SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs funkcjonalny :East West Rally 2021-2022,zadania marzec str 76

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 139451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Usunięty przez ojan za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345932
...
Napisał(a)
Usunięty przez ojan za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 3007 Napisanych postów 2648 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29842
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3007 Napisanych postów 2648 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29842
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607753
Robi się ciekawie, widzę że już nawet odezwać się nie można...
A skoro pojawiły się nowe zasady to ja zapytam - czym się różni rwanie od podrzutu. Może jakiś filmiki? Żebym wiedziała czego dokładnie nie robić


Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-01-17 20:48:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130935
Viki
Robi się ciekawie, widzę że już nawet odezwać się nie można...
Zawsze można. Merytorycznie i bez jawnego szydzenia. Wiem, że potrafisz. I inni też potrafią - wierzę w to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3007 Napisanych postów 2648 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29842
Ojan zwrócenie uwagi o złej interpretacji regulaminu a zwłaszcza słynnego pkt 1
Nie Jest Szydzeniem tak dla jasności zanim usuniesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7294 Napisanych postów 12490 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87756
Ojan konkurs składa się z dwóch zadań .
Dwoje uczestników wstawiło swoje pierwsze próby na ergometrze zrób pierwsze pozycjonowanie ( ranking ) jak się nudzisz .
No i przejrzyj próby pięciu uczestników tego drugiego zadania może ktoś zaliczył jakieś powtórzenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130935
Viki
Robi się ciekawie, widzę że już nawet odezwać się nie można...
A skoro pojawiły się nowe zasady to ja zapytam - czym się różni rwanie od podrzutu. Może jakiś filmiki? Żebym wiedziała czego dokładnie nie robić



Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-01-17 20:48:07
Częściowo zobaczysz to na początku swojego filmiku (nawet wcześniej o tym pisałem). Wersja ostatnio podana przez KEBULa wznosy/rwanie (czy jakoś tam podobnie) to też nie było rwanie lecz szybkie wyciskanie sztangi w szerszym chwycie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728634
Cały czas problemy,problemy.
Dzis nagrałem jak powinno się zrobić to ćw konkursowe i pokazałem czego należy nie robić by uniknąc niezaliczenia-niestety opirając tel o stojak wyłączyło się nagrywanie -i nie ma nic.

Jutro też jadę,więć będzie drugie podejście i może sie znajdzie ktoś co potrzyma telefon,bo dzis same dziadki i nie chciały się za to zabrać .

Ranking aktualnych wyników?

Ok,choć nie bardzo jest co oceniać


Wycwiel-forma jest ale to co robisz to nie to ćwiczenie-chwyt od biedy można by i zaliczyć-ale nasepne próby stosuj szerszy chwyto dłoń z każdej strony.

Rwanie to nie jest od kolan-to wybijanie z ud i bardziej podobne do unoszenia przodem,niz do tego co mamy zrobić
No i koncowa faza to zupełna pomyłka-brak wyprostu ramion,to po prostu wymach ugietych ramion do góry.
A jakby nie było- ty słyniesz z przeprostu ramion,więc wyprost to dla ciebie pestka.

Nie mogę tej próby zaliczyć
Nie lepiej było zrobić z 5-10 powt do oceny,czy ok ?


Catalaja- forma niesamowita ale ćw zrobiłaś tak jak Wycwiel- nie oto chodzi i do tego za wąski chwyt.
Zrób kolejną próbę, kilk tak jak to rwanie siłowe pokazuja chłopacy,lub podobne jak ja robię plus oczywiście wyprost ramion na górze.
Zrób kilka powt do oceny i powiem czy ok.
Sztanga jest w szerokim chwycie,ciągniemy barkami,kapturami,plecami .


Viki-podobny problem-za wąski chwyt unoszenie przodem z pomocą bicepsów-dlatego cię ta kontuzja rozpolała.
Przy szerokim chwycie wszystko trobią barki,plecy a nie bicepsy
Też nie moe tego zaliczyć.
Jest potencjał,warto wrzucić z 5 powt do oceny i dokładnie przyjrzeć się jak to robią mistrzowie Polski-bo o taki ruch chodzi.

Tyle ,że od kolan.

Drazekm -chwyt wydaje się do zaliczenia-trudno tu się zorientowac w takim ujeciu-ale wiadomo-masz sztange jako masz a chwytasz na maxa.

Sam ruch też jest od pachwin a nie od kolan,co wymusza znów takie unoszenie jak zaprezentowali Wycwiel i Catalaja.
Czyli takie jakby wznosy przodem z elementami rwania-co do góry jest prawie ok-niewiele brakuje do wyprostu.

Ale mówiąc prawdę chciałbym, bys to jeszcze raz nagrał w wyższym pomieszczeniu,ciagnąc od kolan i nie jako wymach,tylko ruch jest bliżej tułowia.
Także najlepiej nagraj z 5 powt w nowym stylu ,to zobaczymy jak to wyszło


Iti-tu chwyt można uznać,choć lepszy byłby trochę jeszcze szerszy ale pozostałe elementy jak u poprzedników-wymachy z pachwin na ugietych ramionach.
Nie oto chodzi.
Nagraj próbne powtórzenia z 5 razy i przeanalizujemy co do poprawy

Ale na pewno -ruch blizej kolan,najlepiej nad kolanami,niż pachwin .
Sztanga ciagnieta barkami blizej tułowia- Kacper pokazuje na filmie bardzo wyraźnie jak to robić(ale od kolan my robimy) o 0:20



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130935
iti706
Ojan zwrócenie uwagi o złej interpretacji regulaminu a zwłaszcza słynnego pkt 1
Nie Jest Szydzeniem tak dla jasności zanim usuniesz
Twój post został usunięty w nawiązaniu do wcześniej usuniętego przeze mnie. Chociaż w zasadzie też nadawał się do usunięcia jako pretekst do wywołania zbędnej dyskusji .

wycwiel - próby z ergometru są do zaliczenia (na razie jednak nie sprawdzałem dokładnie - u Viki słabo widzę wynik a nie znam się na tym przyrządzie oraz jego wskazaniach i wolałbym aby mi podała swoje osiągnięcie; zapamiętałem Twój komentarz, że miała kilkanaście powtórzeń więcej niż to było określone)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

40kg w 100sekund

Następny temat

Konkurs funkcjonalny east west wg drazekm

WHEY premium