SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja Mięśnia Dwuglowego Uda

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1472

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Cris Thug z działu Piłka Nożna.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 38
Witam mam do was pytanie a najlepiej do takich ludzi co się na tym znają / mieli taka kontuzje . Mianowicie mam już tą kontuzję dobre 2 lata i cały czas z nią grałem . Na początku był on zerwany ponieważ jak chodziłem to płakałem z bólu i po jakimś czasie mniej mnie zaczął boleć i zacząłem normalnie grać w piłkę nożną , biegać , strzelać itd. Bolało mnie tylko przy strzale lub przy sprincie . Poszedłem do lekarza który zrobił mi USG i powiedział że z mięśniem jest już ok tylko powstała mała blizna która i tak przeskadza mi w bieganiu czy strzelaniu... mam przerwe jak na razie około 3 tygodnie smaruje cały czas maściami , przykładam lód czy psikam zamrażaczem no i według mnie te 3 tygodnie mi nic nie dały ... Czytałem gdzieś że jak ma się bliznę to trzeba ją rozciągnąć itd... Doradzcie mi co mam zrobić ponieważ jak to lekarz powiedział na USG mi wyszło że mam blizne i nie wiem co robić odpoczynek jeszcze czy jakieś rozciągania itd.. Jak tak to proszę podać mi jakie ćwiczenia mam robić.
Dziękuje Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 38
może ktoś odp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3862
Mam to samo. Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Rozmasuje tą bliznę. Potem oczywiście rozciąganie nogi. U mnie jedna wizyta dużo pomogła.



Lód itp nic nie pomoże, bo to ma tylko złagodzić ból a nie wyleczyć przyczynę.

Bez dobrego masażu się nie obejdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 31
właśnie że pomoże lód, bo opcja jest taka, że jak się chłodzi i rozgrzewa na przemian, to ci sie regeneruje mega szybko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
prevent
właśnie że pomoże lód, bo opcja jest taka, że jak się chłodzi i rozgrzewa na przemian, to ci sie regeneruje mega szybko.
... sory że spytam ale czytałeś wgl o co chodzi? co ma tu sie regenerować jak jest zregenerowane... a co do kontuzji to wizyta u fizjoterapeuty lub masażysty sam nic nie zdziałasz co najwyżej jeszcze bardziej uszkodzisz mięsień

Zmieniony przez - RozczochranY w dniu 2014-08-05 20:28:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Jeśli chodzi o bliznę, to trzeba pamiętać, że blizna goi się do 2 lat, tak więc ten okres jest najlepszy do mobilizacji. W prawidłowej mobilizacji blizny chodzi o to, by działać we wszystkich ruchach, przeważnie dwoma kciukami, ale należy pamiętać, by nie rozszerzać blizny. Z pomocą przyjść tutaj może również kinesiotaping, który świetnie sprawdza się w mobilizacji blizn, bez naszej ingerencji 24/7.
Jeśli chodzi o mięsień dwugłowy uda, to gdybyś przyszedł do mnie na terapię, to zająłbym się nim w taki sposób, że porozciągałbym go metodą PIR, a potem poćwiczylibyśmy go ekscentrycznie.


Zmieniony przez - nosor w dniu 2014-08-08 13:40:12

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka i bark?

Następny temat

Złamane żebro- co zrobić aby przyspieszyć proces regeneracji?

WHEY premium