się boją walczyc na takim poziomie. Zawodnicy K1 itp to jakies odpady którym się nie udało w boksie, itd itp.

Za to druga strona mówi = bokserom oferuje się milion dolarów za kazda wytrzymaną minutę w ringu z zawodnikami K1 czy UFC itd.
Ale sie bokserzy boją bo to tchórze - prawdziwi "fajterzy" sa w K1 itd itp.


I tak sie targają jedni zwolennicy z drugimi. A ja pytam o czy tu kuźwa mowa?
Co wy chcecie udowodnić?
Być może zawodnicy K1/UFC wygrali by z bokserami - bo od wielu lat uczą się innych technik!!!!!!!!!! (nogi, duszenia itd.)
Co w tym dziwnego?

To tak jak by ktoś powiedział bokserowi - ty jestes d.u.p.a a nie zawodnik bo jak bym z nożem do ciebie wyskoczył to bym cię zabił.
I co? Bokser od razu ma lecieć by cos udowadniać?


To tak jak by ktoś kolarzowi zarzucał, że jest dupa a nie sportowiec - bo niech wygra marato by udowodnić że jest mocny, a nie na rowerku sobie pedzi. I niech to zrobi od razu!!! Dajemy ci miliony- udowodni to teraz!! Przecież tez niby jesteś wytrzymały, tez pracują nogi itd.


Ludzie to jest chore.
Kazda dyscyplina jest mimo wszystko inna.
Równie dobrze bokserzy mogli by wołać zawodników z K1 czy UFC - no pokazcie w ringu na zasadach bokserskich kto lepszy?!!!
I co ? Prawdopodobnie by była miazga. Cały ten Sapp, Gracie i spółka by poległa. Mimo swego szaleństwa czy odwagi.

--------
Ktoś powie. No dobra, ale to w K1 jest prawdziwszy sport - bo tak sie walczy na ulicy itd. Bo gdyby byli na ulicy to wygrał by ten z K1 czy UFC, bo......... , bo....... sro tam i siamto.

A gowno prawda. Jak wyglądają bójki? Oto 95% walk na ulicy toczy się tak:

- bije sie kilku na kilku, bądź kilku na jednego. A tu techniki w parterze czy duszenia odpadają!!! Potwierdzają to sami najlepsi z K1 czy UFC: "nigdy nie złaź do parteru jak jest kilka osób". Jak juz liczy się szybkość i stójka, nie ma czasu na duszenia a parter to zabójstwo.

- na ulicy kopmpletnie nie ma regół. Można dłubać po oczach, kopac w jaja, ***nąc kamieniem, nożem, bronią. To wszystko nie ma nawet w K1 czy UFC gdzie sa niby "walki bez regół"/

- na ulicy nie ma rund, sędziów, jest tylko dziki prymitywizm, i walka na chama.

---------
W czym więc niby K1 czy UFC jest bliższy życia?
Męska walka to wg. mnie walka bokserska. Chłop na chłopa - walka z godnością.
Jak wyglądają za to walki K1 czy UFC ? Atak na nogi, czy z kolanka w głowę?! To jest poniżej godności męski walk. :) - powaznie zabrzmiało, ale tak uwazam.
Jak mamy sobie cos do wyjasnienia na ulicy (ostateczność) - to chciałbym walczyć jak facet z facetem(jak "ludzie") a nie jak małpy czy chamy ze wsi (nie urażając nikogo).

-------
Uważam więc że zawodnicy K1 czy UFC moga śmiało rzucać wezwania bokserom - "chocie walczcie z nami, jak jestescie gieroje."
Bo mają w swoich regułach wieksze sznse. Wiele lat ćwiczą coś czego bokserzy przewaznie nie ćwiczyli wcale.
Takie więc buńczuczne gadanie zawodników z K1 czy UFC - ma więc podnieśc range ich zawodów i zwiększyć ich gaże. Patrzcie - oto nas sie boją bokserzy.
Kuźwa - no bo to inna dyscyplina!!!
Jak ktoś ma dodatkową broń (duszenie, kopniecia) - to nie dziwota ze ma wieksze sznse z kim kto sie tego nie uczył.
I co to ma dowieść? Ze w K1 sa bardziej męscy czy odważni?

