SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna a cukrzyca.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 667

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 262
Siema,

Mam 21 lat i choruję na cukrzycę typu pierwszego od 3 lat, postanowiłem wzbogacić moje treningi kreatyną trec cm3 (1250) (zbilansowaną dietę też utrzymuje). Naczytałem się na forach różnej maści, że kreatyna wchłania się dzięki insulinie. Jako że moje trzustka sama tej insuliny nie produkuje, to chciałbym zapytać jak powinno wyglądać przyjmowanie przeze mnie tejże kreatyny?



biorę ją w ten sposób:



dni treningowe:

4 kaps rano na czczo

4 kaps 15 min po treningu



dni nie treningowe

4 kaps rano na czczo

4 kaps około godziny treningowej



1.Czy powinienem wstrzykiwać do niej kilka jednostek insuliny?

2.Czy wchłonie się ona normalnie bez dodatkowych jednostek insuliny, pomimo jej rzekomego braku?

3.Czy jeśli biorę ją około 30 minut przed posiłkiem, (po 30 minutach wstrzykuje insulinę i zjadam posiłek, zaczyna ona działać jakieś 15-30 minut po wstrzyknięciu, a swoją największa siłę działania osiąga po 2h od wstrzyknięcia) to wystarczy, żeby ta kreatyna się wchłonęła razem z tym posiłkiem, czy to już za późno?



Ciężko mi znaleźć odpowiedzi na te pytania na jakimkolwiek forum, więc bardzo będę wdzięczny za zainteresowanie się tematem. Może trafi się tutaj jakiś cukrzyk, który będzie w stanie doradzić z doświadczenia? ;)



Z góry dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
stosuj do posilkow przed ktorymi robisz zastrzyk z insy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 262
a jedzenie nie będzie wpływać negatywnie na wchłanianie się kreatyny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
nie:) spokojnie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 262
Dzięki wielkie za odpowiedz bede bral w takim razie razem z posiłkami. Łap soga

Zmieniony przez - cloudpl w dniu 2014-05-21 14:59:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dzieta i trening do oceny.

Następny temat

16 lat - ćwiczenia domatora - wyrabianie masy

WHEY premium