SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kto czytał artykuł z czerwcowego numeru "MMS komandos" niepotrzebni ..??

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 3497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147
cześc. chciałem zapytać kto czytał artykól wymieniony w temacie i chciałbym przeczytać wasze opinie na temat tak gorzkiego artykułu na temat WP ..

Musze jeszcze dużo ćwiczyć

Nitorus Oxide Systems

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stepien jakos umknal mi Twoj post.

A wiec szkolenie odbywalo sie na terenie wynajetej fabryki (out of order) w samym srodku Lodzi. W pierwszy dzien byly podstawy w stylu postawy z bronia, poruszanie sie i rozne sytuacje w bodyteamach (zaciecia broni, zmiany magazynka itp). Potem sporuszanie sie sekcjami (po 6, 8 osob) w terenie miejskim, na zewnatrz i wewnatrz budynkow, wejscia, czyszczenie pomieszczen. Kilka cwiczen z podzialem na grupy atak - obrona. Cale szczescie ze wzielismy ze soba liny, pozjezdzalismy, powpadalismy przez okna (z szybami, mozna bylo rozwalac ). Przez noc mielismy zaplanowac akcje odbicia zakladnikow z terenu fabryki, a nastepnego dnia wykonywalismy ja. Byly dwa podejscia.

Ogolnie bylo za***iscie.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

-= Badz dzielny! =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
To weź coś przybliż bo ja nie czytałem ale chętnie bym podyskutował.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

"Z...j się a nie daj się"

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147
no spróbuję chodziło o brak w polsce rezerw dla poslkich sił specjalnych "Podczas gry nawet bogatsze i potęrzniejsze państwa chętnie wykorzystują potencjał twiący nie tylko w byłych żołnierzach ale i chcących poświęcić choć cześć swego wolnego czasu na rzecz wojska cywilnych ochotnikach, tworząc z nich uznane jednostki specjalne bojowe rzezerwy, w polsce beztrosko się z nich rezygnuje" tak brzmi nagłówek artykółu. Przedstawiono tam 7 postaci które zazwyczaj po rozwiązaniu jednoski nie dostały przydziału w innych jednostkach w kilku przypadkach nawet z najwyrzszą kategorią zdrowia i szczytowej formie fizycznej 1 postać po oddaleniu go od służby chodził przywatnie zaliczał skoki spadochronowe chodził na szczelnice zdobywał informacje na temat nowych taktyk i wkoncu znów wrucił do wojska chciał słurzyć w lublincu ale na WKU powiedziano mu ze jest etat w żandarmeri. on odparł "- żandarmeia? coja wiem i żandarmeri?ja jestem z jednostek bojowych, z lini , a w zasadzie do sziałania na tylach wroga! co mi pan proponuje uganianie się na maruderami na tyłach? zresztą żeby nawet- w sztabie nie będę siedział" padła odpowiedz "-ja nie proponuję przepisy każą przydzielić wedlug miejsca zameldowania, a tu mam tylko taka jednostke - pan sie nie boi, i tak nie ma pieniedzy na ćwiczenia rezerwistów raz na kilka lat sciągnę na 2-3 dni" po 2 latach trafił na takie ćwiczenia na 2 dni 1 skonczył się na odebraniu mundurów i odczytu przepisów dotyczących ćwiczeń i mobilizacji rezerwy. w 2 dzien poszli na strzelnicę gdzie odali 5 sztrzałów na celnosc i skupienie potem rozpoznawali znaki taktyczne NATO i na tym sie skonczyło. . 2osoba była antyterrorystą któremu podoba sie służba w takiej jednostce ale brakuje mu "zielonej taktyki" "my działamy głuwnie mieście szybkie akcje czasem po długim czakaniu. wpadamy obezwładniamy, kujemy, wyprowadzamy i po robocie. kownowje czy pilnowanie lumpów na rozprawach to w ogule zadne zajecie trenigni bywają fajne , ale czy to na miejscu czy w zgrupowaiahc w zasadzie ciągle robimy to samo: czyszzenie pomieszczen wyciaganie z samochodu trohe zjadnuw z smiglowaca i po budynkach. nurkowanie tylko w celu poszukiawnia wlok lub przedmiotuw z przestepstw a ja lubie tez lasy brakuje mi dzialan typu wojskowego juz nawet myslalem czy nie przeniesc sie do straży granicznej bo oni wincej operuja w terenie z drugien strony wiekszosc mioch koleguw nie sluzylka w wosjku tylko odrazu wstapila do policji i nie ma pojecia nawet o podstawach dzialanie w wpolu zasadzke czy podejcie do obiektu pewnie robili w oparciu o to co widzieli w telewizji, na fiolmach wojjenych. i w czym w tych naszych biało-szraych plamiaczkach widocznych w lesie z kilometra? to nasza slabosc szkoda ze nie ma wspulprazy z wojskiem my bysmy ich poduczyli dzialania w budynkach oni nas patrolowania maskownia i innych wojskowych specjlanisci; ale i tak od lat nikt tego nie morze zorganozowac to przecierz nie pojade na wlasna reke do jakis zwiadowcuw czy komdosuw i nie powiem ze chcialem dolachyc do cwiczen.
gdzy slyszy ze w pulku komandosuw austrailskiej rezerwy i wposrud amrykanskich "zielonych beretów" z gwardi narodowej jest sporo policjantuw w tym z grup specjalnych SWAT kreci glowa.
- to nie mogli by u nas storzyc takcih jednostek? na pewno z samej policji bylo by duzo chetnych a wojsko tez by skorzystalo na takich ludziach nie wiem zjakby bylo z pogodzeniem sluzby w 2 ruznych miejscach ale wielu antyterrorystów odeszlo do cywila i napewno tez brakuja im ciekawych zajec policja opd razu o nich zapomaniala a wojsko nimi nie interesowali bo to ludzi z innej firmy." 3 postac odrazu interesowala sie wojskiem i wszytkim co z tym zwiazane do studi prawniczych naklonili go rodzice interesował go GROM ale slyszac o morderczej selekcji wydala mu sie ponad jegoi sily z czasem trenujac tajski boks uczestniczac w górskich wyprawach surviwalowych po zaliczeniu skokó spdochrnowych w aeroklubie i lotach na paraglajdach uwierzyl w siebie ale był juz po studiach pracowal w dobrze prosperujacej firmie ozenil sie i na swiat przyszla curka. i teraz nie bedzie sie wyprowadzal na 2 koniec polski by byc komadosem skoro ma rodzina dziecko dobra prace i z pewnoscia mugl by slurzyc w odzialach rzerwy ale w polsce ich nie ma ........