Jak tylko o to chodzi, to równie dobrze bokserzy moga mówić: To pokazcie odwage i mestwo w boksie. Co więcej , chcecie dobrze zarabiać -to w boksie jest wieksza kasa.
I czemy nie przechodzą? Boją się? Ano,tak - bo absurdem jest oceniać jednych pod katem drugich.
Nie można więc powiedzieć że tu albo tu sa odważniejci -lub że ten sport jest lepszy bo bardziej życiowy.
Kazdy spot ma jednak swoje reguły, i wcale nie sadze że K1 czy UFC jest bliższe życia.
Jak pokazałem wyżej - w prawdziwych bójkach często technik z K1 czy UFC nalezy wręcz unikać - a poza tym to jednak troche odczłowieczony sport. Duszenia czy kopnięcia z kolana w głowę są mało męskie, i w pewnym sensie tchórzowskie. Dla mnie to prawie to samo co kopniecie w jaja. Prawdziwi faceci powini walczyć mimo wszystko z jakimiś regułami i honorowo. A to już jest bliższe boksowi.

--------
napisałem to nie by pokazać wyższośc boksu nad K1 - sam ogladam z wielkim zaciekwieniem te zawody.
Napisałem to po to, by każdy zrozumiał - iż każdy sport MA SWOICH MISTRZÓW. I mistrz kazdego sportu zasługuje na szacunek - z tego faktu że jest najlpeszy w okreśnonych regułach. Teksty więc zawodników czy organizatorów zawodów K1 czy UFC - uważam za ponizej pasa!!! Rozumiem to, bo zalezy im na rozgłosie - by kosztem boksu wyrwać trochę kasy dla siebie. Ale jest to raczej godne politowania.
To dla mnie taka sytuacja jak by organizatorzy maratonów smiali się z mistrzów kolarstwa - iz sa cieniasami, bo boja sie biegać maratony czy na 10km - a to przeciez prawie to samo, te same mięśnie, wytrzymałośc itpd.

Ludzie, zlitujcie się, toż to żenada.
:) amen

siła w naturze....

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1637 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4489
z tego co wiem z historii tego forum to wyszlo z postu gdzie ktos powiedzial ze lenox lewis zlalby ich wszystkich ;) i to rozpoczeo wojne ;)

" Racja silniejszego zawsze lepsza bywa "
" Najslabsze psy najglosniej szczekaja "
https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

" Racja silniejszego zawsze lepsza bywa "
" Najslabsze psy najglosniej szczekaja "
-= SFD FIGHT CLUB =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podobala mi sie wypowiedz Abidiego po walce z Botha.

"Nie narzekam chociaz jestem nizszy niz Cleant Eastwood, chociaz nigdy nie dolacze do grona kulturystow, chociaz nie znam setek przyslow. Nie narzekam, bo fruzie wola optymistow!" [Lona]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Wortal - zgadzam się z Tobą w 99% !! Łap sogacza!!

Your flesh is soft. My fists are invincible. Realize your agony!

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gosc napisal, ze atak na nogi i kopniecia w glowe sa ponizej godnosci mezczyzny Z tym sie oczywiscie nie zgadzam.

"Nie narzekam chociaz jestem nizszy niz Cleant Eastwood, chociaz nigdy nie dolacze do grona kulturystow, chociaz nie znam setek przyslow. Nie narzekam, bo fruzie wola optymistow!" [Lona]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1465 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5238
Wiesz, jak bym był bardziej dosadny - bym powiedział że wszelka walka wsód ludzi jest poniżej godności człowieka. W końcu mamy mózg od takich spraw. :)

ale zycie jest takie że jedni mają go mniej i czasem trzeba się bronić.
Tu faktycznie przydają się techniki z K1 czy UFC. Ale przeważnie jest kilku na jednego lub kilku na kilku - tutaj więc przydają się techniki bokserskie lub szybkie nogi :)

siła w naturze....

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1460 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6141
wiesz wortal to nie mozna powiedziec ze na kilku lepszy jest boks bo gdy masz kopniecia latwiej utrzymywac dystans i kick bokser biega nie gozej od boksera


mma fighter
syn B.Lee
przyszły mistrz praida

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

SFD FIGHT CLUB
Champion i BYKU17 Brotherhood of Martial Artists

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 713 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6732
zgodze sie z toba co do tych porownan - luzik

"Duszenia czy kopnięcia z kolana w głowę są mało męskie, i w pewnym sensie tchórzowskie." ale jezeli chodzi o to to co wedlug ciebie jest MESKA walka ??? stanie na przeciw siebie w pol dystansie i bicie sie piesciami po glowie ??? Czlowieku widac ze zadnych ze sportow typu karate taekwondo bjj nie trenowales i dlatego masz takie podejscie.

!!! To have Perfect Body You must have Perfect Mind !!!
!!! Champions are Made not Born !!!

##################
#Barlinek Rulezz#
##################

!!! RURU PASZCZU Rulezzz !!!

