SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krwiak małżowiny usznej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22332

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Lady M z działu Uderzane.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1031 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9023
Witajcie,
piszę do Was, ponieważ sam jestem uderzaczem i najprawdopodobniej wskutek tego zrobił mi się krwiak małżowiny usznej.

Poszedłem do laryngologa i w pierwszej wizycie wbiła mi ugłę w ucho i wyssała co tam się dało, ponosiłem bandaż na głowie jako uciskacz ucha przez 4 dni po czym zdjąłem go i poszedłem na trening (sparingi były, wiem, że głupio zrobiłem), na następny dzień zrobił się masakrycznie wielki, ledwo mogłem włożyć małego palca do "przewodu słuchowego zewnętrznego". Poszedłem znów no i postanowiła doktor mnie położyć i naciąć to, pochodziłem tak z tym kilka dni i mi założyła szwy i przyszyła groszek (czy jak to tam się nazywa) do ucha i tak nosiłem z tydzień go. Następnie zdjęła ten groszek, szwy i było wszystko okay, wiadomo - deformacja ucha jakaś tam była, grube też było, ale wszystko ładnie wyglądało, nie było ani sine, ani napuchnięte.

Minęły 2 tygodnie, wszystko było dobrze (na treningi nie chodzę teraz) i ostatnio kumpel się zapomniał w szkole i ścisnął mi te ucho, lekko, nawet to mocno nie było.. znów napuchło i zsiniało momentalnie, dzisiaj byłem u doktor, powiedziała, że to normalne, że już tak zawsze będzie mi się robić, oczywiście wbija tam swoje igły, wyssała co się dało i opatrunek teraz mam. Ale co dalej, nawet jak odpoczne miesiąc czy dłużej to wiadomo, że na treningu dostane w te ucho, czy nawet na zawodach, i to na pewno mocniej niż ten uścisk kolegi..

Miał lub ma ktoś z Was krwiaka małżowiny usznej? Jak sobie radzicie albo poradziliście z tym?

Z góry dziękuję za każde odpowiedzi, mam nadzieję, że mi pomożecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Osoby trenujące sporty walki, w szczególności te chwytane, np. brazylijskie jiu-jitsu, zapasy, czy judo narażone są w sporej mierze na wystąpienie urazów małżowiny usznej. Przypadkowe uderzenia głową, kolanem, pięścią, czy otarcia kimonem mogą być powodem wystąpienia popularnych w sportach walki kalafiorów. Czym jest ten uraz i jak sobie z nim radzić? Problem nie jest taki prosty i bez wątpienia bolesny. Jednak są w miarę proste sposoby na szybkie zagojenie się ucha.

Kalafiory są urazami małżowiny usznej, w których dochodzi do pęknięcia wewnętrznej części ucha. Skutkiem tego jest stałe wypływanie krwi wewnątrz ucha, pod skórą. Powoduje to w niektórych przypadkach znaczne opuchnięcie ucha, zaczerwienienie i przeszkadzający w treningach ból. Aby zaleczyć ucho jak najszybciej i przy okazji nie mieć znacznej deformacji małżowiny przestrzegać należy kilku podstawowych zaleceń:

1. Odciągać strzykawką napływającą krew pod skórą ucha. Nie ma sensu w tym celu jeździć do lekarza kilka razy dziennie, a samemu dokonać tego za pomocą cienkiej i krótkiej igły ze strzykawką. Pamiętać należy o odpowiedniej dezynfekcji.
2. Smarować ucho maścią przeciwzapalną i przeciwbólową. Może to być np. Lioton 1000.
3. Chronić ucho w czasie treningów i sparingów. W sportach chwytanych stosuje się w tym celu specjalne kaski na uszy. Możesz również spróbować ich w sportach stójkowych.

W przypadku, gdy nie będziesz odciągał krwi z ucha, to z czasem ona ulegnie zakrzepnięciu, a ucho będzie już zawsze zdeformowane.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Można uciąć ucho.

Naprawdę głupio zrobiłeś idąc na trening parę dni po zabiegu. To jest przyczyną,że już zawsze będziesz miał nawroty, czy to normalne przy takim urazie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
przenoszę go grapplingu, oni lepiej się znają na tego typu urazach

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
U nas się na to mówi kalafior

W grapplingu jak się chce trenować mając kalafiora, zakłada się ochraniacz na uszy (takie coś):






Jako, że ty zostałeś oddelegowany z uderzanych, to wyżej pokazany raczej Ci nie zda egzaminu.

Nie ma jakiś specjalnych kasków do uderzanych z dodatkową ochroną uszy?

Tu jest dość obszerny wątek o kalafiorach:
https://www.sfd.pl/KALAFIORY_!!!-t207797.html

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2011-03-23 12:41:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 641


Sam byłem posiadaczem takiego kalafiora (tutaj nie wygląda tak źle) usunąłem go zabiegowo. Rozcięli wysuszyli i założyli saczek 2 tygodnie przerwy potem 2 tygodnie w nausznikach i teraz ucho wytrzymuje każdy uraz :D

Nigdy nie wygrasz walki jeżeli do niej nie wyjdziesz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1031 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9023
Ale krwiak to kalafior? Ja mam go w w środku w dolnej części ucha..

wszyscy, którzy się wypowiedzieli i wypowiedzą później wbije po Sogu

Zmieniony przez - Xspeed08 w dniu 2011-03-24 07:53:52
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
krwiak to kalafior.
Niestety na jakiś miesiąc czasu musisz chronić ucho przed nawet maleńkimi urazami.
Porządny kask, ale raczej przerwa od sparingów.

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2011-03-24 08:54:04
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 641
Z tego co wiem to jak kalafiora nie zasuszysz w 100% a nie da się tak (bez pomocy lekarskiej) bo każdy wysiłek fizyczny nie tylko trenowanie powoduje zwiększenie ciśnienia i pobudzenia wysięku to będziesz się męczył z takim uchem cały czas. Jeżeli nie przeszkadza Ci wygląd tego ucha za bardzo to polecam jodyne co pól godziny nacierać ucho jodyna i zasuszać w ten sposób.

Nigdy nie wygrasz walki jeżeli do niej nie wyjdziesz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
Moj kolega ma tez poszedl na trening na drugi dzien i mial praktycznie cale ucho zalepione gdzies mam fotke jak znajde to wrzuce:)
Mial zabieg ale i tak widac ze ucho nie jest takie jak powinno;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
apropos profilaktyki...

wiadomość zasłyszana... rosyjscy sambiści podczas rozgrzewki rozgrzewają również uszy (nie wiem w jaki sposób), ale że podobno u Nich problem kalafiorów nie występuje. może faktycznie powinno się zająć również uszami jako jednym z elementów rozgrzewki...

pozdro..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1031 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9023
Oki, SOGi rozdane.

Kurde, myślałem, że krwiak to coś innego.. najczęściej kalarior to w górnej części ucha z tego co widzę..

właśnie zdjąłem opatrunek, nie jest źle, wracam na sekcje od kwietnia, ale sparingi to do konca sezonu sobie daruje :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PORA NA KRZYSIA: Włodarczyk vs Palacios

Następny temat

Wydechy przy uderzaniu

WHEY premium