SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krzywa przegroda nosowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2761

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 237
Witam, mam krzywa przegrodę nosową. Nie wiem czy jest to duże skrzywienie czy nie. Tak naprawdę to mi to w niczym nie przeszkadza bo oddychać mogę na dwie dziurki z tym że jedna oddycham normalnie a drugą to tak że prawie nic nie wciągam, ciekawą sprawa jest też to ze nie mam "ustalonego" na która dziurkę oddycham lepiej, raz jest tak że na prawą, a w innym czasie na lewą. Tak jak wcześniej pisałem nie przeszkadza mi to bo w sumie mogę normalnie oddychać, jednak wiem że po operacji czułbym się lepiej (lepiej bym oddychał i prawdopodobnie nie miałbym tego wiecznego kataru).
Moje pytanie polega na tym czy warto iść na taką operacje skoro mi to tak mocno nie przeszkadza. Mam 17 lat i tak szczerze mówiąc to najbardziej obawiam się tego żeby te skrzywienie się nie powiększyło (już raczej nie będę rósł)
A tak w ogóle to te skrzywienie jest duże ?

http://imageshack.us/photo/my-images/199/zdjcie0086dj.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/804/zdjcie0088nm.jpg/

Zmieniony przez - Kryf w dniu 2011-06-13 14:32:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 141 Napisanych postów 2261 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24495
Byłeś z tym u laryngologa?
Szwagier poddał się takiemu zabiegowi i nie narzeka. Pamiętaj tylko, że w państwowej placówce, na taki zabieg, czeka się nawet rok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Byłem, ale nie z tą sprawą i przy okazji mi powiedział że mam krzywą przegrodę. Z tym rokiem to mnie zdołowałeś... .

EDIT
Te moje skrzywienie tak w ogóle jest duże ?

Zmieniony przez - Kryf w dniu 2011-06-13 22:18:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 771 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18704
Na fotkach i tak nie pokażesz jak to wygląda wewnątrz, a to jest najważniejsze. Ja miałem na zewnątrz praktycznie niewidoczne, w środku było co poprawiać - objawy miałem podobne (wieczny katar, zwykle oddychanie na jedną dziurkę - też raz jedną raz drugą). Zrobiłem operację i przeszło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16683
to jest forum o urodzie - idz do fachowca w tej dziedzinie - LARYNGOLOGA, ktory rozwieje Twoje watpliwosci.
opinie nt. tej operacji sa rozne, jednym pomaga u innych nie ma poprawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 676 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5389
A jak to jest z tą operacją? Nie jest to czasem zabieg? Wiąże się to z pobytem w szpitalu? Słyszałem, że robią to bez znieczulenia co mnie skutecznie zniechęca. :)

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16683
chyba jakis tam pobyt w szpitalu jest.
a o braku znieczulenia nie slyszalam - miejscowe lub narkoza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 329
mnie laryngolog zachęcał do operacji ale jeszcze poczekam :) da się żyć a zabieg, który bym miała to ok 1,5h narkoza w tym czasie obrabiają chrząstkę na stole wsadzają na miejsce i wybudzanie. Potem ok 3 dni w szpitalu - obserwacja ale bardziej po narkozie :)
ok 2 tygodnie opuchlizny więc zalecenie w domu siedzieć. Po miesiącu wszystko powinno się wygoić

jakoś to do mnie nie przemawia. co prawda ciągle mam katar, czasem śpię z otwartymi ustami i gardło wysiada ale jakoś tak trochę się boje :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak w ogóle to jakieś blizny na nosie po tej operacji są ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2836
Na zabieg z NFZ czeka sie dość długo.Pewnym sposobem jest pójście do laryngologa prywatnie i wystawienie przez niego skierowania na zabieg.Ja miałem zabieg pod narkozą i po 2h wypuścili mnie do domu.Później kontrola po tygodniu.Szwy same sie rozpuszczą i nie ma żadnych blizn.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 329
hej dansker80, a czy widzisz jakąś różnicę wizualnie?
no i czy warto było? komfort życia itp?

a mnie laryngolog mówił że zostaje się na obserwacji :) Twoja wersja mi się bardziej podoba :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

strzyka w barku

Następny temat

Oliwa z oliwek i twarz ? Proszę o pomoc

Wheya