SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kravka-parter

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4253

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanko. Do tej pory trenowałem 1,5 roku jkd, 2 lata taekwondo a teraz od niedawna zacząłem kicka. Wszystko jest ładnie, pięknie tylko że zdecydowanie brakuje mi parteru. Myślę coraz poważniej o Kravce bo słyszałem że jest tam właśnie co nieco parteru. Czy mógłby ktoś napisać jak duży nacisk jest kładziony na pareter w Kravce. z góry dzięki za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aha i wiem oczywista że jeśli chodzi o parter to najlepsze jest bjj ale mi chodzi o kravke, jak tutaj ta sprawa wygląda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 455
KravMaga uczy parteru jak najbardziej - bo jako system z założenia praktyczny, musi brać pod uwagę, jak łatwo się przewrócić na ulicy. U porządnego trenera właściwie na każdym treningu jest jakiś element parterowy. Natomiast KM specjalizuje się w przygotowaniu do obrony przed kilkoma napastnikami (co bardzo słusznie, również jest wynikiem prostej obserwacji - masa ataków jest obecnie grupowych), zatem raczej stara się wyuczyć reagowania na schemacie "unieszkodliwiam, doprowadzam do sytuacji, w której mam bezpieczne plecy ----> uciekam" , zatem raczej "złote serie", bardzo bolesne szybkie ataki i ... sprint. Wiadomo, że walka na ziemi może potrwać nawet parę minut, KM chce uczyć, jak osiągnąć bezpieczne miejsce w parenaście sekund. Zatem: Nie licz na KM na to, że dostaniesz dużo schematów atakowania poprzez obalenie i dalszą walkę na ziemi (co jest jak wiadomo, do perfekcji ćwiczone na BJJ), raczej nauczysz się defensywy z pleców, pedalad, zamieceń, trochę klepania machy z dosiadu, może trochę gard - to tak naprawde zależy też często od "przekonań" instruktora. Nie licz też, że po wyszkoleniu w KM będziesz mógł spokojnie przyjąć sportowe wyzwanie BJJ - owca - ilość kombinacji parterowych początkującego zapaśnika, czy "braziliero" jest nieporównywalna z KM. Na ulicy też "parterowcy" są groźnymi przeciwnikami dla KM - o ile już złapią i przewrócą, to dalej raczej oni szefują - wydłubać oko, albo ugryźć jest naprawdę trudno, gdy się wpadnie "w kontrolę". Zatem pozostaje tłuc i nie dać sklinczować takiemu. Ja poszedłem na KM po niecałym roku BJJ i powiem tyle, że z całym szacunkiem dla naprawdę fajnych schematów KM i jej bonusów psychologicznych, to w parterze czułem się bezpiecznie i komfortowo. "Niechcący" dałem sobie na podłodze radę z asystentem trenera - i tu zwyczajnie zagrało to, że miałem wyuczone "patenty", których on nie znał. (nie żebym był jakimś Ricksonem Gracie ) Tyle. Ja bym ćwiczył KM a BJJ np. rzadziej ale również. A w ogóle, gdybym miał kasę i czas, to marzyłoby mi się potrenować Thaia, ciągnąć dalej BJJ i potem doszkalać "ulicę" na KM w ramach "wakacji" :o)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stary dzięki wielkie
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 870 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5447
Od tegorocznego obozu w CSMW, zwiekszono nacisk na parter, a niektore patenty z parteru maja wejsc do wymagan juz na stopien P2. Na obozie bylo sporo parteru, cwiczyl z nami glownie Jedrzej Przenioslo, byly judoka zreszta. Ale tam bylo duzo czasu na przerabianie elementow zarowno parteru jak i stojki, a w sekcji gdzie sa tylko 2 treningi tygodniowo, mozliwosci sa ograniczone. Takze mimo, ze probuje sie zwiekszyc role parteru w Kravce, to ciagle daleko jej do typowych styli parterowych.

Pozdrawiam

"Granice imperium to groby jego żołnierzy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oki więc jak na razie pozostanę przy kicku a w wakacje może pojadę na jakiś obóz z którąś sekcją z kravki
Dzięki i również pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 908
Judo... Zdecydowanie!

HOOLIGAN'S i Wszystko jasne...
Balety Wyjazdy To Lubi Każdy Wariat Odważny!Ile ran zdartych ile połamanych kości?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Przeciez koles napisal, ze chodzi mu o Krav Mage. A wiadomo, ze judo, zapasy, czy bjj beda lepsze na ziemi. Tak samo jak np. boks bedzie lepszy w stojce.


Ludzie... czytajcie ze zrozumieniem.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pasrter w Kravacie? Smiech na sali. Dosc powiedziec ze znam dziewczyne ktora cwiczac rok Kravata uszkodzila na zajeciach reke chlopakowi dzwignia ktorej sie nauczyla z netu. A czemu uszkodzila? Bo zadnych technik konczacych nigdy nie mieli i facet nawet nie wiedzial ze trzeba klepac!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Hmmm... akurat techniki konczace az tak niezbedne chyba nie sa. Moze wieksza wage przywiazuja tam do kontroli i dochodzenia do gornych pozycji (co byloby w sumie zrozumiale).

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obawiam sie ze do niczego nie przywiozuja bo o niczym pojecia zbyt wielkiego nie maja.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium Muay Thai w Poznaniu

Następny temat

ile kosztują treningi luta livre w poznaniu

WHEY premium