SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kręgosłup l-s interpretacja rezonansu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4619

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 186
Witam, wczoraj odebralem plyte z badaniem rezonansu magnetycznego pleców, opis przyjdzie na maila do pięciu dni roboczych. Na zdjęciu które dołączam widać przynajmniej jak na moje oko przepukline na poziomie l4-l5, która od 8 miesięcy nie daje mi spokoju. Pytanie do was ,czy ta przepuklina jest na tyle duża, że bez operacji nie wrócę do pełnosprawności, czy może kontynuować rehabilitacje i za jakiś czas cieszyć się z powrotem z życia. Co sądzicie? może znajdą się osoby na forum z podobnym problemem i podzielą się doświadczeniem i opowiedzą jak udało im się pokonać ból związany z tą patologią w obrębie kręgosłupa.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Podczas badania rezonansem nie powstaje jeden obraz tylko wiele na różnych 'głębokościach' do diagnozy trzeba mieć właśnie podgląd z rożnych perspektyw oraz ocenione przez specjalistę. Niestety jak piszesz na poziomie L4-L5 są widoczne zmiany w krążku międzykręgowym które wskazują na przepuklinę na tym segmencie. Poczekaj na pełny opis badania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 186
Badanie MR odcinka L­S kręgosłupa wykonano aparatem Siemens Magnetom Avanto 1,5T, uzyskując obrazy T1­,
T2­zależne, T2­zależne z saturacją sygnału tkanki tłuszczowej, w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i
poprzecznych.
Dane z ankiety: Bóle kręgosłupa L­S z promieniowaniem do prawej kończyny dolnej.
W pozycji leżącej widoczne spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.
Wysokość trzonów kręgów zachowana.
Przestrzeń międzykręgowa L4­L5 zwężona w całości, z cechami dehydratacji krążka międzykręgowego oraz jego
prawostronną przepukliną paracentralną do ok. 6,5 mm.
Przepuklina zwęża prawy zachyłek boczny z uciskiem początkowego odcinka prawego korzenia L5.
Przepuklina ponadto ogranicza światło kanału kręgowego, jego minimalny wymiar AP na tej wysokości wynosi ok.
7,5 mm, bez istotnego stłoczenia korzeni nerwowych.
Pozostałe przestrzenie międzykręgowe prawidłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 186
Niewielkie zmiany zwyrodnieniowo­przeciążeniowe stawów międzykręgowych na poziomach L4­L5, L5­S1 oraz
drobne wyostrzenia przednio­bocznych krawędzi trzonów kręgów na tych wysokościach.
Poza tym struktury kostne prawidłowe.
Stożek końcowy rdzenia kręgowego na poziomie przestrzenie Th12­L1, prawidłowy.
Wnioski:
Dyskopatia L4­L5 z uciskiem początkowego odcinka prawego korzenia L5 oraz umiarkowaną stenozą kanału
kręgowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 186
Wyżej zamieszczam opis badania. Proszę o rokowanie odnośnie mojej przypadłości, jak mam dalej się leczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Czyli potwierdziło wcześniejszy opis zdjęcia. Co do rokowań najważniejsza kwestia to znaleźć teraz odpowiedniego terapeutę oraz stosować się do zaleceń sporo też własnej pracy jak rozciągania które musi być dostosowane indywidualnie do Twojego stanu itp. Jeżeli zaniedbasz temat to niestety problemy z lędźwiami będą się ciągnęły i wówczas zabieg operacyjny może być nieunikniony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 186
Rozumiem, dziękuję bardzo za odpowiedź, z dostępnością do fizjoterapeuty mam lekkie problemy, praca i studia troche mnie ograniczają, najbliższą wizyte mam na przyszły czwartek. Strasznie mam pospinane prostowniki grzbietu, robiłem wcześniej przeprosty i ból przypuszczam wyrostków kolczystych dodatkowo doskwiera. Czy wizyta u masażysty w celu rozluźnienia mięśni w moim przypadku jest zalecana? Dodam również, że spłycenie lordozy jak mniemam również jest efektem ciągłego napięcią mięśni pleców zwłaszcza, że są one silne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Bez przeprowadzenia badania niestety nie można się ustosunkować , bo przyczyn może być wiele. Zdecydowanie lepiej wybrać się do fizjoterapeuty, masażysta jedynie rozluźni mięśnie a Ty potrzebujesz terapii.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

senność

Następny temat

Luz w gipsie

WHEY premium