SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krata na lato 2020 wg drazekm

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1903 Napisanych postów 10010 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143270
Ok skoro liczą się tylko wejścia na temat to go zakładam :)
Takie "brzuszki" nie kwalifikują się do konkursu krata na lato, ale muszą wystarczyć :)

Aktualne dane
wzrost 170, waga 67,5 kg obwód w pasie na luzie 85 cm

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Najnowsza odpowiedź:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1903 Napisanych postów 10010 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143270
jsdolan5
Kurcze korci mnie żeby tez tak spróbować , ale trochę boje sie o mój kręgosłup . No ale jak po kółku jest wszystko ok

No niestety tu Ci nie doradze, sam musisz zdecydowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jaki mam i będę miał trening ?, odpowiadam
Intuicyjno - możliwościowy tzn. zależy od dokuczliwości aktualnej kontuzji barków lub mocniejszy gdy będzie wyleczona
Migawka z dzisiejszego treningu

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2020-04-11 14:13:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1170 Napisanych postów 5019 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 132222
Ćwiczysz barki wokół bólu? Tzn. robisz te ćwiczenia przy których nie czujesz dyskomfortu? Jak ja sobie rozwaliłem przedni akton to tylko wznosy boczne i upright rows zostały.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Gats 2
Ćwiczysz barki wokół bólu? Tzn. robisz te ćwiczenia przy których nie czujesz dyskomfortu? Jak ja sobie rozwaliłem przedni akton to tylko wznosy boczne i upright rows zostały.

Przetłumacz mi na polski to ostatnie ćwiczenie zadko używam zagranicznych nazw i nie chce mi się szukać w google
Próbowałem ćwiczyć na barki hantlami 5 i 4 kg unoszenie bokiem i w opadzie nie czuje przy tym bólu ale nic mi to nie pomaga w likwidacji jego który powraca po cięższym treningu WL

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2020-04-11 15:19:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

szeroki chwyt bo przy wąskim dla sporej części populacji będzie boleć. No i wysokość podciągania też dobierz pod siebie, ja do mostka/do sutków.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Dzieki, no widzisz ja to nazywam podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
A tak po prawdzie nie lubię ćwiczyć na barki i nie mam motywacji żeby to polubić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Zamiast klasycznego wyciskania sztangą może spróbuj innych wersji wyciskań.

Wyciskanie ściskające hantlami/talerzami
Wyciskanie neutralne hantlami
Wyciskanie wąsko sztangą - żeby trica zaangażować.

Po prostu żeby robić cokolwiek i ćwiczyć wokół bólu, unikając ćwiczenia przy którym boli.

Też nie lubiłem barków. Do czasu.

Bo albo robiłem inne ćwiczenia typu odwrotne rozpiętki/face pulle/upright rows albo żadnych.

Na Wykopie jest typek który zna na pamięć chyba wszystkie książki o West Side Barbell i on robi tonę akcesoriów na barki.

Wg niego to zapobiega kontuzjom i nabija masy mięśniowej lokalnie, co przekłada się na lepszy wynik w głównym ćwiczeniu.

Muskularna góra pleców to lepsza stabilizacja przy wyciskaniu leżąc i stojąc.

Albo po prostu trzeba pójść na prześwietlenie i sprawdzić, co tam w tym stawie siedzi;)
2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Dla odmiany spróbuje wyciskania kulek 16 kg leżąc i zobaczę jak to odczują barki.
Niemam zbyt dużych mozliwosci kombinowania, a ból jest przez to że wcześniej zbyt mocno je obciazalem WW86
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8833 Napisanych postów 26772 Wiek 72 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1104505
drazekm - każdy mięsień boli po ciężkim treningu.
Gdybyś trenował kulturystykę to powiedziałbym Ci, że lepiej się nie wysilać za bardzo .
Do rozwoju muskulatury wystarczy spasować gdy ma się jeszcze siłę na 2-3p (chociaż niektórzy powiedzą, że trzeba dążyć do tego aby nie było zapasu siły na wykonanie ostatniego powtórzenia i to nawet w przy małej ilości powtórzeń mieszczącej się w 4-6p).

Ciekawi mnie inna barwa skóry po prawej stronie - co się stało? Nie zauważyłem jejw poprzednich latach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
To nie po prawej tylko po lewej bo to odbicie w lustrze, tą plamę mam od dziecka, mama mi mówiła że to po odrze, ale ja nie pamiętam byłem zbyt mały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
ojan
drazekm - każdy mięsień boli po ciężkim treningu.

Janek wiesz ze nie jestem nowicjuszem i rozróżniam ból miesni (z którego jestem zadowolony ) od innego bólu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krata na lato 2020 wg rutkow

energy