SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja palca - objawy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1248

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 642
Prawie tydzień temu podczas treningu zacząłem odczuwać ból w małym palcu. Wydaje mi się, że rozchodzi się od stawu, w którym palec łączy się z dłonią. Bardzo możliwe, że kontuzja powstała podczas pracy fizycznej 2 dni wcześniej, a na treningu przez chwytanie ciężarów się lekko pogłębiła. Palec w tym miejscu jest spuchnięty, jednak przy poruszaniu generalnie nie boli, a dopiero w momencie kiedy złożę dłoń w pięść i próbuję mocniej zacisnąć.

Obczaiłem w internecie rzeczy na temat zwichnięcia i wybicia, jednak wszędzie są opisy drastycznych kontuzji, gdzie kość wychodzi ze stawu itp. Stąd mam wątpliwości, który rodzaj kontuzji mi się przydarzył, jak się kurować i ile mniej więcej zrobić przerwy od treningów. Czy ktoś jest w stanie cokolwiek wywnioskować z powyższego opisu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nic nie jesteśmy w stanie wywnioskować, zrób tydzien przerwy smaruj palucha maścią przeciwzapalną, jak po tygodniu nie przejdzie to lekarz. Jak jest spuchnięty mogą być okłady z altacetu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4520 Napisanych postów 35795 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263130
Jedź do lekarza na prześwietlenie i wszystko będzie jasne, nie ma co gdybać
to że możesz zginać i oprócz opuchlizny nie widać nic złego to nie koniecznie musi być dobra wiadomość, bo jak palec jest wybity albo podwichniety to widać że coś jest nie tak - nastawia sie i w miare szybko dochodzi sie do sprawności, natomiast w takiej sytuacji jak Ty palec może być złamany.


Ja też myślałem, że nic takiego bo normalnie zginałem, było troche podpuchnięte, ale po namowach pojechałem na drugi dzien do szpitala i okazalo sie palec mam złamany, przy okazji wyszło też że kiedys wczesniej mialem zlamany palec obok
wtedy nie byłem w szpitalu, taśmą opatrunkową przyklejałem go do palca obok i trenowalem dalej

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 642
W sumie to jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne, to jeszcze nigdy nie szedłem z taką pierdołą. Na pogotowie się z tym skierować? Bo z tego co się orientuję, to jak będę chciał iść na skierowanie do ortopedy to nawet jeśli coś pękło to zdąży się zrosnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4520 Napisanych postów 35795 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263130
jak masz ubezpieczenie to jediesz do szpitala na izbe przyjec i wszedzie Cie pokierują - do lekarza na przeswietlenie itd

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łysi wystąp :D

Następny temat

Prawie 16 lat i tylko 177cm wzrostu.

WHEY premium