SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzje urazy rehabilitacja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 89002

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 306 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 640


Witam.
Trzochę za szybko chiałbyś powracać do pełnej sprawności po tak poważnym urazie. Zależy ile czasu twój staw skokowy był unieruchomiony. Średnio przyjmuje się 1 dzień nodi w gipsie na 10 dni rehabilitacji, więc dużo pracy jeszcze przed tobą. Jeślichodzi o kręgosłup to wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie pas pneumatyczny na odcinek lędźwiowo krzyżowy. Produkuje coś takiego francuska firma ORMIHL. Nie jest to może tanie bo około 340 zł, ale chyba najlepiej odciąży ten odcinek ze wzgjędu na sposób jego działania.
Całość zbudowana jest z komór powietrznych d, do których poo założeniu malutką pompeczką wtłacza się powietrze. idealnie wpasowuje sie w ten odcinek stabilizując go i odciążając.

CO do nadgarstków to siadają od Chodzenia o kulach. Można założyć stabilizatory ale to nie jest dobry pomysł. nie masz żadnego urazu nadgarsrków a przez orteze czy stabilizator unieruchomisz stawy bżdź mocno ograniczysz ich ruchy co napewno nie wyjdzie na dobre. Jedyne co przychodzi mi do głowy to Ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.
pozdrawiam i jeszcze wypowie się na ten temat kolega fizjoter7, ale to już w godzinach wieczornycg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Trzochę za szybko chiałbyś powracać do pełnej sprawności po tak poważnym urazie"...kurcze a kto by nie chciał?;))Wiem,ze rehabilitacji nie da się przyspieszyć ale do cierpliwych osób nigdy nie należałam;)Za info o pasie serdeczne dzięki,nawet nie wiedziałam,że coś takiego istnieje.Od innych otzrymuję tylko pocieszenia,że wszystko minie,kiey odstawię kule,tylko co tu robić do tego czasu?;)
jeszcze raz dzięki,pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moje rehabilitantki są miłe i sympatyczne,ale na ból kręgosłupa polecają tylko ciepłe kąpiele i środki p.bólowe.
Nie wiem czy mogę ale podrzucam wyszperane w sieci,może komuś też się przyda:

http://www.b-ms.pl/zdrowie/bolkregoslupa.php 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 448
Cześć! A czy mógłbyś coś napisać o rehabilitacji po rekonstrukcji ACL. mam nastepujące pytania: Dlaczego tak ważne jest rozpoczecie wcześnie rehabilitacji(poza szybszym powrotem do sprawności)?Jakie są/mogą być skutki poźnego jej rozpoczęcia?Jakie są objawy zerwania przeszczepu(zanim sie zrośnie)?Jaki powinno sie uzyskać zakres zgiecia w kolanie i po jakim czasie?
ps. rekonstrukcje miałem 10 sierpnia. Rehablitacje rozpoczynam na początku września.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 306 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 640
witka
początek września mamy teraz.
wszyscy chcecie powracac do formy w tydzień , i wcale sie nie dziwię ala odpuśćić troche .
zerwanie kontuzja itd to nie nabicie guza
wszystko wymaga czasu
a co okresu to się nie wypowiem bo nie mam pojęcia jakiego stopnia kontuzja miał amiejsce. z resztą lekarz napewno powiedział co i ile będzie trwało. tego się tzymaj. ja nic nie omogę .
życze szybkiego powrotu do formy.
alecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 448
spoko...powracać do sportu narazie nie zamierzam...moze za jakiś rok. Gdybym widział to bym sie nie pytał. Początek września to tez 10 wrzesnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 148 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 688
witam, czy jest ktoś zorientowany co mam zrobić z zerwaną torebką stawową w klatce piersiowej? jakieś 5 miesięcy temu coś tam sobie naciągnąłem, trochę bolało podczas ruchów rotacyjnych, nie raz w ciągu dnia nie obyło sie bez srodków przeciwbólowych... dałem luz z siłką na 3 miesiąc, ale nie przestawało boleć, po tym czasie zapisałem sie na wizytę u ortopedy na którą czekałem miesiąc, ten lakonicznie poinformował mnie że zerwanie torebki i że będzie boleć jeszcze pół roku. kazał mi przeczekać i nie oszczędzać się specjalnie. jest to dla mnie niebytwale uciążliwe, mam dyskopatię od 3 lat i nawracające bóle, a do tego jeszcze ta klata

piegi piegi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1776
Witam
Mam naciągnięty mięsień czworogłowy uda . Znacie jakieś sposoby na przyśpieszyć leczenie? Mięśień smaruje ben-gayem. Co jeszcze moge zrobic zależy mi na szybkim przywróceniu go do sprawności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 174 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 606


Zaufam Twojemu doświadczeniu. ; ) Tak wygląda moja kontuzja. 'Wyrostek' poniżej rzepki i wiązadła. Byłem u lekarza kilka lat temu to powiedział że to częsty defekt w wieku dojrzewania. (obecnie mam już 18 lat) Ból odczówam tylko przy mocnym nacisku na to miejsce (czy. przypadkowe 'stuknięcia', klęczenie itp.). Trenuję wytrzymałościowo od okresu ok. 1,5 roku, nie mam fizycznych problemów, nie odczówam bólu przy przy ćwiczeniach (w tym jumping), mam właściwy zakres ruchu kolanem, nic nie trzesczy, nie strzela i tym podobne. Nie wiem tylko co porodzić na to 'wyrośle', które skutecznie uniemożliwia choćby klęczenie. Co to za kontuzja? Od czego to zależy, jak leczyć (operacja? - długa rehabilitacja raczej odpada). I wreszcie, jak to ewentualnie samemu wyleczyć? Jest w ogóle taka możliwość?


Z góry dzięki za poradę i opinię. Chirurg nie zrobi nic, tylko wypisze zwolnienie z WF'u. Bo i po co się głowić. :] Polski standard, a ja potrzebuję realnej opini.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5
Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące kontuzji łydki. Może wydać to się śmieszne, ale wydarzyła ona się około 4 (!) lat temu i do tej pory nie wyleczyłem jej. Podczas biegania pojawił się dość znaczny rwący ból w lewej łydce. Po tym zdarzeniu łydka intensywnie bolała przez około 3-4 tygodnie. Miałem wcześniej podobne kontuzje (o podobnym bólu w podobnym (lub tym samym) miejscu), ale ból znikał dużo szybciej. Łydka boli mnie na co dzień - gdy spędzę zbyt dużo czasu w pozycji siedzącej - pojawia się znowu ten rwący ból i by zniknął - muszę go rozchodzić. Łydka od czasu kontuzji jest opuchnięta non stop i nie mogę napiąć (lub tego nie widzę) mięśnia po zewnętrznej jej stronie. Czy ktokolwiek z was wie jaka to dokładnie kontuzja i czy mogę ją we własnym zakresie wyleczyć? Kiedyś myślałem, że nie będzie mi to przeszkadzać, ale teraz widzę, że byłem w błędzie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potencja - zbyt częste wzwody :/

Następny temat

jak sie opalic %-)

WHEY premium