SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koszykówka a trening siłowy

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30
Cześć , chciałbym się poradzic odnosnie laczenia treningu silowego z typowym ( ostrym ) treningiem koszykówki.
Mam 17 lat 190cm wzrostu i 94 kg wagi trenuje od poniedzialku do piatku na hali po 1,5 h koszykowke , po treningu mam silownie:

pon: kalata + bic
wt: nogi
śr: barki + tric
czw: plecy + kaptury
pt: bogi


Suplementy:
- BCAA
- Witaminy ( Multi Pack ) z Treca

Staram sie jesc produkty bogate w bialko i weglowodany , ograniczam slodycze i staram dostosowac sobie odpowiednia ilosc posilkow dziennie

Czy dzieki takiemu treningowi bede zwyczajnie rosl i stawal sie silniejszy , czy moje miesnie beda sie spalac ? Nalezy uwzglednic to ze codziennie mam ostry trening koszykowki (aeroby) i potem ide na silke.

Go Hard or Go Home...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1861
Wiem ze to jest duzzzzyy problem zeby przybrac na masie i trenowac dzinnie cos zwiazanego z aerobami napewno bcaa sie przyda , przydalby sie rowniez gainer zeby uzupełniec wegle przed i po treningu. Ja chodzilem przed treningiem na silownie i konczylem 35-45 min przed wejsciem na trening zeby miesnie doszły do siebie nie byly napompowane bo to duzy dyskonfort przy rzutach. Posilek przed treningiem pownien byc syty ale nie przesadzaj z tluszaczmi chyba ze oliwa z oliwek :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2784
Jak już to spróbuj trening typu FBW, na pewno bardziej podejdzie. W ogóle podziwiam, że po koszu jeszcze dajesz rade ciągnąć ten trening na siłce.
Zastanów się czy chcesz być dobrym koszykarzem, czy wielki i silny.

Zmieniony przez - whime w dniu 2011-04-04 22:25:39

Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1861
Czasem musi isc to i to w parze , popratrz na graczy nba , ja akurat trenuje inna dzidzine sportu lecz w mojej tez trzeba masy a kto jej nie ma to ma ciezej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30
No akurat z tymi treningami na silce po treningu kosza to nie mam problemu , idzie spoko , i tak wiadomo ze koszykarzom nie jest potrzebne miec "klate kulturysty" ja tylko cwicze dla siebie aby poprawic troche sile i skoordynowac miesnie w czerwcu odpuszczam sile na silowni i robie tylko technike :D

Dzieki za odpowiedzi :)

Go Hard or Go Home...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Na Twoim miejscu zabrałbym się za FBW, najwygodniejszy trening w takim układzie. Któregoś dnia możesz nie mieć siły na wykonanie treningu siłowego, przez co pominiesz jakąś partię, co pozostawi niedosyt. W wypadku FBW nie powinno to stanowić wielkiego problemu. Trening myślę, że z 3x w tyg. + dieta, która będzie na bardzo wysokim poziomie kalorycznym. Ja trenując 4x w tyg siatkę i 3x trening siłowy miałem zapotrzebowania ok. 5000 kcal, a Ty raz, że jesteś cięższy, to dwa, że masz jeden trening więcej, w związku z czym - zapotrzebowanie będzie większe. Ciężka praca przed Tobą.

frisss Przed treningiem w ogóle nie powinno się jeść tłuszczy, bez względy na ich jakość, ponieważ wydłużają czas trawienia, co na treningu może powodować dyskomfort i hamować uwalnianie azotu do krwi. Węglowodany podbija się odżywkami węglowodanowymi, a nie węglowodanowo-białkowymi.

Zmieniony przez - Santiago92 w dniu 2011-04-05 19:02:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1861
Tak santiago zgadzam sie ale to tak pieknie wyglada w teorii ja wychodze na trening o godzinie 16.50 a trening mam o 18 jak nie zjem czegos przed wyjsciem i samym treningiem nie dam rady dotrwac do konca treningu bo po rozgrzewce , dlatego dobijam ryzem z białym serem lub gainerem oczywiscie "soczysty" posilek przed wyjsciem. I wiem ze jak właduje odżywkę weglowodanowa to dalej bede czul ze jestem glodny bo nie mam czasegos konkretnego co może mnie zaspokoic dlatego uwazam ze gainer to dobry sposob na wytrzymanie treningu na w miare normalnych obrotach. A co do tluszczy czasem dodaje wlasnie z powodu dluzszego wchłaninia białek np. przed wyjazdowym meczem oczywiscie nie w duzych ilosciach :) Ty mi tutaj piszesz o dyskomforcie , a kierownik co wyjazdowy mecz zamawia w kazdej knajpie rosół i schabowego z ziemniakami itp. a np za 1 h masz mecz to dopiero sieka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
To, co uskuteczniasz nie jest dietą, tylko "jedzeniem dużo". Posiłek przed treningowy je się z 2h przed. Napisałeś konkretnie o uzupełnianiu węglowodanów, a nie, że gainer stanowi substytut posiłku. Tłuszcz blokuje wydzielanie się azotu do krwi, bądź osłabia ten proces w znacznym stopniu, w takich wypadkach powinno jeść się sałatę, która neutralizuje negatywne działanie tłuszczy. Nikt nie każe Ci jeść schaba i rosołu... Sam sobie zrób posiłek na drogę, z resztą, kto dba o swoją sylwetkę? Ty czy ów kierownik? Dieta musi mieć jakiś schemat i podstawowe wyliczenia, nie można jeść i jeść bo czujesz się głodnym, jaki z tego wniosek? Wcześniej miałeś długą przerwę między posiłkami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1861
Mam diete i zmieniam tylko pory posilku zaleznie od godzin treningu czy zajec , jem juz tam pare lat i jest ok. Sałatka nie zaspokoi mnie na dlugi czas przed wykanczajacym treningiem musze miec konkretne danie przed. A co do 2 h to bardzo zalezne od osoby niektórzy trawią szybciej niektórzy wolniej tyle.Kazdy u mnie w klubie ma ułożona dite przez klubowego dietetyka i kady wie kiedy ma zjesc tluszcze i ile i jakos nie slyszalem zeby ktos nazekał na np . gainera , wiem tyle ze pijemy wegle dzinnie i jak ktos nie mial czasu zjesc przed treningiem bo czsaem sie tak zdarza to nawet te wegle w odzywce gowno daja bo mowi ze potrzebuje cos konkretnego np. miesa czy cos sytego przed treningiem zeby bylo ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30
Dzieki wszystkim za odpowiedzi
Santiago napewno sprubuje ten trening FBW ale moze w przyszlym roku juz teraz powoli koncze swoj program i zaczne robić przygotowania strikte do sezonu we wrzesniu , czyli szybkosc dynamika tzw: "explosive power" , troche wyskoku porobie to napewno spadne z wagi :)

Go Hard or Go Home...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

piłka streetball

Następny temat

Narty i snowbord już blisko <<SPAM>> cz.III

WHEY premium