Musze jeszcze dużo ćwiczyć

Nitorus Oxide Systems

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 985 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8743
Ten antyterrorysta z artykulu jest troche niezorientowany w temacie, bo z tego co wiem to takie wspolne dzialania AT z zolnierzami sa od kilku lat praktykowane na slasku, gdzie 18. batalion desantowo szturmowy trenuje razem z antyterrorystami

You Can Run, But You'll Just Die Tired!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147
no ja tego nie wiem taka byla jego wypowiedz w tym artykule

Musze jeszcze dużo ćwiczyć

Nitorus Oxide Systems

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No dobra ale ja nie rozumie tego pana z at. Jak mu sie nie podoba to niech idzie do SG, po co zielona taktyka w terenie zurbanizowanym? F-usz AT ma takie a nie inne zadania i szkolenia z zakresu zielonej, nie wiem jakiegos suwiwalu itp. byly by strata pieniedzy.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

-= Badz dzielny! =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Z tego co wiem, to jest w Polsce kilku zapaleńców, którzy próbowali (próbują) stworzyć podstawy rezerwy sił specjalnych (o ile dobrze pamiętam to są to ludzie powiązani z fundacją byłych żołnierzy JS). Ale biorąc pod uwage stan finansów polskiej armii i poziom intelektualny SG to jest to głos wołającego na puszczy.
Pieniędzy podobno nie ma na nic, a jeśli odchudzają np. Grom to na rezerwę i tak miejsca ani srodków nie będzie.
Reforma SZ RP i tak doprowadziła do ich rozstroju więc i tak przed wszystkimi jeszcze lata pracy i cierpliwości zanim coś się zmieni.

Bo jeżeli gen. Piątas nie jest przekonany o potrzebie posiadania JS to i tak nie ma o czym mówić. Zresztą gen. Petelicki dość jednoznacznie wypowiedział się o SG.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

"Z...j się a nie daj się"

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rezerwa Sil Specjalnych to inna bajka, mjr Wojcik prowadzi od czasu do czasu szkolenia dla Strzelca i nie tylko. 2 miechy temu bylem w Lodzi na takim, bylo tv, moze puszcza niedlugo w 'nie tylko dla komandosow'

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

-= Badz dzielny! =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1941
Rzoov mozesz przyblizyc na czym polegało to szkolenie??
Pozdrawiam

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />


Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

SFD FIGHT CLUB


Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147
widze ze dyskusja się rozwinęła szkoda ze bylem na wakacjach to powiedzcie mi szczerze teraz mam 15 lat i zchizy na punkcie wojska i AT i po waszych wypowiedziach wynika ze polska armia jest stracona wienc napiszcie czy jest senns za rok isc do LP profil wojskowy i isc do AT GROMU 1psk KP SG czy jest sens ??? czy lepiej do konca zycia sie bawic w ASG albo paintball ?

Musze jeszcze dużo ćwiczyć

Nitorus Oxide Systems

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
To że jest jak jest nie znaczy że za kilka lat nie będzie lepiej.
A poza tym dobrze jest mieć w życiu jakiś cel.

Także nie trać nadziei.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

"Z...j się a nie daj się"

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty GROM "PROTEKTOR"

Następny temat

Sklepy

Wiecej