SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna+odżywki +timing

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1204

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 132
Sprawa wygląda tak

przeczytałem iż kreatynę należy przyjmować w odstępie ok 45min od posiłków

np rano po przebudzeniu, i po treningu.

Odżywki białkowe, także zaleca się rano po przebudzeniu, i po treningu.

Jak to pogodzić?

Dodatkowo pytanie-bo przeczytałem, iż odżywki białkowe, należy i tak spożywać z węglowodanami w stosunku 3-6g na 1g białka.

Czy znaczy to, że nawet przed snem, muszę spożyć białko z węglowodanami, aby po prostu organizm go nie ztrawił.

Czy czyste białko wypite po treningu-zostanie przerobione aby uzupełnić energię potreningową, zamiast na budulec?

Czy dawka dextrozy spożytej z kreatyną(ok 30g) zaraz po treningu, pozwala na wypicie czystego białka 45 min później, nie marnując go na przeróbkę na energię?

ostatnie dopytako-mam Pure Whey isolat olimpa 95, i nie mogę go w rzaden sposób dobrze zmieszać z mlekiem 3,2%.(pływają grudki po wierzchu, osadzają sie na ściankach) Słyszałem, ze izalaty to dobre gatunkowo białka, a jednocześnie to, że białka które się nie mieszaja, sa cienkiej jakości

Dziekuję za pomoc I pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
kreatyne mozesz wziąść razem z bialkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1073 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14855
Sprawa wygląda tak

przeczytałem iż kreatynę należy przyjmować w odstępie ok 45min od posiłków

np rano po przebudzeniu, i po treningu.

Odżywki białkowe, także zaleca się rano po przebudzeniu, i po treningu.

Jak to pogodzić?//Uluz diete. Bo widze ze jej nie masz nie bierz z rana odzywki lepiej zjedz cos. Kreatyne wal na luzie. Po treningu mozesz brac bialko ale z woda albo z mlekiem 0% poniewaz tluszcz spowalnia dzialanie kreatyny.

Dodatkowo pytanie-bo przeczytałem, iż odżywki białkowe, należy i tak spożywać z węglowodanami w stosunku 3-6g na 1g białka.

Czy znaczy to, że nawet przed snem, muszę spożyć białko z węglowodanami, aby po prostu organizm go nie ztrawił.//Przed snem jednak bym radzil bez wegli i do tego w stolowe lyzki oliwy z oliwek. A po treningu MUSISZ brac z weglami.

Czy czyste białko wypite po treningu-zostanie przerobione aby uzupełnić energię potreningową, zamiast na budulec?// Z tego co wiem pojdzie na budulec a wegle na energie ale moge sie mylic.

Czy dawka dextrozy spożytej z kreatyną(ok 30g) zaraz po treningu, pozwala na wypicie czystego białka 45 min później, nie marnując go na przeróbkę na energię?

ostatnie dopytako-mam Pure Whey isolat olimpa 95, i nie mogę go w rzaden sposób dobrze zmieszać z mlekiem 3,2%.(pływają grudki po wierzchu, osadzają sie na ściankach) Słyszałem, ze izalaty to dobre gatunkowo białka, a jednocześnie to, że białka które się nie mieszaja, sa cienkiej jakości//Pewnie mieszasz lyzka w sloiku kup sobie shaker(jaka firma nie ma roznicy)

Dziekuję za pomoc I pozdrawiam

Pozdro

PODSUMOWANIE TEST: Fitness Authority KA GJL + KA + VITARGO by CZB -> http://*******/18cq 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 132
dodatkowe pytanko.

Jeśli zaraz po treningu-mogę spożyć pełen obiad(np ryż, piersi/surówki)
to białko pić z, czy po powiedzmy odczekaniu godziny?

Chodzi, o to, że ponoć łączenie wielu różnych typów białek(np odżywka serwatkowa z białym mięsem) może spowodować, iz jedno zostanie wchłonione, drugie wydalone)
Jeśli przygotuję grunt węglowodanowy po treningu, to może po obiedzie zostać spożyty np sam isolat z mlekiem?

Jeszcze raz Dziękuję za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1073 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14855
Jezeli jezdzisz gdzies na silownie to wez odrazu po treningu odzywke a potem w domu mozesz zjesc obiad a jezeli cwiczysz w domu to napewno obiad.
Jak na moje trzeba jesc jak najszybciej po treningu. Zadajesz dziwne pytania wydaje sie ze nie masz ulozonej diety odzywki sa po to by ja uzupelniac a nie po to zeby uzupelniac je dieta. Dieta naprawde jest wazna wejdz do dzialu odzywiania.

PODSUMOWANIE TEST: Fitness Authority KA GJL + KA + VITARGO by CZB -> http://*******/18cq 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
Nie traktuj odzywek jak cos co MUSISZ pic - jesli masz dobrze zbilansowana diete, w zasadzie mozesz calkiem z nich zrezygnowac. Ale bezposrednio po treningu najlepiej jest szybko uzupelnic zapasy glikogenu - wiec lepsze jest carbo niz zlozone wegle z ryzu, i dostarczyc szybkowchlanialgeo bialka - wiec lepszy jest izolat czy koncentrat serwatki niz kurczak.
Dlatego lepiej jest bezposrednio po treningu wypic carbo+WPI/WPC (ewentualie gainera) z kreatyna, a po godzinie lub troszke pozniej zjesc normalny posilek.

chwilowy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co doradzicie ???

Następny temat

cos na mase

WHEY premium