SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja biodra lewego.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 867

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 340 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1759
Witam. Gdy ćwiczę podnoszenie na drążku lub inne siłowe wyciskania często boli mnie lewe biodro przy poruszaniu/chodzeniu. Czym to może być spowodowane?? Jak to leczyć bo potem 2-3 dni mam wyłączone przez ból z ćwiczeń
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53180 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400644
Witaj,
jest to raczej nietypowa sytuacja jak boli Cię przy podciąganiu na drążku. Proponuję Ci udać sie do lekarza lub fizjoterapeuty, ponieważ my przez internet nie mamy możliwości zdiagnozowania problemu.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777593
Nie ma co czekać jak ból się regularnie powtarza lub utrzymuje to trzeba skonsultować z lekarzem czy coś złego się nie dzieje.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tak, tu trzeba gruntownego badania i możliwe, że prześwietlenia. Przez internet nikt Ci diangozy nie wystawi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Może masz dysproporcję i jedna strona ciała bierze więcej niż druga.
Poniżej test, dzięki któremu można to wykryć




Też miałem taki ból (chociaż u mnie to bardziej dyskomfort, w prawdziwy ból się nie zdążyło przerodzić, ale zaczynałem już odczuwać podczas chodzenia). Jedna strona sporo mocniejsza, zamieniłem przysiady ze sztangą obunóż na zakroki ze sztangą i dorzuciłem jeszcze hip thrusty jednonóż (dobrze mi zadziałały na biodro). Możesz wypróbować te ćwiczenia. Jeśli masz taką dysproporcję, to wzmocnisz dzięki nim te słabszą stronę i tym samym odciążysz zmęczone biodro po drugiej stronie (wydaje mi się, że w moim przypadku miało to miejsce). Brak symetrii (oraz skolioza) powstał u mnie chyba przez grę w kosza przez pare lat i skakanie głównie z jednej nogi.




Zmieniony przez - xorton w dniu 6/3/2017 1:36:26 AM

Zmieniony przez - xorton w dniu 6/3/2017 1:47:10 AM

Zmieniony przez - xorton w dniu 6/3/2017 1:48:50 AM

Zmieniony przez - xorton w dniu 6/3/2017 1:51:15 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777593
Wszystko możliwe ważne żeby nie naprawiać się samemu, choć dużo pracy czeka nas samych przy ćwiczeniach korekcyjnych ale żeby diagnozę postawił lekarz lub dobry fizjo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW , progresja , jeden zestaw ćwiczeń

Następny temat

Split dla początkującej kobiety

WHEY premium