SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna podczas nadczynnosci tarczycy?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez King_Odin z działu Suplementacja - NASZE TESTY i promocja.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 168
Witam, od kilku lat lecze się na nadczynność taczycy, wiec postanowilem poczytac o tym w paru specjalistycznych ksiazkach. Jedna z rzeczy, ktore tam znalazłem była informacja o kreatynie. "Upośledzenie czynnosci miesni w przebiegu nadczynnosci tarczycy wiaże sie z nieprawidlowa przremiana miesniową kreatyny; w zwiazku z tym zwieksza sie strzenie kreatyny w surowicy i jej wydalanie z mocezem i zmniejsza sie tolerancja organizmu na kreatyne. Wydaje się, ze przemiana kreatyny w kreatynine ulega uposledzeniu" Potem jest sporo na temat uposledzenia i oslabienia miesni. Moje pytanie brzmi, czy w osoby z nadczynnoscia tarczycy a interesujace sie kulturystyką moga brac kreatyne (znaczy czy to ma jakis sens) a jezeli nie to co mozna brac zamiast tego. Zastanawiam sie tez czy zwiekszenie dawki kreatyny moze spowodowac normalny (taki jak u osoby zdowej) poziom kreatyny.

Gdyby ktos był zainteresowany chetnie podam dalsze fragmenty ksiazki ("Choroby Tarczycy" - Tadeusz Górowski)
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 2157 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38624
Siemasz.
Nie odpowiem Ci na to pytanie, chetnie posłucham jakiejś mądrej głowy.
Obawiam się, że po matce odziedziczyłem tę przypadłość, mam ku temu przesłanki.
Ale mi cykle kreatynowe wchodzą miodnie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
dosc specjalistyczne pytanie. mysle ze wymaga ono konsultacji z lekarzem specjalistą. osobiscie nie slyszalem o jakich kolwiek powinowactwach pomiedzy kreatyna przyjmowana droga pokarmową a nadczynnoscia czy tarczycy, ale nie pozwole sobie oczywiscie na zajecie jakiegos stanowiska w tej kwestii. teskt ktory przytoczyles faktycznie wydaje sie byc ciekawy, chetnie wysluchalbym opini specjalisty, ale obawiam sie ze mozemy sie nie doczekac...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 168
Postaram dokładnie doczytać w czym problem no i postaram sie dokładnie wypytac lekarza i endokrynologa przy najblizej okazji.
Jezeli kogos ciekawi jaka konkretna sprawa zwiazana z chorobami tarczycy to sluze pomoca (w przepisaniu fragmentow z ksiazek jakie mam).

Moze i wchodzą dobrze ale nie wiadomo jak by weszły gdyby nie to.
Niestety to moze byc dziedziczne, moja matka ma ten sam problem (tylko ona ma niedoczynnosc, co akurat powoduje wolniejsze spalanie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 513 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8595
nie powinno być żadnej interakcji między kreatyną a tarczycą, ale też specjalistą nie jestem, więc nie bierz tego za pewnik

nn

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mega mass 4000 vs 2000 i inne pytania

Następny temat

HMBolon + TCM

WHEY premium