SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja mięśni pleców

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6568
Witam.
Mam pytanko dotyczące symptomów niedawno nabytej przeze mnie kontuzji pleców w okolicach między kręgosłupem, a łopatką.

Oczywiście mam już za sobą wizytę u lekarza, który orzekł na podstawie badania palpacyjnego, wywiadu przypadłości i oglądu, że mam naciągnięty/naderwany mięsień w okolicach prawej łopatki. Prawdopodobnie ma rację, bo z tego, co pamiętam to początek tej przykrej przypadłości zaczął się przy martwym ciągu ;/

Dostałem stosowne skierowanie na rehabilitację, chociaż aż strach iść, bo bóg wiem na, kiedy mnie zapiszą, a chciałbym jak najszybciej wrócić do treningów.


Teraz o samej chorobie.
Początkowo przy braku wysiłku kontuzja nie dawała żadnych znaków o swojej obecności. Tylko w trakcie treningów czułem lekki dyskomfort, ale dało się je prowadzić. Po 2 tygodniach od jej pojawienia się doszło do wzmocnienia się symptomów bólowych i w tym momencie zakończyłem treningi. W pierwszym tygodniu ból zaczął promieniować do prawego mięsny klatki piersiowej, w drugim odczuwałem ostrą bolesność w tricepsie prawej ręki.
Do wizyty u lekarza trochę się poprawiło - ból wrócił do swojego pierwotnego miejsca występowania i zelżał. Po wizycie, niestety spowodowałem znaczne pogorszenie się sytuacji. Wskutek aktywności fizycznej (był to mecz w piłkę nożną) ból prawie w pełni przeskoczył do tricepsa prawej ręki. Doszło do tego, że odczuwałem go tam silniej niż w miejscu, w którym faktycznie miał występować. Naprawdę zdziwiło mnie to, gdyż jak napinałem mięsień (triceps) nie czułem dyskomfortu. Natomiast jak brałem głębszy oddech, powodowałem ruch mięśni pleców lub nawet zdarzyło mi się kichnąć. Wszystko odczuwałem tylko w ramieniu ;/

Miał ktoś z czymś takim do czynienia i mógłby coś napisać na ten temat?

Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
Leć na tą rehabilitacje, to nie jest poważna kontuzja, rehabilitacja nie potrwa pewnie dłużej niż 2 miesiące. Jak będziesz przeciągał to tylko pogorszysz sytuacje.

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6568
2 miesiące to trochę długo -.-

myślę, że lekarz raczej założył, że będzie ona trwała krócej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
rehablitacja jak masz fundusze zawsze polecana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6568
z tego, co mi wiadomo to raczej będzie z NFZ ;)

tylko nie chciałbym trafić do kolejki, gdzie czekając na tą rehabilitację zdąży mi się już wygoić kontuzja ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
to biegnij czym prędzej i dopiero potem gdybaj jak bedziesz musiał długo czekać

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
i zalezy co z nfzu, ja chodze prywatnie jak trzeba duze koszty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6568
Spoko.
Najbliższe terminy w czerwcu O.o
Chyba jednak zaryzykuję przed tym wizytę na siłowni za jakieś 2 tygi ;p

Zmieniony przez - Laokos w dniu 2014-05-02 16:25:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi SW a przetrenowanie, dieta

Następny temat

Forma

WHEY premium