SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Korektor postawy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6299

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5
Witam, mam 19 lat i od roku trenuję na siłowni.
Problemem jest wada postawy, przez którą jeden bark(prawy) jest niżej od drugiego. Prawdopodobnie od noszenia plecaku na jednym ramieniu. Dodam, że mam dysproporcję, bo lewy bark jest bardziej rozbudowany.
Zastanawiam się nad zakupem korektora postawy, i teraz nurtuje mnie pytanie, czy jest szansa, że wyleczę w jakimś stopniu tą złą postawę ciała ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Prawdopodobnie nie jest bardziej rozbudowany tylko poprzez właśnie inne ustawienie wyżej-niżej czy bark w np. w protrakcji (przód) robi takie wrażenie. Taki korektor postawy jest zbędny i nie będzie pomocny pierw to kwestia ustalenia ustalenie przyczyny jak np. jedna noga krótsza , skolioza czy zwyczajnie nieprawidłowe napięcie a następnie odpowiednio dobrana terapia i w tym celu powinieneś udać się na wizytę do fizjoterapeuty/osteopaty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Dokładnie
Tutaj noszenie plecaka nie ma tak wpływu, co np. siedzącym tryb życia
dobry fizjo Ci pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Nie, nie, nie. Korekcja odpowiednimi ćwiczeniami od fizjo.

Miałem nawek, jak pewnie większość osób dzisiaj, trzymania barków wysoko (to się robi od siedzenia przy biurku ze zbyt wysokim położonym blatem w stosunku do rąk, od stresu [bo w stresie masz kaptury napiete i barki uniesione].

Wyeliminowałem odpowiednimi ćwiczeniami na środkowy i dolny kaptur oraz pewnie jakieś inne mięśnie pleców oraz wyrobienia sobie świadomości posiadania tych mięśni. To jest podstawa braku kontuzji barków przy wielu ćwiczeniach, bo ściągnięte barki to najbezpieczeniejsza dla nich pozycja. Nawet podczas głupiego uginania na biceps muszę myśleć, żeby je ściągać w dół.

Tak jak zwykle ma się przedni akton za mocny w stosunku do tylniego, tak górny kaptur jest za silny w stosunku do dolnego.


Zmieniony przez - xorton w dniu 10/6/2018 6:02:52 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17705 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja mam prawy ciut wyzszy od grania w CSa, przy cwiczeniach w lustrze to widać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
anubis84
Ja mam prawy ciut wyzszy od grania w CSa, przy cwiczeniach w lustrze to widać.


to samo co do autora skup się żeby to wyeliminować , później może powodować problemy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sulfasalazyna

Następny temat

Kondycja skóry

WHEY premium