SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna i beta alanina (kilka pytań)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 448
Witam. Chciałbym zakupić monohydrat kreatyny i suplementować, staż to jakies 4-5 lat treningów na siłowni z przerwami.
1. Czy warto łączyć kreatynę z beta alaniną dla większych efektów? Cos gdzies czytalem że tak lepiej.
2. Jaka ma być długość cyklu na kreatynie i ile przerwy po cyklu by wznowić kolejny.
3. Czy kazdy monohydrat jest taki sam? Czy wystarczy że pójdę do sklepu z suplementami i złapie za pierwszy lepszy monohydrat znanej marki i będzie OK?
Za wszelką pomoc z góry dziękuję ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958364
Witaj,

1. Czy warto łączyć kreatynę z beta alaniną dla większych efektów? Cos gdzies czytalem że tak lepiej.

Połączenie kreatyny z beta alaniną to jedno z najlepszych rozwiązań suplementacyjnych na rynku.
Polecam taki mix w każdym praktycznie etapie treningowym, pod większość dyscyplin. Tak więc zarówno jak trenujesz typowo kulturystycznie i Twoim celem jest budowa masy mięśniowej, czy też interesuje Ciebie tylko wzrost siły mięśniowej, a nawet jak jesteś na redukcji.

Oczywiście takie połączenie sprawdzi się świetnie w przypadku chęci rozwoju masy i siły, ale także tam , gdzie celem jest poprawa wytrzymałości, wydolności, wytrzymałości siłowej, tak więc wszelkie sporty drużynowe, indywidualne, sporty walki, wysiłku aerobowe.




2. Jaka ma być długość cyklu na kreatynie i ile przerwy po cyklu by wznowić kolejny.

Obecnie odchodzi się od stosowania kreatyny cyklicznie, a już tym bardziej od brania kreatyny z fazą nasycenia/podtrzymania. Najsensowniejszy sposób dawkowania to po prostu stała suplementacja kreatyną, po więcej informacji dlaczego tak i argumentów za tym sposobem stosowania odsyłam do bardzo dobrego artykułu. Osobiście już dawno temu skończyłem branie kreatyny 'w cyklach' na zasadzie np. 2 miesiące brania i przerwa, dużo lepsze efekty widziałem przy dłuższym dawkowaniu, mniejszej porcji codziennie.

Polecamy również: Kreatyna - cykl czy stała suplementacja?



3. Czy kazdy monohydrat jest taki sam? Czy wystarczy że pójdę do sklepu z suplementami i złapie za pierwszy lepszy monohydrat znanej marki i będzie OK?

Zdecydowanie nie ma co przepłacać za logo producenta, czy bajki o lepszej przyswajalności, o tym iż znaczek 'creapure' da Ci lepsze przyrosty niż mono bez tego oznakowania. Czasy się zmieniły, rynek rozwinął i śmiało można powiedzieć, że te najtańsze na rynku kreatyny, jak np.:
https://sklep.sfd.pl/Szukaj.aspx?q=creatine SFD Creatine 500g za 24,99 zł w działaniu są takie same, jak te 3-4 x droższe.

Z własnego doświadczenia, jako osoba, która stosowała kreatyny XX lat temu i jadłem m.in te po 50-80 zł, jak i te za 20 pare złotych -> różnic nie zauważyłem, a zaoszczędzone pieniążki można przeznaczyć na coś sensownego np. dietę, karnet na siłownię lub uzupełnienie innych, ważnych rzeczy z suplementacji.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 448
Bardzo wyczerpująca odpowiedź dzięki wielkie :) Mieszkam w Wielkiej Brytanii dlatego pytałem o te różnice miedzy monohydratami ponieważ pełno tutaj tego i ciężko się zdecydować. Teraz już wiem że nie warto przepłacać.
Chciałbym jednak zdecydować sie na suplementacje cykliczną
Czy 10 do 12 tygodni suplementacji kreatyną i potem 4 tygodnie przerwy będzie dobrym rozwiązaniem?
Waga 90kg i brałbym 5g w DNT i 10gr w DT


Zmieniony przez - martin2012 w dniu 2021-06-07 16:46:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958364
martin2012
Bardzo wyczerpująca odpowiedź dzięki wielkie :) Mieszkam w Wielkiej Brytanii dlatego pytałem o te różnice miedzy monohydratami ponieważ pełno tutaj tego i ciężko się zdecydować. Teraz już wiem że nie warto przepłacać.
Chciałbym jednak zdecydować sie na suplementacje cykliczną
Czy 10 do 12 tygodni suplementacji kreatyną i potem 4 tygodnie przerwy będzie dobrym rozwiązaniem?
Waga 90kg i brałbym 5g w DNT i 10gr w DT



Beta alaninę także możesz stosować w stałej suplementacji, najlepiej podzielić ją sobie na 2 mniejsze porcje, chyba że większa dawka nie będzie dla Ciebie problemem (efekt parestezji).

Jeżeli chcesz zdecydować się na cykliczne stosowanie, to sposób podany przez Ciebie będzie jak najbardziej ok. Do tego B-A w dawce 4-6 g dziennie

Działanie synergistyczne kreatyny i beta-alaniny to na pewno kolejny plus tych dwóch substancji
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost, dojrzewanie

Następny temat

Suplementacja

WHEY premium