SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna i trądzik

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 690

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 585 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11561
Witam.
Nigdy nie miałem problemów z trądzikiem. Po zaczęciu regularnych treningów i suplementacji kreatyną (monohydrat) - codziennie po 5-6 gram (ważę 72kg) - stopniowo na twarzy a głównie czole zaczęły się pojawiać stany zapalne, zwyczajnie trądzik. Z miesiąca na miesiąc. Próbowałem wiele rzeczy, ale bez efektu.

Jedynym efektem było ... odstawienie kreatyny. Wszystko po jej odstawieniu stopniowo zaczęło zanikać. Jak wracam do niej to znowu się zaczyna.

Wiem, przerobiłem masę literatury, że ten suplement nie powinien mieć wpływu na cere, ale może jestem wyjątkiem, chociaż nie zabrakło jakiś wpisów użytkowników, nawet z tego forum, którzy też potwierdzali powyższy problem przy suplementacji kreatyną.

Czy jestem zmuszony zrezygnować z suplementacji?
Czy zamiana na jabłczan kreatyny zamiast mono coś zmieni/pomoże? Może jest jakaś inna forma legalnej suplementacji ?
Może piłem za mało wody i to było efektem?
Albo zwyczajnie trzeba wprowadzić cykle kreatynowe z przerwami co jakiś czas?

Proszę o poradę, bo jednak nie licząc obecnej pandemii światowej regularnie trenuje i przydała by się jednak jakaś suplementacja.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699678
Sama w sobie kreatyna nie powoduje trądziku . Możliwe ze podczas cyklu na kreatynie zaczynasz więcej jeść , nie koniecznie zdrowo .
Niekorzystne objawy trądziku mogą ulegać nasileniu pod wpływem spożywania utwardzonych tłuszczów roślinnych (występujących często w słodyczach, produktach śniadaniowych, kostkach rosołowych, margarynach twardych, etc.) oraz olejów będących źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega 6 (np. olej z pestek winogron, olej słonecznikowy, sojowy)Proponuje zwrócić uwagę na odżywianie .


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2020-03-31 23:16:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
ogolnie rozne organizmy reaguja roznie, na wszelkie substancje

Czy jestem zmuszony zrezygnować z suplementacji?
wykonaj ponownie eksperyment, jak nic w diecie sie nie zmieni, ajedyny dodatek to bedzie kreatyny i problem tradziku sie nasili, to znak, ze moze Ci ona nie sluzyc w tym wieku

Czy zamiana na jabłczan kreatyny zamiast mono coś zmieni/pomoże? Może jest jakaś inna forma legalnej suplementacji ?
nie zmieni, kreatyna to kreatyna, tutaj jablczan jest niczym innym jak kwasem jablkowym z monohydratem

Może piłem za mało wody i to było efektem?
tez raczej nie jest to kwestia wypitej wody

Albo zwyczajnie trzeba wprowadzić cykle kreatynowe z przerwami co jakiś czas?
byc moze taka opcja sprawdzi sie lepiej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Teoretycznie kreatyna nie ma wpływu na powstawanie tradziku i osobiście bym nie doszukiwał się problemów w tym połączeniu.

Z drugiej strony nasz organizm jest bardzo "skomplikowaną maszyną". Każdy z nas jest inny i pojawiać się mogą bardzo wyjątkowe reakcje na różnego rodzaju składniki z pożywienia.

Skoro sam, po dość dokładniej analizie stwierdziłeś, że powodem problemu jest kreatyna, to chyba nic tutaj nie poradzimy. Nie jest to suplement cud i bez niej jak najbardziej formę również można zrobić.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Usunięty przez flex1976 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 375
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waszym zdaniem najlepsze połączenie odżywek

Następny temat

CM3 dawkowanie

WHEY premium