SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna od 18 lat?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1869

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23
Cześć
Mam pytanie odnośnie kreatyny. Czy to prawda, że zbyt wczesne stymulowanie rozrostu masy mięśniowej skutkuje szybszym zarastaniem chrząstek nasadowych w kościach i zahamowaniem wzrostu? Jeżeli mam 16 lat to mogę już przyjmować kreatynę czy lepiej jeszcze trochę się wstrzymać?

I czy jeżeli wcześniej ćwiczyłem tylko 2-3 razy w tygodniu w domu, a teraz chciałbym rozpocząć intensywny trening na siłowni to mogę przyjmować kreatynę już teraz, czy lepiej nie stosować jej przez jakiś okres czasu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4405 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42880
Witaj!
Ograniczenia te odnoszą się nie do przyjmowania suplementów, gdyż one tylko mogą wspomóc stosowaną dietę, a zdecydowanie do treningu z poważnymi ciężarami. Przecież to trening jest głównym bodźcem stymulującym wzrost mięśni.


W Twoim wieku jednak możesz już sobie pozwolić na nieco większe obciążenia i warto abyś o tym przeczytał w artykułach trenera i fizjoterapeuty Tomasza Maciołka. https://www.sfd.pl/art/Trening/Okiem_fizjoterapeuty:_Trening_siłowy_w_młodym_wieku,_od_kiedy_zacząć_  -a6045.html
Natomiast jeśli chodzi o samą kreatynę, to faktem jest, że do niedawna, jej stosowanie w młodym wieku było owiane wieloma mitami. Nowe badania jednak dowodzą o wielu pozytywach i braku zagrożeń, nawet w wieku nastoletnim. Założenia te, oczywiście dotyczą osób zdrowych.

Świetnie się składa, bo badania te kilka dni temu podsumował w naszym serwisie neurobiolog, dietetyk i wykładowca poznańskiego AWF - Jakub Wiącek. Również warto abyś ten artykuł przeczytał. https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Kreatyna_dla_nastolatka._Czy_nastolatek_może_brać_kreatyną_-a8893.html

Na samym końcu dodam, że o swojej ewentualnej suplementacji jako nastolatek powinieneś też poinformować rodziców. Odpowiednią dawką dla Ciebie będzie porcja dzienna na poziomie 3-5 g. Jednak nie mniejszą troskę powinieneś przyłożyć do pełnowartościowej diety wzbogaconej o białko.
Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16948480/

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714
najpierw wykorzystaj diete na maksa beda zastoje sily mozesz krete wziasc ale nie ma co sie spieszyc

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23
Czyli na razie jeszcze lepiej nie brać?
Tylko najpierw się 'rozćwiczyć' na siłce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21752
na razie nic nie bierz tylko dobrze sie odżywiaj i dobrze cwicz to wystarczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714
moze tak ankiete bys wkleil staz wiek itd

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3402 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43956
a co to zmieni??
j/siXis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 610 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4773
Hehe młodziaki zawsze myślą ze jak wezną kreatyne to ich rozpierdzieli we wszystkie strony, wiem po sobie:d. Nie ma co się spieszyć bo na początku będziesz miał super efekty bez supli a kreatyna była by zbędnym kosztem...

Pozdro! Ćwicz&rośnij
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1361
raczej nic ci sie nie zrosnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trener zaleca mi tylko suplementy Olimp !!

Następny temat

Jumbo Scitec Nutrition ktoś stosował?

WHEY premium