SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Który plan wybrać?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 17 lat Na forum 336 dni Przeczytanych tematów 166
Cześć! Mam 16 lat, 72 kg, 183 cm wzrostu. Od stycznia do tej pory ćwiczyłem fbw. Moim celem jest przyrost masy mięśniowej całego ciała.
Wiem, że fbw jest dobre dla początkujących ale czy oznacza to, że jest mniej skuteczne niż inne sposoby treningu?
Przy planach split, które znalazłem jedną partię mięśni ćwiczy się raz w tygodniu ale po 4-5 ćwiczeń.
Nie wiem który z tych planów będzie lepszy. A może wszystko jedno który wybiorę?
Chciałbym też wiedzieć czy split i fbw charakteryzują się jakimiś odmiennymi od siebie efektami (głównie to mnie interesuje),
np szybkość przyrostu mięśni itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy plan dla ogółu. Są pewne standardowe rozwiązania, które na większość z nas działają lepiej. Nie jest powiedziane, że dla Ciebie przez cały okres treningów siłowych plan fbw będzie najlepszą opcją.

Ale na ten początkowy okres treningowy fbw jest bardzo dobrą opcją i jeśli dobrze do niego podejdziesz to na prawdę sporo z niego jesteś w stanie wyciągnąć.
Plan fbw powinieneś oprzeć na podstawowych ćwiczeniach siłowych i w nich pracować nad techniką wykonania ćwiczeń, pilnować chociaż powolnej progresji ciężarowej i odpowiednio się odżywiać adekwatnie do swojego celu treningowego.

To jest czas tego pierwszego kontaktu z siłownią, wypracowania podstaw, dobrych nawyków treningowych i dietetycznych.

Ale to dopiero wstęp do zabawy siłownią, później można się nią bawić, zmieniać formy treningu, aktywności, szukać drogi dla siebie i sprawdzenie co działa na Ciebie lepiej, a co gorzej tak abyś kolejne mikrocykle planował bardziej indywidualnie i świadomie pod siebie.
Bo im będziesz bardziej zaawansowany tym podejście musi być bardziej dostosowane do Ciebie.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-06-13 09:40:35

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Jedź FBW bo to jeden z najlepszyhc planów a ty jeszcze długo długo będziesz poczatkujacy , ja ćwicze FBW srednio 5 miesiecy co roku a nie uważam sie za poczatkującego więc też weź nie powielaj takich rzeczy ze taki czy inny plan będzie lepszy czy gorszy bo kazdy plan będzie dobry jeśłi będzie dobrze uszyty pod nasze potrzeby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
FBW jest jak najbardziej pełnoprawnym treningiem i wcale nie jest gorszy od splita czy innej metody. Ci co uważają, że to gorszy trening, po prostu nie umieją treningu w tej metodzie ułożyć.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trener personalny Kraków

Następny temat

Ocena planu treningowego

WHEY premium