SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs ramiona i nogi lipiec 2021 wg ojan

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8393

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Ja gruby jestem, aby z Tobą Janku się porównywać musiałbym być wyrzeźbiony, jak Ty. Swoją drogą genetyka też mi pomaga, zawsze miałem duże bicepsy nie trenując ich oddzielnie tylko przy okazji treningu pleców, klatki, czy na drążku. Po wypadku z uwagi, że bardzo osłabły mi ręce i łatwo wykonywać to na wózku to zacząłem typowe ćwiczenia na bicki, ale bicki już nie te co kiedyś. Teraz tego nie widać, ale byłem muskularny, laski pytały, czy jestem kulturystą. Nie biorę udziału w konkursie ze względu na nogi, ale poza konkursem postaram się podpompować łapki, dlatego zmierzyłem.
2

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12120 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130942
olotraper - los nas zmienia a my nie wszystko już możemy zmienić.

Zacząłem trening klatki z plecami

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12120 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130942
!a. WL 48/58/68kgx10p 78kg/2x7p
1b. Przyciąganie wyciągu w siadzie po 12p
2. Podciąganie z nogami w L-sit 3x7p

Marsz opalający, opalanie na leżaku 40 minut, jazda na rowerze tak jak wczoraj (prędkość trochę mniejsza z powodu upału
Po południu wznos ramion bokiem w górę 5x10p
wznos ramion przodem w górę 5x10p
wyciskanie sztangi 48kg/2x6p 5p

Wieczorem zrobię brzuch na krześle 5x20p
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
A robisz pompki z nogami na ścianie? Broda do podłogi najtrudniej.

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12120 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130942
olotraper
A robisz pompki z nogami na ścianie? Broda do podłogi najtrudniej.
Na razie nie robię - kiedyś robiłem ale tylko czubek głowy do podłogi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12171 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627432
Panie Janie, proszę wykręcić ręce - tak jakby dłoniami skręcał Pan podłogę - każda ręka na zewnątrz. Jakby chciał Pan dołek w stawie łokciowym w stronę ściany ustawić. I mocno odpychać sie od podłogi wypychając barki do góry.
Optymalnie linia ciała ma być prosta, a nie banan...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12120 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130942
Paatik
Panie Janie, proszę wykręcić ręce - tak jakby dłoniami skręcał Pan podłogę - każda ręka na zewnątrz. Jakby chciał Pan dołek w stawie łokciowym w stronę ściany ustawić. I mocno odpychać sie od podłogi wypychając barki do góry.
Optymalnie linia ciała ma być prosta, a nie banan...
Dzięki - dobrze radzisz a trochę się na tym znasz bo potrafisz utrzymać balans ciała stojąc na głowie i przedramionach (ja jeszcze tego nie umiem!).
Może być i banan gdy się potrafi balansować (widziałem magików którzy go wykonywali ). Na razie mam wiele braków w mobilności barków , łokcia i nadgarstka. Dlatego próby stania są bardzo męczące dla 72-latka , którego głównym celem jest jeszcze conajmniej jeden start w zawodach kulturystycznych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12171 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627432
Panie Janie - ja juz wiem, ze są 2 rzeczy - prawidłowa postawa w staniu (jak dobrze ciało ustawione to nic nie boli, to jak stanie na nogach) i umiejętność balansu. Przy bananie zawsze będzie Pana coś bolało - barki, lędzwia etc. Jak złapie się "punkt"- takie ustawienie - to w ogole nie czuje się tego swojego cięzaru... Kilka razy tak udało mi się stanąć. Nie umiałam jeszcze dlugo balansować w tym punkcie, to prawda.
Walczę:) I podziwiam ze Panu się chce:) Ale to wciąga...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12120 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130942
Paatik - no to walczymy oboje i wzajemnie się podziwiamy, że się nam jeszcze chce.

Dzisiaj chciało mi się mniej i przysiady zakończyłem na 88kgx10p
Teraz zrywam czarną porzeczkę.
Później będzie trening ramion oraz jazda na rowerze.
A wieczorem tradycyjnie brzuch na krześle 5x20p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Ja chodziłem na rękach z bananem. Pompki pod ścianą i dreptanie pod ścianą mnie pomagało w chodzeniu. Wyciskałem się też w lepszym okresie ze stania na głowie i rękach do stania dynamicznego na rękach. Tak nieruchomo nie potrafiłem stać na rękach, jak niektórzy. Powiem szczerze, aż tak szczegółowo nie zagłębiałem się w teorię, jak wy, ale to może przez to, że tato uczył mnie tego od dziecka. Po prostu to robiłem. Janie, takie dreptanie i pompki pod ścianą wyrabiają przy okazji barki, a kojarzę, że chcesz je rozbudować bardziej.
1

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs ramiona i nogi lipiec 2021

Następny temat

Konkurs ramiona i nogi lipiec 2021 wg goldberg1982

WHEY premium