!!! Champions are Made not Born !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1465 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5238
Bo uważam że jakieś duszenia, szczypania, wykręcania reki są dobrym pomysłem dla walka w kisielu lub na chamskiej imprezie obszczajmurów :)

Jeśli tak ma wyglądac walka to faktycznie od razu kopać w jaja bo to jest skuteczniejsze niż KO ;) Ale sorrry - jak ktoś by mnie w pierwszej sekundzie walki kopnoł w jaja, to pewnie bym przegrał - ale bym kolesia i tak uważał za tchórza.
Po prostu tak uważam, to pójście na łatwiznę, rwónie dobrze można wziąść nóż czy broń.

Ale już nie oto chodzi, by teraz dywagować co lepsze w bójce i co bardziej męskie.
Nie o to mi chodziło.

Chodziło mi o szacunek dla mistrzów, takich jak karate, zapasy czy boksu itp.
Te dyscypliny maja swoje reguły - przez co walka jest "szlachetna i honorowa" - i to że czasem nie przydają się na ulicy, wynika z chamstwa i zdziczenia jakie panuje. A sport to sport.
Ulica to ulica, mozna całe życie ćwiczyć MMA w nadzieji że to nam pomoże na ulicy - a okaże się że zginiemy od łomu/noża czy strzału z broni.

---
Jeszcze jednak taka uwaga co do przydatności nóg. Kiedyś w bójce ulicznej, kumpel machał noga - faktycznie kilka razy mu się udało, ale potem mu te noge złapali, wywrócili i zmasakrowali lekko. :)
Poza tym machając noga się szybciej męczymy (przynajmnie ja ;))))

siła w naturze....

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1460 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6141
aby zalozyc dzwignie czy pozadne duszenie trzeba sie na tym znac nie porownuj tego do szczypania czy kopniecia w jaja ktore tez uwazam za nie honorowe
co do szacunku na najwiekszy zasluguja ci ktozy walcza nie wazne w jakiej formule na rowni bede patrzl na mistrza kumite w kk i mistrza swiata w boksie liczy sie odwaga i lata pracy nad soba prosze nie obrazaj wiecej mistrzow mma muwiac tak o technikach uzywanych w walkach ufc czy praida <nikt tam nie gryzie nie szczypie i nie kopie w jaja>

mma fighter
syn B.Lee
przyszły mistrz praida

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

SFD FIGHT CLUB
Champion i BYKU17 Brotherhood of Martial Artists

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1465 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5238
Mówiąc o kopaniu w jaja, szczypaniu itp - miałem na mysli ulicę.
Jak widzisz nawet w K1 czy UFC sa jakies reguły, rundy itd.

Dlatego wkurza mnie jezeli jakas organizacja puszcz teksty w stylu:
- tylko tutaj sa odwazni i prawdziwi wojownicy, buahahah.

Teoretycznie jest wręcz odwrotnie, bo w boksie kazdego roku ktoś ginie, kontuzje i ciężkie nokauty sa na pożądku dziennym. Pod tym wzgledem jest już nawet lepiej w K1. :)
Więc te buńczuczne wypowiedzi w stylu:
"nawet Tyson i Roy sie boja walczyć w K1" - mnie po prostu śmieszy.

------
Troche jest tak ze jak chce się byc dobrym w wielu dziedzinach - a tak jest w MMA - to nie jest się doskonałym w niczym.
I tak pewnie jest.

Za co więc się nalezy szacunek dla mistrzów MMA ? Pewnie za to że sa doskonali w tych mieszanych stylach, przez to maja faktycznie większe szanse w swojwj działce w bokserami, a mizerne na ringu na zasadach bokserskich. Normalka.

MMA - to po prostu nowy sport, jeżeli ktoś jest w tym najlepszy - to szacuneczek - dlatego też to oglądam :)

siła w naturze....

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 331
zgadzam sie z wortalem prucz tego rze kopanie w glowe duszenia, tarzanie sie po ziemi to ponirzanie sie ,tylko trzeba to umiec robic.
KOPANI durzo moze dac w walce ale trzeba najpierw umiec kopac bo gdy sie nie umie to latwo sie traci rownowage
bokserzy moim zdaniem maja durze szanse w k1 mniejsze w pride
glupota jest walka sapp vs tayson (to jest raczej pod publike) sap nie ma najmniejszych szans z taysonrm!!!!!!!!!! bo nic nie potrafi!!!

SĄ wielcy wojownicy i jest RICKSON GRACIE!!!

SĄ wielcy wojownicy i jest RICKSON GRACIE!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenia na szpagat i wysokie kopniecia itd

Następny temat

Remy Bonjasky - stronka

WHEY premium