SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna na początek + pytania

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7091

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 732
Dobrywieczór ;)

Ćwicze juz jakiś rok z wiekszymi i mniejszymi przerwami. Mam 16 lat, więc nie chodziłem na siłownie i nie przetrenowywałem się zbytnio, bo dużo sie naczytałem, żeby uważać :). Mam hantle, któymi machałem, robiłem duzo pompek, brzuszków, przysiadów, przez miesiac machałem sztangą :P.

Ogólnie rzecz biorąc chciałem sobie na urodzinki zrobić prezent - zakupić kreatyne i się maksymalnie zmobilizować do ćwiczeń, zapisać się na porządną siłownię.

No i w związku z tym mam kilka pytań...

Dajmy na to, że mam porządny trening, porządną dietę na masę + cykl kreatyny (na razie jeden cykl :P).

- Czy są jakieś skutki uboczne po suplementach? (wiem, ze to głupie pytanie i nieodpowiednie jak na kogoś, kto chce brać kreatyne, ale... kto pyta nie błądzi :). Dużo się naczytałem, że po cyklu żołnierz odmawia posłuszeństwa, albo są jakieś inne ... :D)
- Ile trwa przeciętny cykl kreatynowy i ile trzeba na takowy wyłożyć kasy?
- Czy po cyklu(/cyklach), gdy np. skończy się nam kasa i będziemy ćwiczyć bez kreatyny i innych supli to zbudowana masa na tym specyfiku pójdzie się ***ać? (też się naczytałem, że ciało flaczeje, a mięśnie idą w ****u )

Przepraszam za tak amatorskie pytaniem, ale nikt oprócz Was mi raczej nie pomoże. Z góry dziękuję! :*
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 37466 Wiek 1 rok Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 126370
wiesz... zapisać się na porządną siłownie, mieć dobry trening i dietę to absolutne podstawy bez których na myśl nie powinien nawet przyjść cykl na jakichkolwiek suplementach- no bo po co, szkoda czasu i kasy...
myślę, że zmobilizować powinieneś się bez tego typu "zachęt"- powiedz sobie że tak zrobisz/że będziesz trenował jak należy itp. ... i basta!/
jeśli po przeanalizowaniu moich rad nurtować cię będą powyższe pytania/z twojego postu- przy końcu/ to w miarę jak to możliwe odpowiem ci...
pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Podbijam, apokalipsa - odpowiedź :).

To samo usłyszałem pół roku temu jak założylem podobny temat, więc teraz chciałbym usłyszeć odpowiedzi i zacząć na ostro :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A może jakiś inny cykl? Np. białkowy? Nie wiem, doradzcie coś :*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4446
Jak jeszcze nic nie brałeś to na początek idz na pozadna silownie i kup sobie troche bialka, carbo itp... a kreatyne na pozniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Mówisz, że na początek białko?

Ile by mnie wyniósł jeden cykl białka + carbo czy jakieś inne dodatki?

Naprawdę proszę o pomoc :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1082 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16693
Najlepiej poćwicz na czysto trochę, ewentualnie jakiś gainerek czy białko jako uzupełnieni dietki :)

Hantle, odżywki, siłka i d***** !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 37466 Wiek 1 rok Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 126370
Kecup, o to samo pytasz i to dobrze, że otrzymujesz tą samą odpowiedź.
nakreśliłem ci co masz zrobić, ale po kolei;
pierwsze toi zastanów się czego tak naprawdę oczekujesz zaczynając trenowć i czy nie boisz się pewnych wyrzeczeń- ciężkie dość treningi które zabierają troszkę czasu, dieta która musi być dość systematyczna i przynajmniej w "szkielecie" poukładana- musisz wiedzieć mniej wiecej co, kiedy i w jakich ilościach jeść- oczywiście nie rezygnując z różnorodności -a przeciwnie,
po spełnieniu tych warunków możesz dodać odżywkę/najczęściej w takich jak twoje przypadki to jest gainer/białko choć bardzo istotne z odżywki akurat w tym momencie nie jest raczej najważniejsze- przynajmniej ilościowo/
no i jedna z równie ważnych sugestii, mniej powinieneś się zastanawiać i pytać o to co, ile i za ile ci przybędzie a raczej trenować dla swojej satysfakcji, zadowolenia, a te pytania powinny byś sprawą drugorzędną/chociaż są bardzo ważne i również dla nich się trenuje- ale podkreślam słowo -RÓWNIEŻ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Polecisz mi apokalipsa jakieś białko dobre na start + ewentualnie jakieś dodatki typu carbo? Na pierwszy cykl mam +/- 100zł.

Trening i diete ułoże i dam do sprawdzenia na forum.

Dziękuję za odpowiedzi :*.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16307
Najpierw ułoz diete , zobaczysz gdzie bedziesz mnieć braki, potem pytaj o odżywki.Na pierwsyz cykl to ja ci proponuje mono witala 500 g + carbo 2 x 1000g folia + witaminy maxivit , wyjdzie ci 100 z groszami , pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2971 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32053
:D i po cyklu kreaty nie ma zadnych skutkow ubocznych typu "niesubordynacja żołnierza" :)

Cialo raczej nie flaczeje jak nadal kontynuujesz cwiczenia na silowni. Btw. Musisz pamietac ze jak bedziesz jechal cykl to trzeba pic duzo wody.

I tak jak poprzednicy napisali lepiej teraz kup sobie carbo/gainer (w zaleznosci jaka masz sylwetke, bo i tak wiem ze brakow w diecie nie bedzie ci sie chcialo wyliczac:p). Pochodz na silownie 2 miechy na tych odzywkach. I dopiero potem cykl kreta + tauryna np + carbo.

Keep ya head up

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bcaa jak brac?

Następny temat

HMB czy Jabłczan+Mono

Wheya