SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja barku w crossfit

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 94

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10855 Napisanych postów 49462 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Doznałem kontuzji barku w trakcie treningu crossfit s dokładniej mówiąc podczas swingu Kettlem. Borykam się z tym juz rok. Miałem fizjoterapię, sesje masaży, naklejane tapy i nawet akupunkture. I nic nie pomogło. W nocy budzę się z bólem. Kocham crossfit a ćwiczyć nie mogę już rok. Co robić? Gdzie szukać pomocy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8840 Napisanych postów 152087 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1198181
Witaj.

Skoro obecnie terapia i rehabilitacja nie pomogła, to znak, ze byc moze popełniono juz bledy na etapie diagnozy problemu z ktorym sie borykasz.
Byc moze konieczne jest wrócenie to poczatku i ponowne zbadanie stawu pod katem tego, co uległo uszkodzeniu i jak obecnie prezentuje sie staw.
Pytanie czy byl wykonywany np. rezonans? Na jakiej podstawie oceniono bark?

Czym jest swing?
https://potreningu.pl/articles/4558/swing-czyli-wymach-odwaznikiem-kulowym

Jakie błędy najczęściej można zaobserwować przy swingu?
Puszczone barki”
Często spotykanym błędem jest luźne opuszczanie barków w przód. Jest to niebezpieczne dla stawów barkowych, ponieważ odważnik wprawiony w ruch działa dużą siłą na barki. Jeśli nie są one ustabilizowane może dojść do przeciążenia i uszkodzenia tych stawów.

Pamiętaj o tym, aby poprawnie ustawić ciało już w momencie unoszenia odważnika z ziemi. Wkręć dłonie w uszko odważnika i ściągnij łopatki. Barki powinny być zrotowane na zewnątrz. Jeśli nie jesteś w stanie ustabilizować barków powinieneś popracować nad poprawą zakresu ruchu ramion. Obszary, które prawdopodobnie wymajają pracy nad mobilizacją to tylny i przedni akton mięśni naramiennych, a także klatka piersiowa i mięśnie najszersze grzbietu. Doraźnym rozwiązaniem może być trzymanie odważnika w szerszym chwycie, łapiąc za zewnętrzne części uszka.


jest to najczęstszy mechanizm, ktory powoduje uszkodzenie stawu barkowego, wiec tutaj można szukać przyczyny problemu ze stawami.
Mysle, ze diagnozie powinno poddać się mięśnie rotujące staw, zwłaszcza skupic sie na nadgrzebieniowym. Warto również oceni torebkę stawową. Czy jest cała, czy nie uległa żadnym uszkodzeniom. Jednak jak problem jest "stary" to trudno bedzie nieco namierzyć to co, stało się w przeszłości. NIe obejdzie sie tutaj bez szczegółowego diagnozowania, jakim jest właśnie rezonans.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DOMS a trening

nutlove nowy