SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna, białko czy nic :D

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1082

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

Ektomorfik-Endomorfik

Wiek

15, 2 miesiące do 16 lat

Waga / wzrost

66 kg/184 cm

Staż treningowy

4, 5 miesięcy

Cel cyklu

nabranie masy mięśniowej

Stosowane już wcześniej suplementy

-

Stosowane wcześniej spalacze

-

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

-

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

nie wiem jak to ułożyć

Przewidziane finanse na cykl

~100 zł na same odżywki

Uwagi i sugestie

Dziękuje jeśli podpowiecie choćby w najdrobniejszej sprawie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 129
Witam!

Chciałbym zapytać się was czy ta dieta, plan ćwiczeń jest dobra. Mam 15 (16 lutego urodziny) lat ważę 66 kg mam 184 cm wzrostu. Stosuje dietę już od 3-4 miesięcy, tyle samo ćwiczę, jestem zawiedziony ponieważ, w ogóle moja masa nie skoczyła. Ciągle trzyma ten poziom 66-67 kg ;/ Zastanawiałem się nad kreatyna (dużo osób pisze że mam za mało lat, ale chce w końcu jakieś efekty). Drugi pomysł to białko ostrowi wpc 80, niestety nie wiem o której go dawkować.

Przedstawię dietę:

I posiłek (8:30)
- Płatki owsiane 120 g na mleku/wodzie 300 ml

- 3 jajka (w dni tren z żółtkiem)

- 2 Łyżki Oliwy z oliwek

B:46,6 T:8,6 W: 78

II posiłek (~12)
W szkole: http://kulturystyka.pl/kanapki-owsiane-z-nadzieniem-do-szkoly-pracy/#more-2559
B: ~ 30g T: ~ 19g W: 74g (bez nadzienia)

W domu (weekend):
- Makaron 100 g

- Serek wiejski 120 g
B:34,1 T:11,9 W:74,2
III posiłek (16~)

- Kasza gryczana 100 g

- Pierś z kurczaka 150 g / lub ryba 150 g
B:42,2 T:5 W:94,6

IV posiłek (20~)
- Ryź 100 g

- Tuńczyk puszka (raz w tygodniu) /lub pierś z kurczaka jeśli nie jadło się z kaszą / lub ryba 150 g

B:45,6 T:6,4 W:78,3

V posiłek (przed snem):

- Koktajl (200 ml mleka +120 g twarogu + banan)
B:27,8 T:2,9 W:25,9

Zastanawiałem się nad innym wyborem, kanapek do szkoły niestety nie wiem co.

58,4 G białka zwierzęcego (nie mam pojęcia jakie mam zapotrzebowanie), domyślam się że to mało ;/

Plan:
http://www.speedyshare.com/file/g6r6M/Masa.docx

To także proszę napisać czy wszystko w porządku.

Podsumowanie:

W punktach napiszę jakie mam pytania.

1: Czy ta dieta jest dobra, nabiorę nią "masy"?
2: Na co zamienić moje kanapki ? Domyślam się że na kanapki, ale z czym itp ?
3: Czy plan wymaga jakiejś poprawy?
4: Czy zakupić jakieś odżywki typu białko kreatyna
4.1: Jeśli poradzicie mi kreatynę to czy może to być olimp mega caps 1250, i jak ją zażywać.
4.2: Jeśli poradzicie mi białko to czy może to być ostrowia wpc 80, i jak to zażywać.
5: Czy mam wystarczającą ilość białka zwierzęcego?
6: Dlaczego nie tyje, stosuje dietę, więc myślę że na samej misce powinienem tyć.

Pozdrawiam

Ps: Jeśli coś mi się przypomni, napiszę. Przepraszam za wszelkie błędy. Proszę o szybką odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 605
nie jestem jakiś mega doświadczony, ale każdy Ci to powie, że poczekaj jeszcze jakiś czas, 16 lat jeszcze rośniesz naturalnie, masz problemy z podskoczeniem masy, może wybierz się do dietetyka, będziesz wiedział na czym stoisz, pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4824 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24923
odniose sie tylko do sprawy suplementacji,bo jesli chodzi o odzywianie to az tak sie nie znam zeby doradac
kanapki ja robie ciemne pieczywo+kurczak i papryka,bardzo smaczne i odzywcze
z kreatyna jeszcze troche poczekaj
bialko jakby byly jakies braki w diecie mozesz wziac,ale osobiscie nie przepadam za ostrowia,chociaz wiele osob ja kupuje,bialko dawkujesz adekwatnie do brakow kiedy one wystapia
bialka zwierzecego wydaje mi sie ze jest za malo
tycie to nie jest proces taki bardzo szybki,wszystko powoli przyjdzie z czasem,zwiekszaj kcal jak idzie bardzo wolno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 129
Tak myślałem z tą kreatyną. Ale jestem dosyć zdesperowany. Na dietetyka nie mam hajsu (tak myślę, nie wiem ile kosztuje)

Kanapki muszę spróbować, jak robisz kurczaka? Normalnie gotujesz w wodzie i wkładasz w chleb? :D

Co do białka zwierzęcego, czym to uzupełnić? A białko właśnie nie wiem co zrobić, czy kupować czy nie.

A jak z tym planem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ja kurczaka obsypuje w przyprawach, ziołą prowansalskie ,appryka, oregano bazylia, curry w zależności co mam, i na wrzątek wrzucam ok 20 min i gotowe, potem normalnie kroje w plastry np zamiast wędliny, zajrzyj do działu kuchnia i poczytaj o plackach owsianych, sernik z patelni, tam znajdziesz wiele przepisów i tanich. Za darmo masz dietetyka w dziale odżywianie, no moze nie z tytułem mgr ale ludzie tam Cię pokierują za darmo jeśli tylko wykażesz się chęcią do współpracy a nie napiszesz ułóżcie mi dietę i tyle.

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2012-01-09 21:10:58

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 129
Tak więc dietę kieruje tam ! Przepraszam za kłopot
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DAA - problem

Następny temat

Sumplementy dla Ektomorfika

WHEY premium