SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzje urazy rehabilitacja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 88994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Do pana doktora J. Widuchowskiego
Dzisiaj odebrałam rezonans czy może mi pan go wytłumaczyć co to oznacza dla mnie. To jest jego treść:Niewielka ilość wysięku w jamie stawowej i w zachyłku nadrzepkowym.Strefy obrzęku szpiku wskazujące na stłuczenie kości występują w kłykciacz przyśrodkowych i bocznych nasad kości udowej i piszczelowej.Chrząstki pokrywające powierzchnie stawowe nasad prawidłowej grubości bez ubytków i nieprawidłowego sygnału. Wrzucie wiązadła krzyżowego przedniego strefa nieprawidłowego sygnału- cechy uszkodzenia więzadła 3 stopnia. Więzadło krzyżowe tylne wykazuje łukowaty kształt co pośrednio wskazuje na uszkodzenie ACL.Przez róg tylny łąkotki przyśrodkowej biegnie ognisko podwyższonego sygnału dochodzące do przytorebkowego brzegu łąkotki mogące odpowiadać uszkodzeniu 2 stopnia.Więzadło poboczne przyśrodkowe z cechami stłuczenia i uszkodzenia 2 stopnia w obrębie przyczepu bliższego w paśmie przednim.Rzepka z niewielkimi strefami stłuczenia h. Chrząstka pokrywajacajej tylną powierzchnię zcieńczała na powierzchni przyśrodkowej ze strefami dehydratacji, bez ubytków. Więzadło właściwe rzepki prawidłowe.Mała torbiel Bakera.Panie doktorze oświeć mnie bo nikt mi nie może powiedzieć co to oznacza co będą mi robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 306 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 640
Witaj
zwróć sie bezpośrednio do jakiegoś rehabilitanta.
Ja mógłbym tylko w doborze sprzę tu pomóc i ewentualnie w refundacji.

pozdrawiam
Alecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 169
Witam
Mialem kiedys zerwane przyczepy miesni na zebrach. Mialem stosunkowo dluga przerwe w treningach,teraz wracam do sporu.Trenuje BJJ , wszystko bylo super do czasu ... kiedy znowu za bardzo sie wyluzowalem. Co zrobic zeby wzmocnic te miesnie?Jak sie wyleczyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 326
Witam.Do pana doktora J. Widuchowskiego .
Mam pytanie co do stawu skokowego górnego (tak on się chyba nazywa). Chodzi o to, że wczoraj wchodząc po schodach stanąłem samymi palcami na stopniu i samoczynnie stopa mi się zgięła. Teraz odczuwam ból przy większym zgięciu stopy. Co robić? Coś stosować czy iść od razu do lekarza??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
Hey.. prawie 4 tygodnie temu mialam skręcone kolano , założyli mi gips (tzn. ten półgips, nie pamietam jak sie nazywa) i przypisali zastrzyki przeciwzakrzepowe na 3 tygodnie po 3 tygodniach zdjeli mi gips ale praktycznie wogóle nie mogłąm zgiąć kolana bo zaczynało mnie boleć po wewnetrznej stronie .. lekarz skierował mnie na usg które wykazało ze mialam naruszoną łekotke ,ale nastepnego dnia inny lekarz widząc wyniki usg powiedzial ze nie jest zle i po tygodniu noszenia stabilizatora moge już isc na rehabilitacje no i moje pytanie brzmi .. mija juz ten tydzien i jak próbowałam przy okazji troche zginać to dalej mnie boli. Może to troche prymitywne pytanie , ale czy to normalne, czy powinnam sie tym martwić .. ( moge dodać ze lekarz od usg doradzal zrobienie rezonansu natomiast nastepny lekarz powiedzial ze nie jest on potrzebny) I przy okazji, rehabilitacje dopiero moge zacząć 19 lipca. Czy taka przerwa moze w jakiś sposób wpłynąć negatywnie na kolano?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
2olano nie może się zginać w wyniku unieruchomienia i obkurczenia elementów około stawowych Proponuje zabiegi z fizykoterapii +terapię manualna i powinno być ok

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
A są może jakieś cwiczenia które moge zacząć robić przed rehabilitacją ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
ćwiczenia izometryczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
Jeszcze jedno pytanie jak wstawalam niechcący zgiełam to kolano bardziej niz mogłąm i mi tak jakby troche chrupneło. Generalnie moje kolana mialy tendencje do takich chrupnieć .. No ale zaczynam w poniedzialek rehabilitacje. a po tym chrupnieci narawde mnie to kolano zabolało .. powinnam robić jakieś usg itp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 203
Siema
Rok temu złamałem IV kość śródręcza + w V miałem odprysk i zwichnięcie nadgarstka. 6 tygodni chodziłem w szynie. Nie miałem nastawiania, więc no hmm lekko mówiąc IV kośc nie jest na swoim miejscu. Długo po zdjęciu odczuwałem ból w miejscu gdzie był odprysk. Chodziłem więc na lasery, pole magnetyczne itp + maści. I po 4 miesiącach wróciłem do treningów boksu. W piatek na treningu niefortunnie uderzyłem i znów ręka zaczęła boleć w miejscu odprysku. macie jakieś pomysły co robić??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potencja - zbyt częste wzwody :/

Następny temat

jak sie opalic %-)

WHEY premium