SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krata na lato 2022 olotraper, czyli tetrus pakuje, jak może

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Będę wrzucać kontrolne zdjęcie sylwetki, zapraszam do śledzenia. Pamiętajcie, że nie jestem kulturystą. Muskulatura tworzy się u mnie przy okazji usprawniających ćwiczeń, oczywiście ma to mnie też trochę motywować w 2022 roku. Wiele zadanych ćwiczeń będę zapewne adaptować do moich możliwości. Dla tych co mnie nie znają, jestem tetraplegikiem walczącym o poprawę sprawności i zwiększenie siły, a zmniejszenie niedowładu, 55 lat, 180 cm wzrostu.
Dzisiejsza waga 97,9 kg. W maju chciałem wystartować w Wings For Life Run i takie konkursowe wzmocnienie "Krata na lato" powinno mi pomóc.

PS. Masti, dziękuję za ulgowe potraktowanie.
PS2. Zacząłem kilka dni temu suplementację Iron Tadd 360, która jakby zmniejszyła moje zmęczenie, co zdopingowało mnie też do udziału w konkursie.

No to ruszam 13, oby była to szczęśliwa data.
4

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Dziękuję. Właśnie złapałem nową infekcję nową bakterią, której nigdy nie miałem. Acinetobacter baumannii Jestem prawie pewien, że zakażono mnie nią w przychodni przy zakładaniu cewnika wewnętrznego. Wtorek pierwsza wizyta u nefrologa. Dzisiejsza waga 94.2 kg.

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20728 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607770
Powodzenia.

Czy oprócz walki o poprawę sprawności planujesz również dietę i walkę o utratę kilogramów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Olotraper, powodzenia!

olotraper
PS2. Zacząłem kilka dni temu suplementację Iron Tadd 360, która jakby zmniejszyła moje zmęczenie, co zdopingowało mnie też do udziału w konkursie.
Efekt placebo, czy faktycznie poczułeś?
Jak wygląda u ciebie dieta, konkretnie chodzi mi o makro? Bo dietoterapią można sporo zdziałać, pisze to w odniesieniu do tego suplementu.

Pozdrawiam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Skromnie jem makro dosyć zrównoważone, słodyczy nie jem praktycznie wcale. Pieczywo razowe domowy wypiek. Mógłbym ryby jeść, ale nie lubię. Suplementu białka nie będę brał z obawy o nerki. Lubię jeść, ale nardzo się ograniczam, niestety po wypadku brak mi ruchu. Urazu rdzenia nie da się wyleczyć, można trochę się wzmocnić, ale ani dieta, ani sterydy tu nie pomogą. Tylko ruch ma jakiś minimalny wpływ. Z suplementów zażywam D3 i Omegę. Na moją spastyczność dobrze wpływała kreatyna, ale źle działała na wydalanie i nie wolno jej brać przy chorych nerkach tak, jak białka. Pozdro!
1

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Co do Tadd 360, czas pokaże, czy to placebo, ale suplement ten zawiera dużo vit. C, tak, że nawet bez glutationu pewnie pomaga trochę. Przed laty za młodu wziąłem na przeziębienie zastrzyk z vit. C, a na drugi dzień na treningu "łamałem" gryf, taki power czułem.
1

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Pierwsze pozowanie dla porównania:



2

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Olotraper-jedziesz ostro,waga dobrze się trzyma,jeszcze pomiary zrób by można obliczyć twój % fb tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20728 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607770
Olo wcale nie trzeba brać suplementu białka żeby schudnąć, nawet dieta nie musi być bogata w białko. Oczywiście z większą ilością białka jest łatwiej bo jest dosyć sycące, ale warzywa również potrafią fajnie zapchać Ja nawet do kotletów mielonych dodaje dużą porcję warzyw, dzięki czemu objętościowo wychodzi spora porcja posiłku. Kulturystą nie jesteś, nie walczysz o dużą masę mięśniową tylko o sprawność więc i dieta nie musi być typowo kulturystyczna

Wiadomo że przy różnego rodzaju probelmach ze zdrowiem są różne ograniczenia ale może warto się zastanowić czy przy okazji konkursu dałoby się coś w diecie zmienić i może kilka kg zrzucić Może byłoby łatwiej z mniejszą wagą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Viki
Olo wcale nie trzeba brać suplementu białka żeby schudnąć, nawet dieta nie musi być bogata w białko. Oczywiście z większą ilością białka jest łatwiej bo jest dosyć sycące, ale warzywa również potrafią fajnie zapchać Ja nawet do kotletów mielonych dodaje dużą porcję warzyw, dzięki czemu objętościowo wychodzi spora porcja posiłku. Kulturystą nie jesteś, nie walczysz o dużą masę mięśniową tylko o sprawność więc i dieta nie musi być typowo kulturystyczna

Wiadomo że przy różnego rodzaju probelmach ze zdrowiem są różne ograniczenia ale może warto się zastanowić czy przy okazji konkursu dałoby się coś w diecie zmienić i może kilka kg zrzucić Może byłoby łatwiej z mniejszą wagą?


Zgadza się, ja tylko o białku wspomniałem bo to typowy suplement kulturystyczny z którego ostatni raz korzystałem dwa lata temu. Co do warzyw, taka ciekawostka, jako cukierki jem suszoną pokrojoną w cienkie plasterki pietruszkę-korzeń. Smaczna, słodka i nie tuczy, jak cukierki dla biegacza. By the way, Ukraińcy nie znają korzenia pietruszki, tylko nać Wiedziałem, że w Rosji jest zakazana ze względu na narkotyczne własności nasion. Co do kulturystki to prawda, sprawność najważniejsza i szczuplejsi ludzie są zdrowsi statystycznie, tyle, że to męskie ego. Chciałbym ważyć 90-92 kg, a najmniej ważyłem 93 kg po wypadku. Z dietą u mnie jeszcze dodatkowe ograniczenie, bo porażone jelita, gorsza perystatyka jelit i tu błonnik jest wskazany. Dieta temat generalnie trudny u wielu chorych osób. Waga mniejsza łatwiej chodzić, ale ciężko się ograniczyć z jedzeniem jeszcze bardziej, bo jem mało. Przed wypadkiem ważyłem 106-108 kg i z tą wagą biegałem półmaratony lub sparowałem albo obijałem godzinę worek bokserski. Żona na szybko gotuje po pracy proste rzeczy, zwyczajne domowe jedzenie, a ja ciągle czuję niedosyt, przy czym nie podjadam. Trudny temat. Będziemy go wałkować, ale najpierw się bardziej rozruszam. Dzięki.

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Wczorajsze brzuszki, jak kiedyś w starej kracie na lat tylko mniej powtórzeń niż kiedyś.



Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Wyliczyłem to półwyciskanie sztangi metodą Bratforda wg kalkulatora Wilks'a
Waga zawodnika (kg) 97.9 Ciężar (kg) 143 Wilks 87.7877
Będzie na filmiku widoczne ćwiczenie, sztanga 13 kg x 10 plus 10%
Jeżeli źle podstawiłem dane to mnie poprawcie.
Jeszcze bf muszę wyliczyć

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs Krata na Lato. Gosikmyszek

Następny temat

Wielka Noc 2022r ...

WHEY premium