SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna, pytania na które nie znalazłem rzeczowej odpowiedzi.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
W tej chwili jestem już dobre 3, 4 miesiące na redukcji i zabieram się dość poważnie za temat. Redukcję kończę za jakiś miesiąc, może półtora (zależy jak długo będę zrzucał moje ostatnie 6- 7 kilogramów na których mi zależy). Jako, że jestem nadgorliwy lubię mieć wszystko dobrze rozpisane na kilka miesięcy. Poczytałem trochę o kreatynie by się czegoś dowiedzieć. Wiedzę mam sporą, ale to dla mnie za mało. Stąd temat. Nie będę opisywał co wiem, bo to troszkę bez sensu. Tylko więcej czytania. Przejdę od razu do konkretnych pytań.

1. Dawkowanie. Który sposób wybrać jeśli planuję jeden cykl na około 40- 50 dni? Czy stałą niewielką dawkę czy może lepiej sposób z początkowo o wiele większą ilością a potem z utrzymywaniem?

2. Czy przy cyklu kreatynowym, gdy będę się rozciągał i w dni nietreningowe ćwiczył HIITa nie stracę na kondycji, szybkości i dynamice? (chodzi mi o dynamikę mięśnia bo oczywiste jest, że przy większej masie ruchy będą troszkę powolniejsze)

3. Czy przy dobrej diecie (manipulowanie węglowodanami) wraz z suplementami takimi jak zielona herbata i niewielkiej nadwyżce kalorycznej jestem w stanie utrzymać poziom tkanki tłuszczowej bez jej wzrostu? Bo mam skłonności do tycia i trochę się tego obawiam.

4. Czy jest coś niezbędnego (suplementy) które są potrzebne do stosowania z kreatyną, prócz transportera jakim jest kwas alfa lipinowy? Myślałem nad jakąś niewielką ilością aminek, ale jeśli to nie jest niezbędne to wolałbym samą kreatynę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
Zapomniałem o jeszcze jednym pytaniu :)

Jak często zdarzają się skutki uboczne po kretce, z tego co wiem trochę może wzrosnąć agresja, to akurat mi nie przeszkadza, ale czytałem też o problemach z sercem lub nerkami. Jest jakieś ryzyko, że po jednym cyklu dojdzie do czegoś takiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
nie ma nic takiego

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
1. Daj normalnie 10 g w DT i 5 g w DNT
2. Jesli sie nie bedziesz przetrenowywal to nie powinnes.
3. Przy niewielkiej nadwyzce nie powinnes lapac tluszczu a przynamniej na pewno nie za duzo. Przy robieniu masy warto sie przygotowac ze troszke tluszczu sie zlapie ale to tez potem sie robi redukcje.
4. Sama kreatyna wystarczy. Jakies dodatki pomoga ale nie sa niezbedne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
ivvan
Zapomniałem o jeszcze jednym pytaniu :)

Jak często zdarzają się skutki uboczne po kretce, z tego co wiem trochę może wzrosnąć agresja, to akurat mi nie przeszkadza, ale czytałem też o problemach z sercem lub nerkami. Jest jakieś ryzyko, że po jednym cyklu dojdzie do czegoś takiego?


Ty na pewno o kreatynie czytales czy czyms mocniejszym?
Jesli nerki masz w porzadku to mozesz brac bez strachu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
W delikatny wzrost agresji jestem w stanie uwierzyć bo może być to zależne od testosteronu, którego ilość podobno troszkę rośnie. Co do nerek i serca to wydawało mi się to dziwne, ale przeczytałem, że to możliwe. Odnośnik:

http://www.trener.pl/artykul117_Kreatyna__nadzieja_czy_zludzenie.html?offset=0

np. tutaj

Dzięki za pomoc. Sogacz leci.


Jeszcze jedno malutkie pytanko do Was. Co sądzicie o manipulacji węglami opisanej przy odżywianiu. Tj. zmniejszenie węgli w dni nietreningowe oraz zwiększenie w dni treningowe? Myślicie że to dobry pomysł przy kretce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
Mozna. Tez spora kwestia indywidualna. Jesli kcal beda na plus zawsze to mozesz tak sie pobawic.
Co do skutkow ubocznych to takowe zdarzaja sie moze 1:1 000 000
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
http://www.trener.pl/index.php/mid/49/fid/341/trener/dzienniki/du_id/631055
jak tam takie osoby sie wypowiadaja to sie dziwicie...

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
TomQ-MAG
http://www.trener.pl/index.php/mid/49/fid/341/trener/dzienniki/du_id/631055
jak tam takie osoby sie wypowiadaja to sie dziwicie...


haha mocne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
Dzięki wielkie ;). Jeszcze zapomniałem o jednym ;p teraz już ostatnim. Jeśli używam jako transportera kwasu alfa lipinowego który powinno brać się przy posiłku to biorę go razem z kreatyną i sokiem w którym ją rozpuszczam czy właśnie podczas posiłku :)?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Które aminokwasy najlepsze .

Następny temat

BSN NITRIX DAWKOWANIE

WHEY premium